Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ogrodowe początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe początki

marta_losinska 20:32, 26 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 21
Witam wszystkich
Na początek wytłumaczę się, że dopiero zaczynam swoją przygodę z ogrodem. Moje dotychczasowe doświadczenie z roślinnością miałam na malutkim balkonie w bloku mieszkalnym. Już wtedy starałam się stworzyć sobie coś choć odrobinę przypominającego ogródek. W końcu się doczekałam.
Zawsze marzyłam o swoim kawałku ziemi. Niewiele tego, ale jest i daje ogromną radość
Aktualnie większość czasu zajmuję się pogłębianiem wiedzy o kwiatach, krzewach i wszystkim co jest związane z ogrodem. Jestem niezmiernie wdzięczna za Ogrodowisko, to prawdziwa skarbnica wiedzy. Oglądanie ogrodów pochłania mnie bez pamięci, mam nadzieję, że mój ogród też będzie tak piękny jak Wasze. Przede mną jeszcze wiele pracy, ale jestem pełna zapału i wiary, że kiedyś w końcu uda mi się stworzyć tu mój kawałek raju.
Niestety nie mam zbyt wiele do pokazania, zwłaszcza jak ogląda się takie cuda. Pozdrawiam


Tu zdjęcie z wycinki chaszczy, trochę się tego nazbierało



Teraz coś przyjemniejszego - moje piwonie


Róża przed domem, sąsiadka mówiła, że pięknie kwitnie - nie mogę się doczekać. Wprowadziłam się tu zimą, więc dopiero orientujemy się z M co i jak kwitnie. Co warto zostawić, a co zmienić.


A to moje najcenniejsze okazy i największe szczęście Oliwia i Patrycja


A tak wyglądało moje podwórko dwa tygodnie temu, po dosłownie półgodzinnej ulewie. Przyznam, że teraz boję się każdego deszczu.


Mam nadzieję, że miło spędziliście czas. Życzę dużo słońca
____________________
Marta Moje ogrodowe początki
AgnieszkaW 20:40, 26 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Marto, fajne dzieciaki. Zrobiliście dobry początek w ogrodzie, porządkując chaszcze, resztę też powoli zagospodarujecie i stworzycie piękny ogród. Powodzi nie zazdroszczę, bo sama kilka razy juz miałam, więc wiem, co to znaczy. Zapowiadają poprawę pogody - na szczęście. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
marta_losinska 21:10, 26 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 21
Dziękuję za miłe słowa Jurajski Ogród, to prawdziwy raj na ziemi, ja o takim mogę tylko pomarzyć. Ogrom pracy, a efekt bajeczny. Pozdrawiam
____________________
Marta Moje ogrodowe początki
Gardenarium 21:21, 26 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Współczuję z powodu deszczu i wody, Mam nadzieję że juz jej nie ma
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marta_losinska 22:00, 26 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 21
Wody już nie ma i oby już nie było. Po ostatnich deszczach mam niezłego stracha, a przez kilka dni znów padało i ogłoszono stan alarmowy. Na szczęście już po wszystkim. Teraz trzeba wszystko uporządkować i ocenić straty. Jeśli mi tylko dzieci dadzą chwilkę wytchnienia zabieram się do pracy
____________________
Marta Moje ogrodowe początki
marta_losinska 14:37, 05 lip 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 21
Witam serdecznie po krótkiej przerwie. Rozkwitła mi róża na ogrodzie i upiększa mi widok z okna



W winogronie znalazł się taki okaz, niestety źle zrobione zdjęcie i zamieszcza mi je obrócone



To niestety nie wiele w porównaniu do Waszych ogrodów, może z czasem będzie tego więcej. Miłego dnia
____________________
Marta Moje ogrodowe początki
marta_losinska 15:27, 22 lip 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 21
Witam serdecznie w upalny dzionek
Widzę, że nikt mnie nie odwiedza, w sumie biednie tu u mnie na razie. Pragnę jednak pochwalić się cudowną juką w moim ogrodzie

\

Teraz trochę słodyczy, a mianowicie borówka amerykańska. Jak dla mnie, to coś wspaniałego.



A tak wyglądają obrzeża mojego ogrodu.



____________________
Marta Moje ogrodowe początki
Joku 17:46, 22 lip 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Jaki potencjał w tych obrzeżach! Planujesz czymś uzupełnić gołe miejsca? Są w cieniu czy raczej to wystawa słoneczna?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
marta_losinska 18:06, 22 lip 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 21
Jak najbardziej wystawa słoneczna. Słoneczko na ogrodzie mam praktycznie cały dzień. Jeszcze się zastanawiam, co zrobić z gołymi miejscami
____________________
Marta Moje ogrodowe początki
Ewa4 18:33, 22 lip 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Witaj Marto.
Fajnie , masz już zarys ogrodu z dużymi roślinami możesz posadzić ,przesadzić tło jest więc kombinuj a ja sobie pozwolę zajrzeć czasem do Ciebie.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies