Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Drzewulcowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewulcowo

AgnieszkaW 22:10, 27 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj, ogród ciekawie się zapowiada. Pierwsza posadzona na skalniaku "roślinka" bardzo futrzasta jakaś. Mam też dwie takie "roślinki". Pokaż dalsze zdjęcia. Mokradła fajne. Jak ci mało kamienia, to zajrzyj na mój wątek, u mnie jest go pod dostatkiem. Serdecznie pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Kapibara 22:26, 27 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Witaj Agnieszko,
dziękuję za odwiedziny, oczywiście zajrzę do Twojego ogrodu z przyjemnością. Co do kamienia to czasami tak mi się marzy, żeby na czas transportu stracił na wadze i obiętości, niczym balonik a wtedy taki kamulec w reklamóweczkę i do ogródka
____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Kapibara 22:53, 27 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Po dzisiejszym dniu mam dosyć przytuli czepnej i skrzypu! Konieczynkę na trawniku już pokochałam, bo ze wzgledu na Młodą nie chcę stosować zbyt wiele chemii.

Cd opowieści:

Drzewulcowo stoi na działeczce, która z powodzeniem mogłaby być pasem startowym dla samolotów. W szerokości mam do zagospodarowania tylko 25 mb za to w długości mogę poszaleć - 800 mb. Póki co ogród za domem ma około 2 tys m2 a lasek i sad przed domem podobnie.

Tak wygląda widok od drogi



oraz prawa / od strony drogi / i lewa strona / od wewnątrz / działki w 2008


____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Debra 23:10, 27 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Pięknie tam u Was!
Ta leśna droga do domu cudna. Powodzenia i witaj na OGRODOWISKU
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Kapibara 20:12, 28 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Debra dziękuję za miłe słowa

Skalniak i krzewiasta rabata przed nim - lata 2011 - 2012.





Na skalniaku między innymi: rozchodnik okazały, smagliczka skalna, żagwin, rogownica, floks szydlasty, rozchodnik kaukaski, sosna pinus mugo, dąbrówka rozłogowa, lawenda, orlik aquilegia, zawciąg nadmorski.

Na rabacie przed skalniakiem moje ukochane azalie, hosty z własnego podziału, trzmielina, krzewuszka, strzyżony w kulę cis i bukszpan z własnej szkółki i za skalniakiem 3 jałowce skyrocket.
____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Kapibara 00:12, 29 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Dwa moje, trzeci na dochodne do miski

____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Mirka 07:21, 29 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Agnieszka i teraz można do ciebie z kawką przyjśćwpisuję cię do ulubionych sporo gleby do zagospodarowania masz u mnie też tylko chwasty ale szkółka rośnie i drzewka samosiewy brzozy ,czeremcha.klonik i olchapozdrawiam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Kapibara 21:41, 30 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Po skalniaku przyszedł czas na byliniarnię, czyli kamienny krąg z brzoza w środku. Ta brzoza kilkukrotnie miała wydany na siebie wyrok, jednak w ostateczności postanowilam ją zostawić z czego bardzo się teraz cieszę.
Ogólne założenie jest takie, że rabata będzie w odcieniach różu i fioletu, przełamanych bielą. Jak na razie swoje pewne miejsce mają tam 3 bukszpany, bergenie, rododendron i róże / choć te nie wszystkie /

Prace murarskie


Fundament pod murek sprawdzony


Tak to wyglądało rok temu po pierwszych nasadzeniach. Ziemia jak widać fatalna więc pod brzozę ląduje kompost, popiół, skoszona trawa, zgrabione liście i ziemia ogrodnicza zakupiona w workach.




____________________
Agnieszka Drzewulcowo
AgnieszkaW 21:46, 30 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Futra masz słodkie i lubią przeprowadzać kontrolę prac (to zupełnie jak u mnie). Rabatka z murkiem i brzozą ciekawie się zapowiada, masz aktualne fotki?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Kapibara 21:52, 30 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Maj 2013
____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies