Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Drzewulcowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewulcowo

Kapibara 22:02, 30 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
AgnieszkaW napisał(a)
Futra masz słodkie i lubią przeprowadzać kontrolę prac (to zupełnie jak u mnie). Rabatka z murkiem i brzozą ciekawie się zapowiada, masz aktualne fotki?


Cieszę się, że Ci się podoba. Po Twoim ogrodzie też spaceruję, lecz jak na razie jestem na samym początku a już powaliła mnie na kolana cudowna aleja lawendowa i pięknie wykonana brama

A co do futer; w skrzyneczce za oknem wysiałam byczki na rabatę i zobacz co mi wyrosło




____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Mirka 22:05, 30 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Prawdziwy byczek
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Kapibara 22:07, 30 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Ma ksywkę kompostownik, bo wymiata wszystko, co mu się do miski poda, nawet bigos...
____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Mirka 22:08, 30 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Orginalnie sie wabi
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Debra 22:19, 30 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Skalniak bardzo ładny, fajnie piszesz o swoch kotach

____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
AgnieszkaW 22:22, 30 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Nooo, niezła roślinka ci wyrosła w tej skrzyneczce.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Kapibara 23:40, 02 lip 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Od tygodnia ryję w ogrodzie, jak to romantycznie określa mój M i jak na razie mam półmetek Dzisiaj tak się zamyśliłam i zaplanowałam w nowych aranżacjach, że nie zauważyłam jak wykopałam żabę, którą natychmiast bezwiednie przykryłam kopczykiem ziemii uprzednio powiedziawszy do niej " och, przepraszam!"

Zdarza mi się mówić samej do siebie, ale do żaby to pierwszy raz

Rabata przed skalniakiem wygląda obecnie tak:


Zaś byliniarnia pod brzozą tak:


Za byliniarnią w tle kolejna rabata, jak na razie w planach. Na razie nie mam sprecyzowanej koncepcji na jej obsadzenie, gdyż pod nią znajduje się zbiornik oczyszczalni i z tego powodu krzewy raczej odpadają.

Myślałam o piwoniach, ale nie wiem czy zniosą taką "patelnię" latem i mroźne powiewy zimą? Może mi coś podpowiecie?
____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Kapibara 23:52, 02 lip 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
To jeszcze zaprezentuję mój różowy buczek, który dostałam od M z okazji urodzin moich i naszej kochanej Nasturcji



oraz krzewik, którego nazwy nie znam, może ktoś wie co to jest? Kwitnie właśnie teraz, a na zimę zamiera.

____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Kapibara 23:31, 07 lip 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Kilka fotek z "teraz" i jedna sprzed 2 lat, z cudną rózą, która rosła w kręgu po starej studni, a padła ofiarą zimy
Niestety nie zapisałam jaki to był gatunek, a szkoda, bo zapach po dziś dzień biega mi po nosie na jej wspomnienie






____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Kapibara 22:42, 10 lip 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Dzisiaj będzie brzydko i bezkwietnie, chociaż w moich marzeniach wszystkie te miejsca są pięknie zagospodarowane, kwitnące i .... bez chwastów

Wiosną zaczęłam wgryzać się w teren wzdłuż ogrodzenia, za skalniakiem. Jak do tej pory udało się połowicznie To co zrobione wygląda tak:


Świerk conica został przesadzony wiosną w zeszłym roku i na szczęście się przyjął Fioletowy kapturek zawieruszył się w kadrze przypadkiem


Tak to wyglądało jak kwitł pigwowiec, zdięcie z 14 maja


A dalej 30 metrów ugoru




zakończonego niewykończoną donicą z rozchodnikiem i podagrycznikiem


Donica będzie nawiązywała do skalniaka i byliniarni pod brzozą i w przyszłości zostanie obudowana kamieniami jak tylko dorwę worek cementu i kielnię

____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies