Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Madzenka 20:45, 18 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
iwonaz napisał(a)
III część i już ponad 1000 , zaznaczam by Cie nie stracić, bo czym bym się relaksowała przy kawie


Iwonko aby to przeczytać to kilka kaw potrzebujesz
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:45, 18 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
hihihi ja mówiłam o tych taśmach na rzep


Chyba trzeba dzisiaj do mnie drukowanymi literami mówić
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:48, 18 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gosiniak napisał(a)
Marzenko u mnie też bez większych strat, trochę modrzew dostał po dupie- przyrosty mu zwiędły, reszta się trzyma, kloniki przetrwały, aż dziw, że akurat modrzew myślałam że mniej wrażliwy.
U mnie tulipanki exotic bardzo opóźnione, malusieńkie jeszcze, sama się dziwię jak patrzę na Twoje i innych już kwitną, a angelique to u mnie jakaś taka biała za bardzo, czy u ciebie później się one wybarwiają na róż, bo moje jak na razie takie kremowe z minimalnymi muśnięciami różu- prawie że niewidocznymi, na zdjęciach u Ani o wiele bardziej różowe, a może one tak mają, albo pomylił sprzedawca i coś innego dostałam, w każdym bądź razie te kwitną.
I u mnie niestety deszcz, oby jutro było ładnie, buziaki!


Moje angelique mają bardzo delikatny - rozbielony subtelny róż. Rosną na rabacie z peach bloosom, ktore są ciemniejsze. Moze te uchwyciłaś?

Mojej austince wczorajszy mróz liznął młode przyrosty, bukszpanom też, budleje również, pewnie się odbudują ale troszke oberwaly. Jtro może zrobie jakieś zdjecie, bo dzisiaj się nie wyrobiłam z fotkami...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
malgorzata_s... 20:48, 18 kwi 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Marzenko życzę radosnych, rodzinnych , pełnych słońca Świąt Wielkiej Nocy



____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Madzenka 20:53, 18 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
baraga1904 napisał(a)
...wyciełam dzisiaj żółte tulipki bo nie konweniowały z Queenami - mam je pierwszy raz i już kocham miłością na wieki ( Queeny oczywiście)....i exotici muszę nadrobic jesienią...a piwonia tyko liscie na razie ale po przesadzniu jesiennym jest to może nie zakwitnąc?


I dobrze zrobiłaś. Mi się rok temu jakiś czerwony zaplatał wśród bialych tulipanów, ale oczy bolały. Wyrwałam z korzeniami

Queen są zachwycajace, czekam na eksplozję, zapowiada się że własnie w święta pokażą swoją urodę.
Rok temu dostałam 20 queen w prezencie od dziewczyn z grupy wrocławskiej. I od tego momentu mnie zachwycają.
Wszystkie tulipany przygotowują sie do kwitnienia na święta


Za namową Danusi wrócę do ostrych różowych kolorów za rok. W pierwszym sezonie miałam takie piękne pełne piwoniowate - pink. W tym roku zakwitł mi w przechowalni jeden...to świadczy o tym, że pełne trzeba bezwględnie wykopywać. Ciekawe czy moje double żółte i pomarańczowe zakwitna obficie tak jak rok temu. Ile ja sie ich naoznaczałam nitakami aby wybrać je z białych... Wykopałam, przechowałam, posadziłam na nowo jesienia.... Czekam na nie...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:53, 18 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewo , Gosiu dziekuję za zyczenia i z wzajemnoscią
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Nikita 20:56, 18 kwi 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Pozdrawiam świątecznie, życząc wesołych i kolorowych…

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
ana_art 20:59, 18 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
zapewne najlepiej dla tulipanów jest gdy się je wykopie, nie wyobrażam sobie tego manewru u siebie.... mam cebule tak gęsto powtykane pomiędzy rośliny że uszkodziłabym albo jedne albo drugie...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Madzenka 21:11, 18 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zdam tylko relację z dzisiejszych prac i waracam do kuchni.
Polałam drugi raz ogód larvanem, gdyż poprzednio obawaiałam się zbyt zimnych nocy i zostawiłam jedno opakowanie w rezerwie. Użyłam zbiorniczka od Magicznej Siły i nie latałam z komewkami... Zajęło mi to 45 min , przy okazji podlałam rabaty zgodnie z oczekiwaniami nicieni.....do nicieni dodałam grzyba Trianum P - namówił mnie przedstawiciel Koppert....
wysypałam brzegi rabat na ktorych byly opuchlaki kawą , ktora otrzymałam w prezencie od. Kasi. Bawarki. Wygląda to znakomicie. Gdybym miało źródło dostawy takich zrębek z kawy miałabym je w całym ogrodzie. Ah skad je skombinować?

Wyczyściłam oczko wodne z liści.... I glonów.... Masakra..... Jak ja tego nie lubię....

M skosił trawnik i załozył warzywniak w jednej z dwoch skrzyń... Bo 300 l ziemi wystraczyło na jedna skrzynię.... Zatem tylko częśc salaty posadzona.... Część pojedzie do JG razem z teściem

Zrobiłam znów misz masz z donicami.... bambusy i laury wyeksmitowałam do ogrodu, czerwone donice stanęly w ogrodzie zimowym... I jeszcze dwie donice z salonu poszly do ogrodu zimowego.....M zgrzyta juz zębami gdy informuję, że przestawiamy donice......

Ogród chwilowo nie absorbuje, wszystko zrobione, walka z opuchlakami w trakcie... Teraz niech sobie rośnie a ja mam nadzieję wreszcie na kanapie odpocząć....

Lecę upiec sernik.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:13, 18 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
zapewne najlepiej dla tulipanów jest gdy się je wykopie, nie wyobrażam sobie tego manewru u siebie.... mam cebule tak gęsto powtykane pomiędzy rośliny że uszkodziłabym albo jedne albo drugie...

A ja jesli nie wykopuję, nie mam miejsca na dosadzanie nowych....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies