Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Enya73 22:51, 15 cze 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Mówisz, że graby można już ciąć? Ja mam tylko 2, prowadzone jako łuk-brama do tylnej części ogrodu. Zastanawiamy się z M czy nie wyciepać tych smaragdów golden wonder, co rosną jako żywopłot przy wjeździe i na ich miejsce posadzić szpaler grabowy. Jak często tniesz graby w sezonie?
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Madzenka 22:52, 15 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agnieszka_B napisał(a)
Cudne zdjęcia !

co do amanogaw , to sama nie wiem czy się w nie pchać


To piękne wiśnie o wąskim pokroju. Dobrze wyglądają w szpalerze 3 szt. Jednka kwitną krótko i jak widać na moim przykładzie bywają kapryśne, gdyby nie podmokły teren u mnie na pewno by były w moim ogrodzie. Jesli amsz miejsce sadż, w pierwszym roku okryjesz , w kolejnych wytrzyma mrozy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:53, 15 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zeta napisał(a)

Dzięki Madżen ja właśnie myślałam o takim pudrowym różu .....ok cosik wybiorę dzięki za pina ....
A jeśli chodzi o graby to znaczy że mogę je korą zasypać ufffffff?????


Dczytalaś, Robaczek poleca Queen of Sweden. Chyba przesadzę jednego Jamesa i posadzę Queen
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Krys 22:58, 15 cze 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Pospacerowałam po cudnym ogrodzie i mogę isc śnic
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Madzenka 22:59, 15 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Enya73 napisał(a)
Mówisz, że graby można już ciąć? Ja mam tylko 2, prowadzone jako łuk-brama do tylnej części ogrodu. Zastanawiamy się z M czy nie wyciepać tych smaragdów golden wonder, co rosną jako żywopłot przy wjeździe i na ich miejsce posadzić szpaler grabowy. Jak często tniesz graby w sezonie?


Anitko najlepszy okres na cięcie grabow to koniec czerwca. U mnie jednak juz mają bardzo długie przyroty, tej wiosny wystartowaly wcześniej niż zwykle. Teraz będzie u mnie drugie cięcie, potem tnę w zależności od przyrostów i czasu na koniec lipca lub do połowy sierpnia. Pierwsze cięcie zawsze w pod koniec lutego, na początku marca, przed ruszeniem wegetacji.
Ja uwielbiam graby i łatwo się je strzyże, przed płotem już pociachalam. Właże na plot, nawet nie potrzebuję drabiny i ciacham. To taka forma fitnessu
Pamietam Twój łuk i od razu wraca wspomnienie przy Rijkmuseum w Amsterdamie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Karabela 23:07, 15 cze 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Przepieknie. Masz fantastyczny ogród
____________________
Eksperymentarium
JulkAd 23:20, 15 cze 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Marzena2007 napisał(a)


Cyba masz rację, wygląda identycznie. Tylko że ja moją w markecie kupowalam


Ja swoją też jako NN kupowałam w jakimś sklepie i wygląda tak samo jak Twoja, ale doczytałam, że jest najczęściej sprzedawaną różą w marketach, więc na 90% to Peace
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Madzenka 23:31, 15 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Magdalena25 napisał(a)
Zajrzałam i jestem zachwycona. Ogród cudowny, chyba się nie ma ochoty z niego wychodzić. Mam nadzieję, że kiedyś mój będzie choć w części taki piękny. Pozdrawiam i zapraszam do mnie z dobrymi radami, bo ja dopiero zaczynam swoją przygodę z ogrodem.


Byłam wkleiłam dekalog szefowej.
Ja moją przygodę z ogrodem na 62 m2 zaczynałam 12 lat temu.
Najpier trawnik na calości.... Potem wydzieranie tarwnikowi fragmentów i sadzenie bez ładu i skladu... Potem rabatki faliste, potem łagodzenie fal i dwa łuki, przesadzanie z tego gdzie popadnie na rabaty... A potem bukszpanowe obwódki i kule bukszpanowe...i tak 7 lat szaleństw na tych 62 m2 potem porojekt nowego ogrodu aby wyznaczyć ksztalt rabat i szkielet ogrodu i nadal zmieniam, wciąż, i to jest najfajniejsze
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Robaczek 23:34, 15 cze 2014


Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 197
Madżen,
jeśli nie musisz, nie ruszaj James'a, będzie miał min. 1 rok w plecy. A jeśli chcesz mimo wszystko…to spójrz jeszcze raz na Aspiryny zanim wbijesz łopatę
Poza tym Queen, z całym szacunkiem dla Królewskiej Mości, James'owi do pięt nie dorasta urodą
Jest przy tym dosyć nietrwała…ale to wiesz, wszak Austinki sadzisz namiętnie

Marię Theresię mam u siebie i wygląda identycznie jak Twoja…chyba już kiedyś Ci to nawet pisałam.

Z purpurowych na wysokościach piękny jest William Shakespeare 2000, Heathcliff i....Munstead Wood, ale tą już masz i czytałam, że startuje w konkursie na róże-liliputa u Ciebie
Ten pierwszy jednak najlepszy u mnie, bajeczny kolor.
A wracając do Queen, to na rabacie w Stoke-On-Trent była właśnie z MW i wyglądały bossssssko razem.


Marzena2007 napisał(a)
Róża wielkowiatowa NN - przeprowadziła się ze mną ze staerego miniturowego ogrodu. Całkowicie bezobsługowa i rośnie wyższa ode mnie...



Hmmm…Berolina?
____________________
Madzenka 23:36, 15 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
JulkAd napisał(a)


Ja swoją też jako NN kupowałam w jakimś sklepie i wygląda tak samo jak Twoja, ale doczytałam, że jest najczęściej sprzedawaną różą w marketach, więc na 90% to Peace


No to mam odpowiedź, peace
Ide pogooglać moją NN rózową, Robaczek twierdzi,ze to Maria Teresa ja mam na drugie imie po mamie Teresa
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies