Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

JoannA 17:41, 15 cze 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Marzena2007 napisał(a)
NN okrywowa. DOstała dla towarzystwa tojeść. Efekt za rok...


Efekt za rok?
Marzenko ta rabata już jest cudowna!!! Wyjątkowe zestawienie róży z tojeścią.
Jeśli kiedykolwiek zdobędę tojeść będzie w zestawieniu z różami.
Marzenko, gratuluję Ci wyjątkowego wyczucia smaku.
Stworzyłaś ogród marzeń i westchnień wielu z nas ogrodowa czarodziejka.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Madzenka 17:44, 15 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Róże i lawenda. James G nie mylić z Bond. Poprzywiązywałam ją dzisiaj sznurkami aby do mnie kwiaty kierowąła a nie do płotu sąsiada...


Kostrzewa wreszcie wraca do formy, po zbyt radyklanym cięciu..., Po prawej stronie varella, która była zagłuszana przez piownie, która nie kiwtła...


Kiedy zakwitnie lawenda????? Po dpłotem widac jak wielkie mam w tym roku budleje. oszalały ....


Budleje chyba do wyciepania, bo mają być widoczen bordowe buki...teraz ich w ogóle nie widać.

Dzisiaj odkryłam, ze gospel ma w innym miescu posadzona, wiec ta którą się zachwycam to austinka Othello, całe szczęscie,zatem jest cudowna/cudowny !
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 17:48, 15 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998

Tu za chwilę oszaleją perowskie, budleje, jezówki, hortensje magical moonlight a w sierpniu piórkówki


Sosny, carexy, miskanty i róże, róże... Fairy zakiwta najpóźniej ale w tym roku chyba będzie morze delikatnych miniaturowych kwiatkó


Żurawki po wyżarciu opchlakowym po miażdżeniu ręcznym () wracają do zycia...ale marne są.... teraz są stale dokarmiane florovitem...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
dorciabe 17:54, 15 cze 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Marzena2007 napisał(a)
NN wilekowiatowa ze starego ogrodu. Pomozecie zidentyfikować? W tym roku ma olbrzymie kwiaty. Jest piękna a ja jej nie wyeksponowałam...




Oglądałam ostatnio róże i ta Twoja przypomina mi tą http://rosarium.com.pl/wp-content/uploads/2013/10/Peace1-300x300.jpg

Peace sie nazywa

____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Madzenka 17:54, 15 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Koniec fot!! I prosze nie narzekać, następne kilka dni fot nie bedzie, bo będzie wielkie ciecie grabów i wiśni oraz dokońćzenie cięcia bukszpanów. Jak dam rade to żywopłot cisowy tez obciacham.
Na koniec moje przyrorosty bukowe. Buk stanowi osłonę bajzlownika i pompy ciepła,z zatem na otoczenie prosze się nie patrzeć, gdzies musze przeciez trzymac kompostownik, tony donic, kory i wszelkiego innego badziewia.... i setki tyczek... ja ciagle coś tyczkuję.....


Formuję go na płąski szpaler od roku. gdyby nie zdobniczka byłby zachwycajacy, ach te czerwone młode listki


Dojście do bajzlownika... zeby nie było że nie mam bałąganu... mam i mimo wielokrotnych prób walki z nim, wraca do mnie jak bmerang...widocznie musze mieć takie kompromitujące tyły... To ku poprzkepieniu serc
Po prawej widac niedobitki bukszpanowe w przechowalni a po lewej pomidroki w donicy z tyczkami....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 18:04, 15 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Toffam Twój ogród - panuje w nim ogromna różnorodność i za każdym razem odkrywam coś nowego Jednak jedna rzecz mnie zaciekawiła - cz ściana wodna działa??
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 18:07, 15 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
zbigniew_gazda napisał(a)
Nie oglądałem meczu bo był późno. Ale 2 wcześniejsze tak. Kostaryka spuściła manto Urugwajowi. Ciekawie się zapowiada. Same niespodzianki. Nasi też tam powinni być ale wszyscy się na nich uwzięli.......

Dlatego lubię mundial, bo piłka w grze i niespodzianki oraz czarne konie wyskakują jak asy s rękawa

ewa004 napisał(a)
Ja swoimi różami nie zajmuję się wcale więcej niż innymi roślinami .
Rosną zdrowo ,i cieszą oko

Pozdrawiam Marzenko i miłej niedzieli życzę


To tak jak ja i baaardzo je lubię. Zaczynałam od nich, podobnie jak z tulipanami i skoro mi pieknie kwitły a ja nie mialam bladego pojecia o ich pielęgnacji, tzn ze każdy da sobie z nimi radę


JulkAd napisał(a)


To że jest wiotka zauważyłam już w ubiegłym roku i to mi nie przeszkadza Marzenko, martwią mnie bardziej te wybujałe łodygi, które osiągają w tej chwili około 1m i nie mają jeszcze rozwiniętych kwiatów, one pod swoim ciężarem już się kładą....i nie wiem czy je podwiązywać i czy po kwitnieniu przyciąć.... miłej niedzieli


nie podwiązuj. Jak nazwa wskazuje to roże okrywowe

polinka napisał(a)
Madżen czytałam o Twojej lawendzie u Marty i powiem Ci, że ja w tym roku zastosowałam się do wszystkich rad jakie tu uzyskałaś. Niestety lawenda jakaś taka licha. Niby rośnie ale kwiatki o wiele mniejsze, kolor jakiś przybladły...
W tamtym roku podlewałam,nawoziłam i był szał
Dzisiaj chyba troszkę florowitu dostanie, może ruszy

Moja miala zdecydowanie za mokro... I bledęm była gruba warstwa kory. Ta lawenda, ktorą pkazywalam dzisiaj na zdjeciach rośnie na lekkiej ziemi, bez kory i jak widać jej to miejsce służy.

gusiarz napisał(a)


Polinko... ja w tym roku po raz pierwszy sypnełam i lawendom azo wiosną. Mają piękne grube kwiatostany... trzy miałam w innym miejscu i one wiotkie i mizerne są... W kolejnym roku każda nawóz dostanie, ale tylko na wiosnę, żeby nie było kłopotów z zimowaniem.

W pierwszym roku nawoziłam azofoską, lawenda była piękna, w drugim dolimitem była piękna ale nie rosła tak szybko jak rok wcześniej, w trzecim roku zaczęła padac.... Eksperymentuje dalej, lawenda u mnie musi byc!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Dasia 18:08, 15 cze 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Siedzę, podziwiam i wzdycham jak tu pięknie.
A jak to na żywo jest piękne, to sobie trudno wyobrazić.
Cudny ten busz
Bajzlownik ku pokrzepieniu? Ty chyba prawdziwego bajzlownika nie widziałaś
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 18:10, 15 cze 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Moja lawenda rośnie na glinie z domieszką piasku. Pod wschodnią ścianą ma sucho raczej. Nie nawożę jej niczym, jednynie przycinam. Trzeci rok kwitnie ładnie.
____________________
Biały domek pod lasem
Madzenka 18:14, 15 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jagodaa napisał(a)


Moje ulubione ujęcie .

Dzięki za informacje w sprawie tynku!


Moje też brakuje mi tych zakamarków, dlatego graby w podjeżdzie hoduję, dałam im większe tyczki , będę ciągnąć je w górę. Muszę sobie takie zakamarki porobić.


malgorzata_szewczyk napisał(a)
Marzenko twój ogród jest niepowtarzalny Te trawy takie zwiewne i nawet widzę jak się ruszają oczami wyobraźni Cudnie


Małgosiu trawy rzeczywiście są zwiewne. Stipy u wszystkich stoją pionowo, u mnie od wiatrow leżą na bukszpanach.


ana_art napisał(a)
obrzydliwie pięknie
co to za chosty na ostatnim zdjęciu?


Aniu to chyba patriot, ale jakieś duże u mnie w tym roku.
leon60 napisał(a)
Cudownie !!! nie mogę się napatrzeć


U Ciebie Olu taki busz będzie za rok!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies