Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z sukulentami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z sukulentami

tyna 17:04, 22 lut 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
te kamienne donice na ostatnim zdjęciu - odlotowe, tylko pogratulować właścicielce!
odgapiam
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 17:05, 22 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te mini- ogródki są śliczne i łatwe do wykonania niedużym kosztem. Rojnik kosztuje 2-2,50 do 4 zł, kilka sztuk. Donicę można wylać z betonu, posmarować jogurtem, żeby spatynowała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 17:08, 22 lut 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)
Te mini- ogródki są śliczne i łatwe do wykonania niedużym kosztem. Rojnik kosztuje 2-2,50 do 4 zł, kilka sztuk. Donicę można wylać z betonu, posmarować jogurtem, żeby spatynowała.


to mówisz Danusiu, że z betonu i z jogurtu?
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 17:14, 22 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, kiedyś Geoff Hamilton pokazywał, jak się to robi:

Bierze się dwa kartony mniejszy i większy. Mniejszy wkłada się w większy, ale ich wielkość musi być tak dobrana, żeby powstała pustka o szer około 5 cm.
Beton również jest odpowiednio sporządzony: piasek, torf plus cement, ale nie znam proporcji (może ktoś zna?). Wody tyle, żeby nie było za rzadkie. Organiczne cząstki w betonie spowodują naturalniejszy wygląd w przyszłości.

Trochę się zrobi krzywe, wypukłe, ale o to chodzi, żeby nie było za równo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:27, 22 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Inny sposób: kopiemy dół w ziemi, nieregularny, wykładamy pogniecioną folią, pozaginaną.
Wykładamy betonem żeby powstała donica.

To był sposób na sztuczne skały puste w środku, a wieć lekkie do przenoszenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 17:54, 22 lut 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Pamiętam, zrobił z tych kamieni ładny skalniak. Chyba gdzieś go pokazałaś na swoich zdjęciach.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 18:21, 22 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Napisałam jesienią artykuł o mini- ogródkach

Może zdjęcia w galerii Was zainspirują Zapraszam do "starego" artykułu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:27, 22 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Joku napisał(a)
Pamiętam, zrobił z tych kamieni ładny skalniak. Chyba gdzieś go pokazałaś na swoich zdjęciach.


Tutaj są linki do odcinków o ogrodzie w Barnsdale


http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/74-ogrody-angielskie-barnsdale-gardens-ogrody-geoffa-hamiltona-cz-1-historia-powstania
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/66-ogrody-angielskie-barnsdale-gardens-ogrody-geoffa-hamiltona-cz-2-emocje
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/67-ogrody-angielskie-barnsdale-gardens-ogrody-geoffa-hamiltona-cz-3
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/68-ogrody-angielskie-barnsdale-gardens-ogrody-geoffa-hamiltona-cz-4
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 19:23, 22 lut 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Fajne te kompozycje z kaktusami i sukulentami mam też fajne miejsce o wystawie wschodnio południowej częściowo zadaszone i w tym roku chcę wystawić swoje wszystkie kaktusy z agawami może uda mi się do lata zdobyć trochę sukulentów i jakieś ciekawe agawy
____________________
Gardenarium 21:28, 22 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można jakiś stolik ustawić, albo dwa różnej wysokości.
Ja kiedyś miałam półkę na całej długości budyneczku, pod dachem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies