Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z prostymi liniami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z prostymi liniami

kachat 09:22, 10 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
No i gdzie fotki po zmianach i dosadzeniach..??
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Sylwia 22:09, 22 sie 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
Witam po wakacjach
Rabatę przed domem zmieniłam. Nie jest jeszcze gotowa, ale w sobotę zrobię foty, jutro synek ma urodziny i nie będę miała czasu.
Kupiłam też graba pospolitego i chciałabym go formować w bonsai.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród z prostymi liniami
Sylwia 17:56, 28 sie 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
Witam serdecznie!
Rabata od frontu po zmianach, niestety niedokończona (zabrakło żwiru) i do korekty- trzy żurawki stracone i trzy raczej zostaną. Do konwalnika potrzeba prawie lupy, żeby go zobaczyć, ale raczej się przyjął
Wczoraj strzygłam bukszpany.

Piękny Carpinus betulus, chciałabym zrobić z niego niwaki, nie mam jednak doświadczenia! i moja suczka Sure.
Jakaś trawka by się przydała jeszcze, może czerwona Imperata cylindrica.
Dosadziłam dwie brzozy brodawkowate 'Youngii'. Nie jestem pewna tego czynu, co sądzicie? Trzech trzmielinowych żołnierzy też przybyło (do cięcia w kulki na wiosnę).
____________________
Ogród z prostymi liniami
kachat 19:28, 28 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Z roślinami nic nie poradzę, wszystko mi się podoba ale Sure wygląda na nieźle wkurzoną - przerwałaś jej drzemkę..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
leon60 20:15, 28 sie 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pięknie się ogród prezentuje i domek też super!
Zaznaczam i będę zaglądać
Pozdrawiam
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Toszka 22:01, 28 sie 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Sylwia napisał(a)
Witam serdecznie!
Rabata od frontu po zmianach, niestety niedokończona (zabrakło żwiru) i do korekty- trzy żurawki stracone i trzy raczej zostaną. Do konwalnika potrzeba prawie lupy, żeby go zobaczyć, ale raczej się przyjął
Wczoraj strzygłam bukszpany.



Jeśli pozwolisz to "skrytykuję"
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to za "ubogo" poprowadzona linia kroplująca - zgodnie ze sztuką powinna "opętlać" rośliny dzięki czemu te są równomiernie podlewane. Zwłaszcza, że rośnie tam dwóch "pijaków", którzy ze względu na swój rozmiar nie myślą o towarzyszach.
Za gęsto posadziłaś hakonechloe, jeśli będzie jej dobrze to zaczyna intensywnie rosnąć. Optymalna odległość to 70cm od kępy do kępy. Wbrew pozorom to rozłożysta trawa. Radzę rozsadzić je teraz, bo jak dobrze się ukorzenią to przesadzenie w nowe miejsce odchorowują jeden sezon co najmniej (słabo rosną).
Żurawki wypadły z zasadniczego powodu - żółte są bardzo wrażliwe na przypalenia słońcem. Przesadź je na razie w jakieś cieniste miejsce. Nawet te, które wydają ci się padnięte. Tam ożyją, rozrosną się, a w tym czasie i klony będą dawać więcej cienia.
Konwalnik źle rośnie w zbitej glebie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Lukas 22:17, 28 sie 2013


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
bardzo ładnie to wygląda, co do konwalnika to rośnie dość sybko, jak ma dobrą glebe i nawozisz np.florovitem. Ja na początku lipca z 2 sadzonek zrobiłem 14 i nawet nie były takie mikroskopowe, a teraz już fajnie się odróżniają na tle jasnego żwirku
Pozdrawiam
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Toszka 22:30, 28 sie 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Sylwia napisał(a)

Piękny Carpinus betulus, chciałabym zrobić z niego niwaki, nie mam jednak doświadczenia! i moja suczka Sure.
Jakaś trawka by się przydała jeszcze, może czerwona Imperata cylindrica.

Odnośnie niwaki z graba to musisz zastanowić się jaką formę chcesz uzyskać - geometryczną czy inną. Na razie proponuję dać mu czas na ukorzenienie się. Graby tnie się wiosną. Ale pewnie to już wiesz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Sylwia 08:58, 29 sie 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
Toszka napisał(a)


Jeśli pozwolisz to "skrytykuję"
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to za "ubogo" poprowadzona linia kroplująca - zgodnie ze sztuką powinna "opętlać" rośliny dzięki czemu te są równomiernie podlewane. Zwłaszcza, że rośnie tam dwóch "pijaków", którzy ze względu na swój rozmiar nie myślą o towarzyszach.
Za gęsto posadziłaś hakonechloe, jeśli będzie jej dobrze to zaczyna intensywnie rosnąć. Optymalna odległość to 70cm od kępy do kępy. Wbrew pozorom to rozłożysta trawa. Radzę rozsadzić je teraz, bo jak dobrze się ukorzenią to przesadzenie w nowe miejsce odchorowują jeden sezon co najmniej (słabo rosną).
Żurawki wypadły z zasadniczego powodu - żółte są bardzo wrażliwe na przypalenia słońcem. Przesadź je na razie w jakieś cieniste miejsce. Nawet te, które wydają ci się padnięte. Tam ożyją, rozrosną się, a w tym czasie i klony będą dawać więcej cienia.
Konwalnik źle rośnie w zbitej glebie.


Dziękuję za cenne rady. Hakonechloe mam jeszcze na innej rabacie i równie ciasno, rozsadzę ją żeby miała luźniej.

Żurawkom też dam jeszcze szansę.
Te dwa pijce mają swoje pentle, nie widać ich na zdjęciach. Obawiałam się właśnie, że żurawki wypadły z powodu za dużej wilgoci. Ostatnio rozmawiałam z panią, która mi doradziła, żebym linię włączała raz na tydzień??? Na razie mam ustawioną na co drugi dzień.
____________________
Ogród z prostymi liniami
Sylwia 09:03, 29 sie 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
Lukas napisał(a)
bardzo ładnie to wygląda, co do konwalnika to rośnie dość sybko, jak ma dobrą glebe i nawozisz np.florovitem. Ja na początku lipca z 2 sadzonek zrobiłem 14 i nawet nie były takie mikroskopowe, a teraz już fajnie się odróżniają na tle jasnego żwirku
Pozdrawiam


Dzięki.
____________________
Ogród z prostymi liniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies