Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiatowy ogródek Monteverde

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiatowy ogródek Monteverde

an_tre 22:15, 23 kwi 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
monteverde napisał(a)
Wstawiam dla Basi floksa kanadyjskiego
zaczyna kwitnąć kwiatki są koloru niebieskiego bardzo ładnie wyglądają
dzięki kobieto, mam a niewiedzialam jak się zwie
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
monteverde 22:22, 23 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kalina Bukwooda kwitnie, a jak pachnie szczególnie po południu aż do wieczora

kwitnie Galaxy

majowa piwonia w pączkach

powychodziły jeżówki

hosty też mają nie tylko kiełki ale i liście
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 22:22, 23 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pikóweczki Aniu też u Ciebie nie brakuje Posadziłam dziś część swoich pikówek w ogrodzie. Ryzyk fizyk, co będzie, to będzie. A jarzmiankę też zapikuję, jak tylko trochę podrośnie. Dzięki za rozpoznanie. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
agatanowa 22:34, 23 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
monteverde napisał(a)
Wstawiam dla Basi floksa kanadyjskiego
zaczyna kwitnąć kwiatki są koloru niebieskiego bardzo ładnie wyglądają


i ja mam (dosłownie jedną garstkę) i dziekuję za nazwę, bo wlaśnie dziś córeczce mówiłam, że to jakiś dzwonek chyba

Aniu, zauwazylam mrówki łażące po Rhapsody in Blue oraz po piwoniach. Czyzby już zaczynały "wypasać" mszyce?? (ponoć hodują u siebie w mrowisku i potem wynoszą na nowe żerowiska; póki są mrówki, to bedą i mszyce, a w ubiegłym roku miałam INWAZJĘ)? Bziukac jakimś czymś antymszycowym? Chciałabym ekologicznym - czy masz coś godnego polecenia?

I jeszcze jak rozpoznajesz żerowanie bruzdownicy? Jak walczysz?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
monteverde 22:36, 23 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cd.
powojniki wczesne też gotowe do kwitnienia


fiołki kwitną

rh Cunningham White też już niedługo zakwitnie

sangwinaria Multiplex
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 22:38, 23 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Pikóweczki Aniu też u Ciebie nie brakuje Posadziłam dziś część swoich pikówek w ogrodzie. Ryzyk fizyk, co będzie, to będzie. A jarzmiankę też zapikuję, jak tylko trochę podrośnie. Dzięki za rozpoznanie. Pozdrawiam.

Ja swoje zostawiłam na dworze pod przykryciem bo ma być tylko 8 st., a one świeżo po pikowaniu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 22:42, 23 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
agatanowa napisał(a)


i ja mam (dosłownie jedną garstkę) i dziekuję za nazwę, bo wlaśnie dziś córeczce mówiłam, że to jakiś dzwonek chyba

Aniu, zauwazylam mrówki łażące po Rhapsody in Blue oraz po piwoniach. Czyzby już zaczynały "wypasać" mszyce?? (ponoć hodują u siebie w mrowisku i potem wynoszą na nowe żerowiska; póki są mrówki, to bedą i mszyce, a w ubiegłym roku miałam INWAZJĘ)? Bziukac jakimś czymś antymszycowym? Chciałabym ekologicznym - czy masz coś godnego polecenia?

I jeszcze jak rozpoznajesz żerowanie bruzdownicy? Jak walczysz?

dzisiaj na różach też zauważyłam mszyce , co widziałam to pozbierałam, ale jutro potraktuje je "syropkiem" z pokrzywy
Zrobilam dzisiaj syropek z czosnku, gotowałam godzinę w litrze wody, a M mi to wylał, wystawilam na balkon do przestudzenia, żeby przelać do butelki i wstawić do lodówki a ten "myk" kopnął garnek i wszystko się wylało jutro muszę zrobić 2 raz ten z czosnkiem jest na ślimaki na hostach
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kaisog1 22:46, 23 kwi 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Że ja nie mam pokrzyw.... ale mleko na mszyce się sprawdza
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monteverde 22:50, 23 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
No i czekam na dalsze tulipki i narcyzy
w pączkach też sa ładne
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
agatanowa 22:51, 23 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
monteverde napisał(a)

dzisiaj na różach też zauważyłam mszyce , co widziałam to pozbierałam, ale jutro potraktuje je "syropkiem" z pokrzywy
Zrobilam dzisiaj syropek z czosnku, gotowałam godzinę w litrze wody, a M mi to wylał, wystawilam na balkon do przestudzenia, żeby przelać do butelki i wstawić do lodówki a ten "myk" kopnął garnek i wszystko się wylało jutro muszę zrobić 2 raz ten z czosnkiem jest na ślimaki na hostach


No szkoda pracy.
A co to za syropki z pokrzywy i czosnku (tak dokładniej ingrediencje ilosciowo bym prosiła )?
Ja na razie mrówki tylko widziałam, ale to moze przez moje oczy

____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies