Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Daleka droga do pięknego ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Daleka droga do pięknego ogrodu...

MuSzka 09:36, 02 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
KasiaG napisał(a)
Tak wyglądało to miejsce przed wykopaniem roślin..
acha.. domek jest dopiero w budowie mam nadzieję że uda mi się go skończyć przed jesienią..



Dużo z tych roślin można by wykorzystać i stworzyć uporządkowaną rabatę. Bo szkoda troszkę tych pięknych liliowców, Widziałam tam też bardzo rozrośnięte Echinopsy - cudne (u mnie one jeszcze są malutkie)
Ja osobiście uwielbiam wielkie rabaty. Uwielbiam też jak zrobione są tak że kwitną praktycznie przez cały rok jedne kwiaty przekwitają inne kwitną . Staram się u mnie taką zrobić. Jestem właśnie w trakcie robienia idealnej rabaty (dla mnie idealnej)

Wydaje mi się że większość z tych roślin które masz można spokojnie przesadzać
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
KasiaG 21:25, 12 cze 2014

Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 31
Witam ponownie po prawie rocznej przerwie.. oj działo się w moim ogrodzie i to sporo.. dużo pracy miałam jesienią, ale cel został prawie że osiągnięty.. Czyli.. pozbyłam się totalnego chaosu jaki tu panował, zasiałam trawkę no i planuję zrobić jeszcze rabatki. Ale to już nie takie proste, bo jak pisałam wcześniej, jestem totalną amatorką, a chciałabym osiągnąć profesjonalny efekt (chyba niemożliwe, co?).. Może jednak z Waszą pomocą coś uda się zdziałać.. Ostatnio przejrzałam niemal cały wątek realizacji "Ogrodu z lustrem" i oczywiście jak wszyscy którzy go śledzili, zamarzyłam by tez mieć tak pięknie zrobiony ogród..
No ale teraz zejdę na ziemię i pokaże zdjęcia stanu ogrodu z jesieni a jak wygląda teraz..


tu po setkach razy wykopywania wszelkiego dziadostwa które tu rosło.. ojj dało mi to w kość (i to dosłownie).. Ale mimo tego jest to praca która wykonuje się z przyjemnością...


wyczekana trawka urosła, jest ładna zielona, różni się od tej starej, bo w tej starej dużo mchu jest. nad tym będę musiała popracować jeszcze dużo..
Na tarasie pomidory w donicach..









domek do zabawy wreszcie nadaje się do zabawy..



no i doczekałam się warzywniaka... z którego powoli zaczynam zbierać pierwsze plony, a to cieszy najbardziej
nie patrzcie na zarośnięty żywopłot.. plany są aby go przyciąć tylko czasu brak...


Jakość zdjęć nie jest najlepsza i trawa w rzeczywistości jest zielona a nie żółta jak na ostatnim zdjęciu...
KasiaG 21:29, 12 cze 2014

Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 31
Kolejny projekt to zrobienie rabaty w tym miejscu, wzdłuż muru, na szerokość max. 50 cm. To strona południowa, ziemia tam to praktycznie sam szary piach. Nie wiem jakie dobrać tu rośliny które przetrwają słońce przez prawie cały dzień. Jedyne co wiem to że chciałabym tu posadzić kilka bukszpanów i coś jeszcze pomiędzy nimi.. Na pewno nic co by rozrastało się w wielkie krzaki.. potem oddzielić kostką od trawnika.. Będę wdzięczna za każdą propozycję



Magdalena25 15:44, 21 lip 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Witaj!
Bardzo duże zmiany u Ciebie Warzywniak w skrzyniach super i domek do zabawy również Pozdrawiam serdecznie
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
asica 16:33, 21 lip 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
KasiaG napisał(a)
Kolejny projekt to zrobienie rabaty w tym miejscu, wzdłuż muru, na szerokość max. 50 cm. To strona południowa, ziemia tam to praktycznie sam szary piach. Nie wiem jakie dobrać tu rośliny które przetrwają słońce przez prawie cały dzień.



Witaj Kasia. Nieźle się napracowałaś, pokażę Ci południową rabatę u mnie:
lawendy, rozplenice japońskie, miskanty zebrinus, jakaś tujka, berberys. Wszystkie rośliny doskonale radzą sobie tu ze słońcem od rana do nocy.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/773-pokaze-nasz-ogrod?page=120
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
KasiaG 14:41, 22 wrz 2014

Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 31
Magdalena25 napisał(a)
Witaj!
Bardzo duże zmiany u Ciebie Warzywniak w skrzyniach super i domek do zabawy również Pozdrawiam serdecznie


Magdalena bardzo dziękuję.. tak, pracy było sporo.. i nadal jest.. Oby tylko czasu było więcej to wszystko się zrobi
KasiaG 14:44, 22 wrz 2014

Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 31
asica napisał(a)

Witaj Kasia. Nieźle się napracowałaś, pokażę Ci południową rabatę u mnie:
lawendy, rozplenice japońskie, miskanty zebrinus, jakaś tujka, berberys. Wszystkie rośliny doskonale radzą sobie tu ze słońcem od rana do nocy.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/773-pokaze-nasz-ogrod?page=120


Asica piękna ta Twoja rabata.. rozplenice i lawendy bardzo mi się podobają.. chętnie bym je widziała u siebie..
ja dawno tu nie zaglądałam, a i stan ogrodu też niewiele się zmienił.. Z tą południową rabatą to chyba już poczekam do wiosny.. Jedyne co teraz tam wsadzę to tulipany których zakupiłam w dużych ilościach..
KasiaG 17:07, 30 maj 2016

Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 31
Witam wszystkich po długiej przerwie..
Od ostatniego wpisu niewiele się w moim ogrodzie zmieniło.. Wracam do mojej rabaty wzdłuż ściany domu. Mam nadzieję że pomożecie

Dziś zakupiłam kilka roślin które wg 'opisu na opakowaniu' nadają się na południową stronę.. Proszę doradźcie jak je rozstawić by ładnie to wszystko wyglądało i czym ewentualnie uzupełnić.. W niedługim czasie chciałabym jeszcze dokupić 2 lub trzy drzewka szczepione na pniu, ale to dopiero jak będę w Polsce, bo tu u nas są one baaardzo drogie...

A więc mam 3 hortensje, 2 większe i 2 mniejsze bukszpany (te mniejsze 3 sztuki złożone razem tak by kula była większa), 3 thuje teddy i 3 jałowce




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies