Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja bajka

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja bajka

kasia_w 15:15, 31 sty 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Kasia superowy kredens, efekt naprawdę mnie zaskoczył, bo ja bym go w ogóle nie malowała. Nóżki zostaw tak jak są , super wyglądają

Jaką farbą malowałaś i czy go najpierw potraktowałaś szlifierką? Mam do pomalowania drzwi plastikowe i okropnie mi się nie chce szlifować i nie wiem, czy się do w ogóle. Pisałam do dystrybutora farb Annie Sloan i twierdzą, że farby dadzą radę pokryć bez szlifowania. Ale cena farb jest z lekka wysoka i próbuję coś tańszego wymyślić.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Katkak 16:39, 31 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
kasia_w napisał(a)
Kasia superowy kredens, efekt naprawdę mnie zaskoczył, bo ja bym go w ogóle nie malowała. Nóżki zostaw tak jak są , super wyglądają

Jaką farbą malowałaś i czy go najpierw potraktowałaś szlifierką? Mam do pomalowania drzwi plastikowe i okropnie mi się nie chce szlifować i nie wiem, czy się do w ogóle. Pisałam do dystrybutora farb Annie Sloan i twierdzą, że farby dadzą radę pokryć bez szlifowania. Ale cena farb jest z lekka wysoka i próbuję coś tańszego wymyślić.

Dzięki Kasiu. Malowałam właśnie farbami kredowymi, które wymieniłaś. Bez problemu dasz radę wymalować plastikowe drzwi, bo ja maluję plastikowe ramki. Tylko musisz malować dwa razy, bo za pierwszym razem plastiku nie kryje dokładnie. Przed malowaniem dobrze jest odtłuścić drzwiczki wodą z szarym mydłem. Farby są drogie, to prawda. Ale jak się skusisz to założę się, że na drzwiczkach Twoja przygoda z nimi się nie skończy. Dają nieograniczone możliwości . Wcześniej używałam farb kredowych firmy Autentico, ale teraz są zdaje się droższe niż farby Annie Sloan. Mam nadzieję, że pomogłam. A kredens przecierałam papierem ściernym tylko.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Ewa777 18:43, 31 sty 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18490
Kasiu,
tu masz też informacje na temat cięcia róż
http://rozaria.pl/blog/roze-ciecie/
Polecam książkę "Róże w twoim ogrodzie" Roberta Markley'a
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
19:46, 31 sty 2016
farby Annie Sloan są chyba w tym momencie najlepsze na rynku ...niby drogie ...ale skuteczne bo skutecznie oszczędzają czas ...a te wszystkie zabiegi ze szlifowaniem ..gruntowaniem ...itd. mocno zniechęcają do malowania....no i płyty meblowe też nimi można pomalować ...dają dużo możliwości

przymierzam się do malowania stołu i krzeseł ...ale jak się cieplej zrobi
Katkak 20:28, 31 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewa777 napisał(a)
Kasiu,
tu masz też informacje na temat cięcia róż
http://rozaria.pl/blog/roze-ciecie/
Polecam książkę "Róże w twoim ogrodzie" Roberta Markley'a

Dzięki Ewcia, bardzo mi pomogłaś , a książkę też na pewno kupię .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 20:30, 31 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
eee_taam napisał(a)
farby Annie Sloan są chyba w tym momencie najlepsze na rynku ...niby drogie ...ale skuteczne bo skutecznie oszczędzają czas ...a te wszystkie zabiegi ze szlifowaniem ..gruntowaniem ...itd. mocno zniechęcają do malowania....no i płyty meblowe też nimi można pomalować ...dają dużo możliwości

przymierzam się do malowania stołu i krzeseł ...ale jak się cieplej zrobi

Fajne są te farby o pomalować można nimi chyba wszystko, są wydajne, szybko schną i nie śmierdzą. Cena to jedyny minus .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 21:24, 31 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Moje koleusy.

a te super się ukorzeniły i czekają już na posadzenie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Urszulla 21:29, 31 sty 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21854
tematy różane na O. studiuję już 2 rokMam dla siebie wybrane propozycje, ale szczerze mówiąc jak u Reni RRR oglądam fotki to chciałoby sięnie dziwię się jej że ma tak dużo różnych róż
chciałabym kiedyś pojechać do rosarium jak mają latem dni otwarte ale to kawał drogi.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kamila66 22:39, 31 sty 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Katkak napisał(a)
Moje koleusy.

a te super się ukorzeniły i czekają już na posadzenie

Ładnie przezimowały żurawki mi w domu padły
Mam dwa rodzaje nasion koleusów
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Madzenka 23:20, 31 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Urszulla napisał(a)
tematy różane na O. studiuję już 2 rokMam dla siebie wybrane propozycje, ale szczerze mówiąc jak u Reni RRR oglądam fotki to chciałoby sięnie dziwię się jej że ma tak dużo różnych róż
chciałabym kiedyś pojechać do rosarium jak mają latem dni otwarte ale to kawał drogi.


Najwięcej się uczymy na O czytając wątki. Rench z RRR na pewno Kasi w wielu tematach poradzi, również w tytułach książek.

Ja przeczytałam kilka wątków rozancyh od deski do deski na innym forum.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies