Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

kasia_w 11:50, 11 maj 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Dzień dobry,
Witem serdecznie wszystkich wielbicieli Ogrodowska! Po kilku miesiącach oglądania i podziwiania waszych ogrodów, w końcu zebrałam się na odwagę i pokazuję swój ogródek. Mieszkamy w bliźniaku, stąd ogród jest mały- cała działka to 4,5 ara. Może i całe szczęśce, bo nad większym kawałkiem ziemi raczej bym nie zapanowała. Ogródek ma 3 lata i powstaje cały czas. Jest moją pasją i daje mi mnóstwo radości, choć jako zapracowana mama dwójki dzieci nie mam dla niego wiele czasu. Nasadzenia są może niezbyt ciekawie usytuowane- tylko na "marginesach" działki, gdyż jej środek służy jako boisko dla mojego synka i jego drużyny Mało w nim iglaków bo kiepsko rosną na naszej wilgotnej i gliniastej ziemii. Lubię kolory i strałam się zaaranżowac kolorowy, wesoły ogródek, jednak bez przewagi kwiatów. Na pewno sporo tu błedów- chyba za gesto nasadziłam, ale będę się tym martwić później, kiedy wreszcie rośliny urosną trochę większe
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 11:52, 11 maj 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
futrtka berberysy w zblizeniu
Tutaj nie chciały rosnąc thuje szmaragd, zdrenowaliśmy podłoże, wsadziliśmy cisy. Radzą sobie
bambus

przed domem, przy furtce szpalerek hakuro
tak wygląda ogródek z balkonu. Marzy mi sę wyrzucenie tej rozwalającej się piaskownicy i zrobienie tam nieregularnej rabaty. Na razie jednak bunt ze strony dzieciaków jest duży Zaczęłam z prawego rogu mini wrzosowisko urządzać jesienią, część wrzosów nawet mi przeżyła, będę uzupełniać nowymi jak tylko pojawią sie w sprzedazy (lipiec?). I może wreszcie zmobilizuję męża do dokończenia obwódki


____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 15:16, 11 maj 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Pokażę może jeszcze widok z okna kuchennego, na furtkę. Szpalerek z hakuro kończyła z prawej piękna, delikatna caragana syberyjska, która miała przetrwać wszystko. Nie wytrzymała jednak chyba naszego gorliwego podlewana i podejrzewam że po prostu korzenie jej zgniły w tej wilgotnej gliniastej glebie i uschła. Nie wiem, co teraz tam posadzić zamiast smutnego uschłego drzewka, które straszy ilekroć wyglądam przez okno. To musi być chyba jakieś drzewko miniaturowe, może pendula? a może po prostu trochę oddechu tam zostawić i nic nie sadzić?



Dla ogólnego rozeznania dodaję kilka zdjęć z góry, na których w miarę widać całą działkę.
Najpierw przód domu- tak wygląda od strony wejścia



To jest ściana boczna lewa- widok za siatką nie jest zachwycający -zjeżdżona droga i budowy. Planujemy odgrodzić się jakoś, ale że na kilka lat (2-3) ma to być dość prowizoryczne rozwiązanie (w przyszłości zrobimy ogrodzenie takie, jak przed domem) to chyba zdecydujemy sie na płot trzcinowy. Nie mamy ściany z iglaków, i jest troche łyso, zwłaszcza zimą.


A to jest narożnik "japoński" z miłorzębem i azaliami japońskimi.Może powiększyć go ciut?



I ścianka tylna, wąska, borówki( no bo musi być coś do jedzenia ) i kilka tuj tu przeżyło. Za siatką zachwaszczona działka- jak się ogrodzić od tych chwastów atakujących mój ogródek- nie wiem. Nie kosimy ich bo jednak trochę chronią przed wiatrem i dają namiastkę intymności.Macie jakieś pomysły?



I jeszcze ścianka prawa- tutaj od sąsiadów oddziela nas parkan i domek ogrodowy. Koło parkanu cisy , sam parkan obsadziłam bluszczem, wygląda już nieźle, mam nadzieję że kiedyś będzie cały zielony



A tutaj widać kawałek tarasu- więcej nie pokażę bo jest betonowy i jeszcze nie ruszony. I nie wiem czy w tym roku będzie lepszy

____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Selly 21:30, 11 maj 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Witaj, Kasiu

Piękny ogród. Widać w nim już pewną dojrzałość i przemyślany plan. Podoba mi się.
Pozdrawiam
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
kasia_w 13:17, 12 maj 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
dzięki Sylwia za miłe przywitanie. Ogladałam twój ogród, piękne tulipany i widzę że u ciebie tez siatka a za nią ugór... jak radzisz sobie z włażącymi chwaściskami?
pozdrawiam
Kasia
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 21:36, 14 wrz 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Szkoda że nic nie piszecie...ale postanowiłam się nie zniechęcać, może ktoś skrobnie parę słów na pocieszenie Kilka fotek z tego sezonu- trochę zmian w moim ogródku. W miejscu uschłego drzewka, które straszyło mnie ilekroć spogladałam z okna kuchennego, zrobiłam sobie "widoczek". Czyli zawsze dobry sprawdzony sposób z Ogrodowiska- do bukszpanowych kulek dosadziłam jeszcze więcej bukszpanów, do tego trochę żórawek i traw. Teraz co rano taki widok z kuchni poprawia mi humor. A wam jak się podoba?


Trochę dalej pod szpalerem hakuro ułożyłam "antyczną" kompozycję z rozbitej donicy i traw. Raczej nic się u mnie nie marnuje



Z tyłu ogrodu poszerzyliśmy rabatę przy parkanie oddzielającym nas od sąsiadów i całkiem niedawno założyłam mini wrzosowisko.

i wiecie co- te cisy za wrzosami coś chyba źle się mają. Jakieś takie brązowo żółte się robią Ratunku ! to juz trzecie naszadzenie iglaków w tym miejscu- dwa razy próbowałam z thujami szmaragd, teraz gleba jest porządnie zdrenowana, nasypane ziemi ogrodniczej na 1m głębkości i co- znowu mają mi paść iglaki? Tylko bambus, w rogu przy szopce rośnie jak szalony.

Jeszcze pięknie, jeszcze ciepło, tylko berberysy tracą żółte listki.



Fuksja jakby nigdy nie słyszała o jesieni kwitnie nadal

____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Benia 14:16, 17 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Witaj Kasiu, śliczne fuksje ale one już tak maja, że jak koniec lata to one kwitną jak szalone a jak trzeba je wnosić przed jesiennymi chłodami, to aż żal
Podobają mi się też Twoje wrzosy, mam pytanie czy masz jakieś cebule między nimi tak, żeby na wiosnę coś tam było, bo teraz jesień - to takie wrzosowe rabaty to jest rewelacja
____________________
A_gawa 14:27, 17 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Cześć Kasiulka! Zacznę od płotu - fantastyczne cegły! Czy to są cegły z odzysku, czy jakieś specjalne? Jeżeli była mowa o tym wcześniej, to przepraszam, ale przeleciałam zdjęcia, bo dziś jakaś potrzepana jestem.
Ogród zapowiada się znakomicie. Poczochrane wierzby są świetne - od razu uśmiech się wywala na twarz. Czy już masz plany przesadzania, rugowania, dosadzania itp.? Tutaj to czyste szaleństwo, jak człek się zarazi tym forum, to już tylko zarazki na innych przenosi, antidotum brak! -
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
kasia_w 14:38, 17 wrz 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Cześć Benia, Miło że mnie odwiedziłaś Pomiędzy wrzosami już wsadziłam cebulki krokusów i czosnków, bo na wiosnę to wrzosy takie trochę smutniejsze są a widziałam (na Ogrodowisku oczywiście) jak fajnie wyglądają cebulowe pomiędzy wrzosami.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 14:57, 17 wrz 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
A_gawa bardzo miło powitać Cię na moim wątku Najpierw odpowiedzi- cegła na ogrodzeniu- to cegła ręcznie formowana, holenderska, nowa. Mamy z niej tylko przód posesji, marzę także o ścianie bocznej, a najbardziej to chciałbym taki lity mur z niej wybudować od strony drogi ale cóż jego koszt byłoby zabójczy podejrzewam. Plany ogrodowe mam i owszem- ponieważ przez ten rok moje dzieciaki nie skorzystały ani razu z piaskownicy, na wiosnę ja rozwalam definitywnie. W tym miejscu marzy mi się różowo- szara rabata bylinowa z elementem pionowym w postaci rosnącej tam już morwy. Muszę także rozwiązać osłonięcie działki od strony drogi- ale chyba już raczej na zewnątrz ogrodzenia, bo nie chcę przesadzać żółtych berberysów, które są dość wrażliwe ( u mnie przynajmniej). No tak, forum uzależnia i człowiek tylko sobie roboty dodaje ( jak mówi moja Babcia
Odwiedziłam także twój wątek, zostawię tam parę słów
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies