Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

paulina_ns 14:30, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Dziewczyny zastanawiam się, czy nie wcisnąć za obwódkę z trzmieliny jeszcze ' ice dance' mam ich 10 szt. to akurat obsadzilabym do samych hortensji, nie będzie za ciasno? Hortensje ogrodowa,muszę przesadzić w inne miejsce,niby ma trochę cienia,ale ja przypala,no i danice też bym z tamtąd przesadziła.



____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
jolka 14:35, 06 wrz 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
paulina_ns napisał(a)


Jolu jak chcesz piwonię, mogę Ci dać tzn to co babcia mi dała, ja 4 dałam sobie na rabatę, a resztę dałam do " przechowalnika" i czekam, czy coś z nich będzie tylko nie wiem, czy chcesz teraz od razu, bo chyba teraz jest pora, żeby je rozdzielić ?? Jak coś zapraszam do mnie i przy okazji na kawkę


No pewnie, że chcę Zgadamy się na priv
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 14:45, 06 wrz 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
paulina_ns napisał(a)
Dziewczyny zastanawiam się, czy nie wcisnąć za obwódkę z trzmieliny jeszcze ' ice dance' mam ich 10 szt. to akurat obsadzilabym do samych hortensji, nie będzie za ciasno? Hortensje ogrodowa,muszę przesadzić w inne miejsce,niby ma trochę cienia,ale ja przypala,no i danice też bym z tamtąd przesadziła.



Nie wiem czy to dobry pomysł z tą ice dance. W sumie trzmielina pełni tą samą rolę co ice dance - obwódkowa, zimozielona, niska. Ale ja mam problem z takimi przestrzennymi aranżacjami, więc mogę się mylić.

Hortensje z trawami w tle .. śliczne Nie chcesz ich zwielokrotnić na tej rabacie?? Zobacz na to: http://www.ogrodowisko.pl/watek/5534-hortensjada?page=157 Jest czad, prawda??


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
waldek727 15:27, 06 wrz 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
paulina_ns napisał(a)



Może się mylę ale mam przeczucie, że w niedługim czasie ta rabata zmieni całkowicie swoje oblicze.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
paulina_ns 16:43, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
jolka napisał(a)


Nie wiem czy to dobry pomysł z tą ice dance. W sumie trzmielina pełni tą samą rolę co ice dance - obwódkowa, zimozielona, niska. Ale ja mam problem z takimi przestrzennymi aranżacjami, więc mogę się mylić.

Hortensje z trawami w tle .. śliczne Nie chcesz ich zwielokrotnić na tej rabacie?? Zobacz na to: http://www.ogrodowisko.pl/watek/5534-hortensjada?page=157 Jest czad, prawda??




Masz rację Jolu, raczej ice dance nie pełniło by tutaj swojej roli. A masz pomysł na ten kawałek? Myślałam,żeby może zrobić obwódkę z jeżówek? Z czegoś co kwitnie? Hortensje planuje powtórzyć jak najbardziej,ale na większym odcinku i prawdopodobnie będzie to w narożniku.

Ps. Jak coś w sprawie piwoni pisz
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 16:45, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
waldek727 napisał(a)

Może się mylę ale mam przeczucie, że w niedługim czasie ta rabata zmieni całkowicie swoje oblicze.


Waldku nie chce jej zmieniać całkowicie, w sumie podoba mi się, tylko brakuje mi tutaj przysłowiowej kropki nad i
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
jolka 17:08, 06 wrz 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
paulina_ns napisał(a)

Masz rację Jolu, raczej ice dance nie pełniło by tutaj swojej roli. A masz pomysł na ten kawałek? Myślałam,żeby może zrobić obwódkę z jeżówek? Z czegoś co kwitnie? Hortensje planuje powtórzyć jak najbardziej,ale na większym odcinku i prawdopodobnie będzie to w narożniku.
Ps. Jak coś w sprawie piwoni pisz



A może stipa + jeżówki?? Jeżówki są super, kwitną parę miesięcy zachwycając kolorami. Z trawami wyglądają pięknie. Miejsca też masz tam chyba sporo. Stipa - wyższa od trzmieliny a niższa od jeżówek, robiłaby za pośrednie piętro, nadając lekkości i delikatności rabacie. Hmm.. rozmarzyłam się

Chyba mnie zainspirowałaś tą trzmieliną Paula Ja mam przed jeżówkową rabatą beznadziejną obwódkę, z różnych roślin, które tam poupychałam, bo nie miałam co z nimi zrobić. Ale.. jakbym tak pojechała po całości obwódką z biało-zielonej trzmieliny, to by ją (znaczy rabatę) tak uspokoiło.. tak mi się wydaje przynajmniej Mam trochę swoich sadzonek trzmieliny, jak mi zapał nie opadnie to jutro zrobię ich wielkie ilości
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
paulina_ns 17:31, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
jolka napisał(a)



A może stipa + jeżówki?? Jeżówki są super, kwitną parę miesięcy zachwycając kolorami. Z trawami wyglądają pięknie. Miejsca też masz tam chyba sporo. Stipa - wyższa od trzmieliny a niższa od jeżówek, robiłaby za pośrednie piętro, nadając lekkości i delikatności rabacie. Hmm.. rozmarzyłam się

Chyba mnie zainspirowałaś tą trzmieliną Paula Ja mam przed jeżówkową rabatą beznadziejną obwódkę, z różnych roślin, które tam poupychałam, bo nie miałam co z nimi zrobić. Ale.. jakbym tak pojechała po całości obwódką z biało-zielonej trzmieliny, to by ją (znaczy rabatę) tak uspokoiło.. tak mi się wydaje przynajmniej Mam trochę swoich sadzonek trzmieliny, jak mi zapał nie opadnie to jutro zrobię ich wielkie ilości


Jolu podoba mi się jeżowke w tym roku zakupiłam różowa, w sumie późno ja kupiłam i już prawie przekwita, ale bardzo mi się podoba. Nie wiem czy Teraz jeszcze ja dokupie, ale może się uda. Stipa też fajna lekka trawka, polecasz jakąś szczególna odmianę? Ja kupiłam jedna na wiosnę w Parku M,ale przez cały sezon nic mi nie urosła i cała zbrązowiała. Myślę,że do trzmieliny fajnie by to wszystko wyglądało. dziękuję za pomysł
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
waldek727 20:22, 06 wrz 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
paulina_ns napisał(a)

Waldku nie chce jej zmieniać całkowicie, w sumie podoba mi się, tylko brakuje mi tutaj przysłowiowej kropki nad i

Takiej ogromniastej kropy.
Nie mam Paula na myśli tego, aby wszystko z niej wyrzucać i wsadzać coś nowego.
Pisałem o zmianie oblicza uwzględniając większość roślin które już na niej są.
Do niczego Cię nie zniechęcam. Baw się dalej swoimi klockami tak jak chcesz. Najwyżej później poukładamy je razem.
Na ten przykład co sądzisz o pierisach?
Podobają Ci się? Widziałaś je u kogoś w ogrodzie?
Taki ,,Forest Flame" albo ,,Flaming Silver". Przechodzą same siebie. Niewyobrażalne piękno które wspaniale komponuje się z innymi roślinami zarówno wiosną jak i jesienią.
https://www.flickr.com/photos/fourseasonsgarden/9209346361
Czy musisz tam mieć koniecznie w kompozycji żywotnika zachodniego ,,Danica", Canny i Trzmieliny?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
paulina_ns 20:51, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
waldek727 napisał(a)

Takiej ogromniastej kropy.
Nie mam Paula na myśli tego, aby wszystko z niej wyrzucać i wsadzać coś nowego.
Pisałem o zmianie oblicza uwzględniając większość roślin które już na niej są.
Do niczego Cię nie zniechęcam. Baw się dalej swoimi klockami tak jak chcesz. Najwyżej później poukładamy je razem.
Na ten przykład co sądzisz o pierisach?
Podobają Ci się? Widziałaś je u kogoś w ogrodzie?
Taki ,,Forest Flame" albo ,,Flaming Silver". Przechodzą same siebie. Niewyobrażalne piękno które wspaniale komponuje się z innymi roślinami zarówno wiosną jak i jesienią.
https://www.flickr.com/photos/fourseasonsgarden/9209346361
Czy musisz tam mieć koniecznie w kompozycji żywotnika zachodniego ,,Danica", Canny i Trzmieliny?


Waldku nie słyszałam wcześniej o pierisach, ale dzięki Tobie wiem ze takie są ładne, ale z tego co wyczytałam często zima przemarzaja. A co do tej rabaty tak jak wcześniej pisałam, większość roślin to zbiorowisko z zakupów zanim tutaj trafiłam...co do trzmieliny nie musi ona tam być, Danica również,a jak Ty byś to widział? Rozumie że skoro wspomniałeś o pierisach masz jakąś koncepcję
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies