Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

AnnaCh 23:12, 07 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
paulina_ns napisał(a)
Aniu Twoja pelargonia


No i pięknie, jak czerwona, to od mojej mamy, ja miałam kolorowe Pomieszałam wszystkie i później nie wiedziałam która jest która, dostałaś losowo
niedługo trzeba sadzonki na przyszły rok porobić
____________________
Ania - Malutki pod lasem
waldek727 03:56, 08 wrz 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
paulina_ns napisał(a)

Hehe. Waldku a Ty co myślisz o tym wszystkim wal śmiało, wszystko na klatke przyjmę

Nie, nie, nie.
Spokojnie Paula.
Przypomnij sobie jaki jest tytuł Twojego wątku.

Każda roślina uprawiana w naszych ogrodach ma swój optymalny zakres pH w którym znajduje optymalne warunki dla swojego rozwoju. Na początku zmierz jaki ma odczyn gleba na rabacie którą chcesz nieco zmodernizować i podaj jego wartość.
To co zaburzyło moją orientację w terenie patrząc na przedstawiane przez Ciebie miejsce w ogrodzie to linie rabat. Moim zdaniem są one za bardzo ,,cycate" i proponowałbym Ci znaczne ich złagodzenie.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
paulina_ns 07:00, 08 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
L00zak napisał(a)
Paulinko nie bądź taka skromna, watek leci jak tornado jesienne Klika dni mnie nie było a tu takie dyskusje
Super rabatki już masz, a po dopieszczeniu będzie jeszcze lepiej czego Ci życzę i kibicuję


Dziekuję Ci bardzo miło mi czytać takie słowa, jak to się mówi " ogród to dzieło nieskończone "
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 07:02, 08 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
dominika_ napisał(a)
Dlatego ogrodnictwo uczy cierpliwości


Oj uczy,uczy, chyba na zdjęciach widać jak tak naprawdę wszystko urosło, bo na żywo zawsze wszystko takie malutkie się wydaje
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 07:03, 08 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
horcia napisał(a)
Jestem z okolic ns. Rozchodniki bardzo łatwo rozmnożyć, (nawet z sadzonek liściowych). Najlepiej uszczyknąć kawałek łodyżki z liśćmi i do ziemi


Horcia wiem, tyle że moje to świezaki i za bardzo jeszcze nie ma co ciachac
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 07:04, 08 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
AnnaCh napisał(a)


No i pięknie, jak czerwona, to od mojej mamy, ja miałam kolorowe Pomieszałam wszystkie i później nie wiedziałam która jest która, dostałaś losowo
niedługo trzeba sadzonki na przyszły rok porobić


Oj trzeba,trzeba czekam tylko na Twój znak i instruktaż
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 07:06, 08 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
waldek727 napisał(a)

Nie, nie, nie.
Spokojnie Paula.
Przypomnij sobie jaki jest tytuł Twojego wątku.

Każda roślina uprawiana w naszych ogrodach ma swój optymalny zakres pH w którym znajduje optymalne warunki dla swojego rozwoju. Na początku zmierz jaki ma odczyn gleba na rabacie którą chcesz nieco zmodernizować i podaj jego wartość.
To co zaburzyło moją orientację w terenie patrząc na przedstawiane przez Ciebie miejsce w ogrodzie to linie rabat. Moim zdaniem są one za bardzo ,,cycate" i proponowałbym Ci znaczne ich złagodzenie.



Waldku cytate one są,ale dalsza część będzie już łagodniejsza a jak mogę takie pH zmierzyć? Są dostępne jakieś wskaźniki?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Dominika11 07:23, 08 wrz 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
tak kwasomierz glebowy z płynem Helliga
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Filemon24 07:27, 08 wrz 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
rozsadź hortki co półtorej metra limki to kolosy rosną za dwa sezony się złączą a jak ci się zmieści to możesz powtórzyć hortensje np w innej odmianie polar bear albo silver dollar jedne z moich ulubionych
____________________
paulina_ns 08:50, 08 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Byłam jeszcze dzisiaj w szkolce, rozglądnac się za tymi Rozchodnikami, ale tak jak wcześniej pisałam wybór żaden. Przytargałam za to kolejne jeżówki i trawkę red baron



A i Dokupilam jeszcze 3 cebulki czosnku ozdobnego
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies