Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

hanka_andrus 21:29, 05 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Sebku,wybacz ,że podłączyłam się do twojej fontanny,ale moja przy okazji też się zrobi i będzie piękna!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 21:30, 05 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja jestem Ci za to wdzięczny, niech wątek się zapełnia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 22:53, 05 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Teraz poproszę o poradę odnośnie kompozycji do donic na ten rok
Planuję posadzić do donic hortensje i ciekawi mnie ile takie hortensje kwitną, jaki sadzisz gatunek i czy na przyszły rok zakwitną mi w ogrodzie? Mam dwie hortensje w ogrodzie, ale niestety nie pamiętam co to za gatunek. Mam cienisty balkon i myślałem żeby ustawić donice piętrowo, w wysokiej jednoroczne, w średniej hortensje, a w najniższych hosty - to Wy na to
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hania 23:16, 05 mar 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Ach! ...zapomniałam,że jesteś z drugiego końca Polski,przejadę się do Poznania ,na pewno coś znajdę.
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Sebek 10:43, 06 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No właśnie - szukajcie a znajdziecie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 15:09, 06 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek mnie pytał:

Zastanawia mnie jaki gatunek hortensji sadzisz co roku w donicach i czy zimują lub zostają na następny rok. Mam cienisty balkon i myślałem, żeby je w tym roku posadzić z innymi kwiatami. I ile takie hortensje kwitną? Umieściłem te pytania w moim wątku, lecz jeszcze nikt nie odpowiedział, a Ty na pewno wiesz to najlepiej

Ten pomysł w postach powyżej popieram Sebku.
Ja sadzę w donice przeważnie Hydrangea macrophylla, kolory biały i niebieski (filoetowy dla niektórych). Z wiosną, kiedy mrozy odpuszczą, a z reguły jest to czas przed Wielkanocą, jadę na Bronisze i kupuję całe zgrzewki z hortensjami małymi i dużymi. Małe do skrzynek, duże do donic.
Podlewam regularnie "Magiczną Siłą" do hortensji, podlewam, mają dobrze i kwitną do lata. Jak zaczynają przekwitać, daję je z tyłu domu, ścinam same główki kwiatowe, podlewam znowu nawozami i zdarza się, że zakwitają we wrześniu. Czasem oddaję do Mamy albo sąsiadce, a sobie kupuję świeże, żeby cały czas mieć ładne. Od kwietnia do mrozów mam kwitnące hortensje
W tym roku zostawiłam w donicach na zimę. Powinnam je zadołować, ale chcę sprawdzić czy tak przezimują bez okrycia. Zobacz do moich ostatnich postów w wątku, zamieściłam zdjęcia i są hortensje.

Tutaj z grubsza cała akcja jest pokazana a dalej wszystkie hortensje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 17:14, 06 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Czyli jak kupię je w połowie kwietnia w pąkach to do kiedy konkretna odmiana wytrzyma?
Jeśli kwitną tak długo jak H. macrophylla "Endless Summer" to będą w sam raz
Także planuję już coś mieć na Wielkanoc, jest tak późno, że kwiaty w donicach obowiązkowe
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:19, 06 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do czerwca wytrzyma.

Pochwalimy sie swoimi kompozycjami ok?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 17:22, 06 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hmm, to za bardzo mi się nie opłaca. Chyba jak ustąpią mrozy zasadzę bratki - granatowe i białe
A jak zaczną przekwitać wymienię na jednoroczne, jak pelargonie, petunie, komarowce, osteospremum?
Ale hosty chyba zasadzę gotowe - te już będą do samych mrozów
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 17:24, 06 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262

Pochwalimy sie swoimi kompozycjami ok?

To na pewno, w tym roku będę bardziej odważniejszy z roślinami, bo były zawsze tylko pelargonie i petunie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies