Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Syla 15:31, 05 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
A gdzie takie ciurkadełka można zakupić ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
hania 15:34, 05 mar 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Witam Cię !...powiedz gdzie nabyłeś tę gajzerek, piękna ta kula ,właśnie takiej szukam? Miała bym dla niej miejsce w moim ogrodzie. Pozdrawiam !
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Sebek 16:44, 05 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kupiłem ją w centrum ogrodniczym Fraś w Andrychowie, mają wieeelki wybór fontann, zwłaszcza wzorowanych na antycznych rzeźbach, lecz jak zobaczyłem tą, to wiedziałem, że bez niej nie wyjadę Mają tam wielki wybór kamienia i wspaniale zaopatrzony sklep ogrodniczy, miejsce dla mnie idealne Popytajcie się w jakichś składach budowlanych lub w miejscach, gdzie sprzedają kamień ozdobny - jadąc do Bielska mijam chyba takich z 10, więc może akurat traficie, gdzie będą takie fontanny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 17:26, 05 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
kompletnie nie moje strony(, będę szukała bliżej mnie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 17:44, 05 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Poszukajcie w składach z ozdobnymi kamieniami, znalazłem to miejsce przypadkowo, a fontannę tym bardziej. Nawet jak nie będą wystawione - spytajcie się sprzedawców, może akurat.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Grzesiu 19:21, 05 mar 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 330
Sebek napisał(a)
ogród musi być funkcjonalny i cieszyć moje oczy


Witaj Seba...
Chciałbym mieć taki pogląd na swój ogród, ale kilka lat temu
tymczasem mam co mam
Czy ktoś zrobił kiedyś jakieś badania dotyczące wyglądu ogrodów facetów i kobiet?
Jesteś bardzo dojrzały....moja mama sadzi zawsze wszystko jak to ona mówi "pod płotem"
tak...plan jest bardzo ważny to podstawa ogrodu...tego czym będzie nasz ogród
i czy będzie się nam podobał
bo ma się podobać Tobie i tylko Tobie!
____________________
Moja-dzialeczka-Grzesiu
jotka 19:30, 05 mar 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Sebcianna !!! ślicznie ja nazwałeś

Nie likwiduj tego ubytku, to tak jak znamię lub pieprzyk - nada jej cech indywidualności

powodzenia w dalszych działaniach
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gardenarium 19:54, 05 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ojej, a u mnie bryndza

Nic nie ma, zima i koniec. Ja nie mogę

Sebku odnośnie Twojej "Sebcianki" (krócej nazwałam).

Zrób tak:

Wcześniej musisz doprowadzić prąd i specjalne gniazdo IP 44.

- odwróć pojemnik podziemny do góry nogami, obrysuj koło i kop dół, żeby pojemnik się zmieścił.
- wyrównaj dno, przymierz pojemnik
- jak za wysoko, dokop głębiej, aby go umiejscowić nieco niżej
- wypoziomuj, nalej wody, obsyp boki i lej wodę po boku do oporu żeby ziemia się zassała

Teraz Ci powiem dlaczego niżej, Czasem jest tak, że jak fontanna chodzi i pompa jest mocna, to wychlapuje poza pojemnik wodę i tak szybko ubywa, że może się spalić pompa, jak ktoś tego nie kontroluje.
Bierzesz koło z EPDM-u lub folii stawowej, nakładasz na pojemnik, wycinasz w środku donicy drugie koło, ale mniejsze, żeby woda spływała po folii prosto do doniczki. Ta folia zbiera wodę co wychlapało szerzej. Po to wyżej brzegi bo spływa

- kładziesz pompę w pojemniku
- w kratce wycinasz jakąś dziurę co by łapkę włożyć do regulacji lub wyjąć pompę
- kładziesz kratkę na podkładkach z włókniny, żeby nie podziurawiła folii
- kładziesz włókninę po całości na kratce, żeby kamyki nie wpadały do "bajora"
- kładziesz ciurkadełko i przekładasz wąż w dziurę kamienia
- odpalasz czy działa po nalaniu wody
- jak działa, wykańczasz brzegi, ucinasz nadmiar folii, maskujesz kamykami, obsadzasz okolice ciurkadełka






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:57, 05 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Takie znalazłam m.in. na składzie kamienia




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagna 20:03, 05 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
gardenarium napisał(a)
Takie znalazłam m.in. na składzie kamienia










ta ładnie wygląda
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies