Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Niage 22:03, 11 mar 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
To jest sztuka, stworzyć tak piękny ogród na tak małej powierzchni Jasne, że go kochamy
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
monteverde 22:08, 11 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
nooooooooooooooo)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 22:10, 11 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ogród zawsze można stworzyć, jednak u Danusi każde nasadzenie jest baaaaaaardzo przemyślane, widać fachową rękę i ciągłą opiekę. Zna każdą odmianę jaką sadzi i wie jak będzie wyglądać w przyszłości. Podziwiam ją za tą wiedzę i konsekwencję w zakupach, bo większość z nas bierze to, co przyciąga nasze oczy. Ogród Danusi mimo swojej powierzchni potrafi zaskoczyć kompozycjami, które go powiększają , jak np. lustro przy stawie czy piętrowe nasadzenia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 22:12, 11 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bo Danusia to spec od takich nasadzeń)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Niage 22:12, 11 mar 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Sebek napisał(a)
Ogród zawsze można stworzyć, jednak u Danusi każde nasadzenie jest baaaaaaardzo przemyślane, widać fachową rękę i ciągłą opiekę. Zna każdą odmianę jaką sadzi i wie jak będzie wyglądać w przyszłości. Podziwiam ją za tą wiedzę i konsekwencję w zakupach, bo większość z nas bierze to, co przyciąga nasze oczy. Ogród Danusi mimo swojej powierzchni potrafi zaskoczyć kompozycjami, które go powiększają , jak np. lustro przy stawie czy piętrowe nasadzenia


Ładnie to ująłeś Sebek Danusia, to ogrodnik-artysta
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Sebek 17:24, 12 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Dopiero wróciłem z ogrodowych robótek, robiłem 8 godzin z krótką przerwą na obiad i jestem wystrzelony w kosmos. Ale za to dziś przywitały mnie kwitnące krokusy

Dziś przegrabiłem trawniki (nie wokół domu tylko inne) i przyciąłem okrągłe tuje. Tutaj zdjęcia przed i po, widok od razu lepszy

Sorki za mojego cienia ^^

Te tuje nie należą do części mojego ogrodu, lecz się nimi opiekuję
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
badara 17:38, 12 mar 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Sebek napisał(a)


Te tuje nie należą do części mojego ogrodu, lecz się nimi opiekuję


Jesteś dobrym duchem dla tych tuj (?) ,wow ,tak się pisze ?
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Sebek 17:42, 12 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
a teraz pokażę rzecz, która najwięcej mnie wykończyła - rabata pod domem. Na początku ułożyłem kabel, aby wytyczyć linie, potem poukładałem kostkę i wyszło takie cosik

Tutaj jest rabata pod tujami, lecz jej dziś nie skończyłem. Zdejmę darń w przyszłym tygodniu i wtedy ułożę tą kostkę - na równi z ziemią lub troszkę ponad nią

Widać tutaj ten beton, który miał być podporą dla bramy, lecz nie została zamontowana. Próbowałem go zlikwidować, lecz nawet ciężki sprzęt nie dał rady - młot pneumatyczny. Mam zamiar na tej wydzielonej części wysypać żwir, a nad nią dać ławkę - może w stylu angielskim?
Widać jeszcze pozostałość huśtawki, lecz już jej nie ma, ale za to były 0,5 metrowe dziury

Teraz rabata pod domem wygląda tak

Na przód pójdzie kula obsadzona żurawkami i konwalnikami. Środek zajmą krzewy, a oddzielona część koło studni została dla bukszpanów, lecz przed nimi na "płaskiej części" studni będą powojniki.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:43, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Michael napisał(a)
A Danusia jak ma metraż?

Ja mam 500 z domem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 17:46, 12 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Czyli dwa razy więcej niż napisałem - sorki. Ale z tego co pamiętam ogród ma chyba 250 mkw, coś było z tą liczbą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies