Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Gabriela 22:35, 08 paź 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Sebek napisał(a)

No to ja się wyłamię z rozentuzjazmowanego tłumu i powiem, że mnie się najbardziej podoba wariant nr 1, hortensje od późnej wiosny do późnej jesieni, narcyzy wiosną ( duże kępy, albo nawet na całej wolnej powierzchni) )i wiecznie zielona bukszpanowa obwódka. Moim zdaniem wersja najelegantsza, bo najprostsza.


No ale wtedy by tam były tylko hortensje i bukszpan - jak dla mnie trochę za mało


Mniej znaczy więcej No ale na temat gustów się nie dyskutuje.
A ten Twój beniaminek, to na pewno jest ten fikus? Jakoś mi nie wygląda...
Cokolwiek to jest, ja bym obcięła i postawiła w jasnym miejscu, najlepiej na parapecie okna, bo zima idzie i dzień krótki będzie bardzo.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Sebek 22:37, 08 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No to na pewno jest fikus benjamina - tylko wyprowadzony na nóżce - w porównaniu z Twoimi okazami to rzeczywiście może się wydawać, że to inna roślina
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kaisia 23:32, 08 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Sebastianie Twoja magnolia wygląda jak by miała mało wody, to jest drzewko sadzone w tym roku ?

Podziwiam Cię za Twoją pasję, kwiatki w domu widzę również mają z Tobą dobrze.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Sebek 23:34, 08 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kaisia napisał(a)
Sebastianie Twoja magnolia wygląda jak by miała mało wody, to jest drzewko sadzone w tym roku ?

Podziwiam Cię za Twoją pasję, kwiatki w domu widzę również mają z Tobą dobrze.


Tak - rzeczywiście mogła być przesuszona - ale teraz deszczu ma pod dostatkiem

A kwiatków w domu coraz więcej - trudno się z każdym rozstać, a parapetu brakuje
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Marta 23:44, 08 paź 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Mi się podoba wariant 2 i 4 rabaty Też mam takiego fikusa i strasznie lecą mu listki
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Sebek 09:38, 09 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Marta napisał(a)
Mi się podoba wariant 2 i 4 rabaty Też mam takiego fikusa i strasznie lecą mu listki


Czwarty jest dość fajny - tylko, że różowe begonie będą rosnąć w gazonach - jest ich 16.

A nie mam jeszcze bukszpanowej obwódki, więc tamta jest fajna.
Tylko, że nie chcę tam trzmieliny jako zadarnienie - albo dam tam żurawki albo hakone
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Marta 10:47, 09 paź 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Sebek napisał(a)

Mi się podoba wariant 2 i 4 rabaty Też mam takiego fikusa i strasznie lecą mu listki


Czwarty jest dość fajny - tylko, że różowe begonie będą rosnąć w gazonach - jest ich 16.

A nie mam jeszcze bukszpanowej obwódki, więc tamta jest fajna.
Tylko, że nie chcę tam trzmieliny jako zadarnienie - albo dam tam żurawki albo hakone


Moim zdaniem lepsze będą żurawki zamiast trzmieliny.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Gardenarium 10:49, 09 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Begonie właśnie dlatego, że rosną już w gazonach. Propozycje do wyboru, do koloru
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 10:58, 09 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale spodobał się pomysł z bukszpanową obwódką
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 11:16, 09 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Namalowałem mnie więcej jakby miało być w realu

Trochę pozmnieniałem, ale takie coś by było?


W gazonach różowe begonie, 3 miskanty lub rozplenice, dwie hortensje limelight lub silver dollar, obwódka z bukszpanu no i podsadzenie - może rzeczywiście to hakone albo citronelle? A może bluszcz?

Kręci mnie jeszcze aby zamiast jednego miskanta na środku nie dać stożka?

Tutaj jeszcze w paskiem begonii, ale w sumie mogłyby być też białe

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies