Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilcza Góra

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilcza Góra

WilczaGora 15:48, 01 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
kosolka napisał(a)
Ale na zewnątrz ta białość nie pachnie tak cudnie Pozdrawiam weekendowo!

uwielbiam zapach hiacyntów, ale tylko w delikatnym wydaniu ...postawione w zamkniętym, czy małym pokoju są nie do zniesienia
macham niedzielnie

EPODLAS napisał(a)
Pięknie pokazałaś suche rośliny. A hiacynty kocham i co roku czekam na ich kwitnienie. W zeszłym roku przesadziłam, mam nadzieję że to im nie zaszkodziły. Fotki ptaków super.

moje hiacynty w ogrodzie marnieją z roku na rok...podsypuję nawozem po kwitnieniu, czekam z cięciem aż zżółkną ...a one swoje....

marzena napisał(a)
witaj wilczyco, jak zwykle piękne zdjęcia, świetnie prezentują sie te białe hiacynty

białe, to moje ulubione ale mam tez fioletowe

Madzenka napisał(a)
Zamiast przedwiośnia pełnia zimy u Ciebie?
śniegu dosypało ale wszystko cieknie ba plusik mamy
a co najważniejsze ...SŁOŃCE !!!

Enya73 napisał(a)
Co za okrutny los, że akurat musisz mieszkać tak daleko. Wpadłabym piec z Tobą te chrusty
U mnie też zima na całego, ale od wczoraj w końcu wyjrzało słońce i od razu się zrobiło pozytywniej.
Hiacynty boskie, bardzo je lubię, ale przeszkadza mi ich zapach. Dla odmiany wiosnę przywołuję porządkami. Spróbuję Twojego przepisu na faworki, bo mi dzieci żyć nie dają, jak zobaczyły apetyczne fotki.
Buziaki
byłam u Ciebie i znów mnie kusisz ciastem miodowym
tyle fajnego u Ciebie w domku się dzieje, ze mam nadzieje, na Twój bardzo dobry humor
cudowna pogoda i u nas ... wspaniały czas na spacery ...

Kasya napisał(a)


u mnie teraz sloneczko piekne i snieg, to u ciebie pewnie podobnie
hiacynty pachną ?
bo ja w tym roku jakos trafiam na same bezzapachowe

miałam chyba szczęście, bo i białe i fioletowe pachną cudownie

lojalna_ napisał(a)
Taka biel to kocham i jeszcze jak pachnie
w sprawie białego, to znów nachodzą mnie niepokojące myśli...a może by tak wyłącznie białe rośliny w ogrodzie ?...na szczęście...zwykle wiosną mi przechodzi

Borbetka napisał(a)
Kwiatki przy szybach podziwiam. Ptaszki również.
Też już nie mogę doczekać się wiosny, choć nie miałam śniegu tej zimy prawie wcale. Wielkopolski klimat łaskawy w tym roku. Nie mówię jednak hop, bo jeszcze cały luty został. Pozdrawiam, u nas słonko widać od rana.
ale Ci się upiekło Monika ... u nas na zmianę: biało-czarno, czarno-biało, mróz-odwilż, odwilż-mróz, szpilki-kozaczki, kozaczki-szpilki ciekawe jaki będzie luty ?
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Enya73 15:54, 01 lut 2015


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Ewa, a próbowałaś zmniejszyć proporcje na te faworki? Cholercia nie mam aktualnie 9 jajek w lodówce, do sklepu daleko, a znajomy przywiezie mi jajka od szczęśliwej kurki dopiero wieczorem . Ile w ogóle szt. wychodzi z Twojego przepisu? I jakiej wagi ten smalec?
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
WilczaGora 16:20, 01 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Enya73 napisał(a)
Ewa, a próbowałaś zmniejszyć proporcje na te faworki? Cholercia nie mam aktualnie 9 jajek w lodówce, do sklepu daleko, a znajomy przywiezie mi jajka od szczęśliwej kurki dopiero wieczorem . Ile w ogóle szt. wychodzi z Twojego przepisu? I jakiej wagi ten smalec?


nigdy ne zmniejszałam proporcji

nie liczyłam sztuk faworków, ale to jest przepis na ciasto, które można rozwałkować bardzo cienko i wychodzą rzeczywiście cieniusieńkie chrusty

zwykle mamy 2 duże półmiski (jak nikt w trakcie nie podjada )

kostki smalcu takie zwykłe po 200 g

smacznego
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
WilczaGora 16:24, 01 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
"BLUE VELVET"

____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Enya73 16:25, 01 lut 2015


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
No t o jednak muszę się r u szyć do sklepu, bo tyle kostek smalcu nie mam
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Gardener27 18:08, 01 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
... pachnie hiacyntowo aż u mnie w domu
patrząc na te zdjęcia ...
mus nabyć kilka sztuk
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
agata19762 18:36, 01 lut 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Ewa po faworkach dostałam ślinotoku...
a hiacynty uwielbiam !!!
sama skusiłam się na szafirki dzisiaj...
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
WilczaGora 19:28, 01 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Enya73 napisał(a)
No t o jednak muszę się r u szyć do sklepu, bo tyle kostek smalcu nie mam



Gardener27 napisał(a)
... pachnie hiacyntowo aż u mnie w domu
patrząc na te zdjęcia ...
mus nabyć kilka sztuk
łatwiej przetrwać te "nijakie tygodnie", szczególnie, kiedy pogoda dziwna ....

agata19762 napisał(a)
Ewa po faworkach dostałam ślinotoku...
a hiacynty uwielbiam !!!
sama skusiłam się na szafirki dzisiaj...
ja po faworkach "pękam w szwach", a wokół hiacyntów kręcę się nieustannie, bo uwielbiam ich zapach oby do wiosny !!!
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
baraga1904 19:35, 01 lut 2015


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...u mnie też faworki z tyloma jajami i takie kaloryczne ale na szczęście nie robię ich zbyt często więc wyrzutów nie ma potem będą sałatki
...baranki uwielbiają wiosenne kwiatki
WilczaGora 19:39, 01 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
baraga1904 napisał(a)
...u mnie też faworki z tyloma jajami i takie kaloryczne ale na szczęście nie robię ich zbyt często więc wyrzutów nie ma potem będą sałatki
...baranki uwielbiają wiosenne kwiatki


my robimy 3-4 razy w sezonie i objadamy się "na zapas" bo potem znów trzeba czekać do następnego roku
o tak...baranki lubią i wiosnę i kwiatki i wiosenne kwiatki...i letnie też ...i jesienne...i każde : prawda ?
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies