Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniary Megabasi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniary Megabasi :)

megabasia 21:16, 03 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Witam serdecznie.
Pani Danusiu, zobligowała mnie Pani do pokazania mojego ogrodu, więc pokazuję Aczkolwiek za wiele nie ma do pokazania, a do oglądania jeszcze mniej. Jak wiele tu osób, i mnie ograniczają finanse, choć ogrodowe szaleństwo wessało mnie na tyle, że nie jestem w stanie spokojnie przejść obok jakiegokolwiek miejsca, w którym sprzedawane są rośliny, nie mówiąc już o walce ze sobą, żeby czegoś nie kupić Niestety wiedza i umiejętności nie idą w parze z chęciami, więc i efekty marne. Mam cichą nadzieję na owocne podpowiedzi, dzięki którym nasz miniogródek będzie kiedyś naprawdę piękny.
A więc, zaczynam
(i proszę się nie śmiać, bo ja po pobieżnej lekturze paru wątków sama już dojrzałam sporo swoich błędów i śmiałam się przez łzy sama z siebie
Przedogródek na samym początku i pierwsze próby wymyślenia czegoś:

Sznurki miały powstrzymać psa od wskakiwania do środka
Koncepcja nr 2 (iglak na środku nie przeżył zimy :

Próba nr 3 z sierpnia ubiegłego roku:

____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
elzbieta_g 21:24, 03 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
witam wśród ogrodomaniaków czekam na więcej fotek!
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
megabasia 21:28, 03 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
I dzień dzisiejszy:



Agro na środku była rozłożona po dosypaniu świeżej ziemi, żeby suce nie przyszło do głowy w niej grzebać Już jej nie ma
Zielona trawa się rozrosła i zdominowała niebieską, modrzew rośnie strasznie szybko i za chwilę albo będę musiała go skracać, by do ziemi nie sięgał, albo trawy przesadzać
Wrzosika wrzuciłam tam chwilowo, bo szkoda mi go było wyrzucić (spód cały brązowy, tylko u góry ładny), ale po lekturze paru wątków wiem, że i tak nie może tam rosnąć Zresztą dziś wyrzuciłam też trzy inne posadzone między różami.
Tak wyglądała ta sama część ogrodu przy samym ogrodzeniu na wiosnę:

A tak wygląda teraz:
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
agatanowa 21:33, 03 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Hej, Basiu Lubisz kolorowo, jak widzę
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Katkak 21:37, 03 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Cześć, ale urocze te wiklinowe płoteczki
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Gardenarium 21:41, 03 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Płoteczki są urocze, pasują do domku, wesoło jest i rustykalnie.

Jakbym miała coś podpowiedzieć, żeby było ładniej to bym nie robiła palisadek i białego żwirku i tak nie szatkowała trawnika wąskimi rabatkami, każda z palisadą. To wprowadza za dużo bałaganu i za dużo się dzieje.

To nie krytyka ale podpowiedź co zrobić, żeby było ładniej.

Przy płocie masz za wąskie rabaty a na środku trawnika niepotrzebne. Jakbyś dała planik czyli rzut z góry to może być coś lepiej podpowiedziała na konkretnym obrazku

Witaj w naszym gronie i teraz to już może być tylko lepiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
megabasia 21:43, 03 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Parę kwasolubnych przy ogrodzeniu wzdłuż drogi do garażu:
po posadzeniu:

I dzisiaj:

____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Kondzio 21:52, 03 paź 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
witam na ogrodowisku
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
megabasia 21:53, 03 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Tył domu. Tu chyba za dużo nie da się zrobić, bo chcemy mieć miejsce na grę w badmintona
Iglaki po posadzeniu:

I dzisiaj (fotka z drugiej strony ogrodu, za mną tylko kilka szmaragdów i ogrodzenie)


Na pierwszej focie widać wspaniałą jakość trawy przed wymianą ziemi. Ziemi - to było za dużo powiedziane. Dom stoi na terenie podwyższonym sztucznie mieszaniną ziemi, gruzu, piasku, betonu i nie wiedzieć czego jeszcze. Ogrodniczy koszmar. Sadząc cokolwiek najpierw robię wielki dół, wyciągam gruz i piasek, dokopuję się do jakiejś gliny i wrzucam worek ziemi. Pod trawę zamawialiśmy minikoparkę, która ściągała wierzchnią warstwę tego syfu, bo inaczej nie da się napisać, i nawoziliśmy normalną ziemię.

Dobrze, ciąg dalszy jutro, bo młody coś nie ma ochoty spać
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
megabasia 21:55, 03 paź 2013

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
O matko, foty wgrywają się godzinę, a tu już tyle odpowiedzi Z góry dziękuję za wszystkie sugestie. Mój największy problem postaram się wrzucić jutro.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies