Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowiskowe inspiracje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowiskowe inspiracje

Pszczelarnia 15:19, 11 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ambrowiec piękny (i od razu taaaaaki duży) a marzenia mają to do siebie, że się spełniają. Ogród jesienny w ciepłym złocie uroczy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
aleksandra_g 10:36, 21 gru 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
bardzo ładnie się prezentuję ''to co już masz'' trzymam kciuki za resztę
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
bartek_luberda 10:55, 21 gru 2013


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Slicznie u Ciebie trawy żurawki takie dorodne u mnie glina ciężka ziemia
____________________
Ogródeczek
alinak 19:25, 21 gru 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
piękna odsłona ambrowca . kolejny fajny ogród powstaje dzięki ogrodowisku.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
lenka 21:33, 12 sty 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Pszczelarnia napisał(a)
Ambrowiec piękny (i od razu taaaaaki duży) a marzenia mają to do siebie, że się spełniają. Ogród jesienny w ciepłym złocie uroczy.


Pszczelarnio no i właśnie dlatego że taki duży, niestety obsadzenie tej mojej małej powierzchni musiałam/muszę rozłożyc na kilka sezonów
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 21:36, 12 sty 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
aleksandra_g ,alinak, bartek_luberda - bardzo Wam dziękuję za miłe słowa.
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 22:18, 12 sty 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Ale przede mną niestety jeszcze dłuuga droga....

A to plan na najbliższy sezon:

rabata ktorą zaczęłam w zeszłym roku



Zdjęcie chyba najgorsze z możliwych ale jedyne jakie mam z szerszej perspektywy.

* dosadzic thuje pod płotem
* dokończyć rabatę
* zrobić placyk pod ambrowcem
* wykarczować stary i posadzić nowy trawnik

1-na lewo śliwa wiśniowa z hortensjami, po prawej w rogu 2 ambrowiec, pod nim 3 planowany placyk

Niby niewiele, ale wiem,że nie będzie łatwo. Po wycięciu wiśni (tutaj jeszcze widać pień) która była duża dawała fajny cień i była naszym parawanem okazało się, że mam nie lada problem z widokami za płotem. U sąsiadów na samym środku stoi ...gołębnik. Widok nie fajny, oprócz tego całkowicie się obnażyliśmy- sąsiedzi teraz widzą nas jak na patelni- zdjęcie jest zrobione z tarasu. Co posadzić w miejscu dawnej wiśni tak by zasłonić brzydki widok i jednocześnie choć troche się przysłonić? Planowałam w tym miejscu serba bo chyba pasowałoby tam coś zimozielonego ale wydaje mi się,że jeden to chyba mało a na więcej nie ma tam miejsca. Więc może coś kolumnowego np buk dawyck gold? Albo przesadzić tam śliwę wiśniową a w jej miejsce po lewej dać coś innego??
No i znowu mam problem i brak natchnienia.....
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Jagodaa 12:17, 21 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Witaj Lenak ja też jestem ciekawa co będzie się u Ciebie działo! Pewnie same ciekawe nasadzenia, bo do tej pory wszystko pięknie wygląda

A nie chciałabyś dosadzić drugiej śliwy wiśniowej, żeby gołębnik zamaskować? Nie jestem pewna, ale z poprzedniego wątku wyczytałam, że po lewej masz grujecznika, to może czwarty gatunek będzie za dużo.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
lenka 00:17, 22 sty 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Witaj Jagodo i w moim skromnym ogrodzie

Myślałam i o śliwie w tym miejscu ale dwie to chyba za dużo w tak bliskiej odległości,cały czas się zastanawiam- jakoś widzi mi się tam jakiś iglak bo po lewej jest śliwa po prawej ambrowiec czyli liściaste ...ale jak zwykle mam problem z wyborem
hmm a może nie sadzic nic wysokiego tylko poczekać aż tujki podrosną Bo kiedyś przecież podrosną nie...? i zasłonią co nieco
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
bartek_luberda 11:30, 28 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
A może wiąz szczepiony albo katalpa nana
____________________
Ogródeczek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies