Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa światy

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa światy

Bea 17:28, 13 lis 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
____________________
Beata W miniformacie
monteverde 19:07, 13 lis 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Sundaville jest rośliną wieloletnią, ale w naszych warunkach klimatycznych należy przenieść ją na okres zimowy do jasnego, chłodnego (najlepiej około 15oC) pomieszczenia i ograniczyć podlewanie. Ponownie wystawiamy ją na zewnątrz w maju gdy minie niebezpieczeństwo przymrozków, wcześniej hartując przez kilka dni.

Poza tym dla obfitości kwitnienia tego pnącza ważne są warunki, w jakich przechowujemy je zimą. W tym okresie powinno przebywać w chłodnym (ok. 15 st. C), widnym pomieszczeniu. Ograniczamy wtedy podlewanie. W marcu roślinę trzeba przenieść do cieplejszego pomieszczenia (ok. 22 st. C). W tym momencie można ją przesadzić, jeśli ma za małą doniczkę. Używamy ziemi dla roślin balkonowych. Od tej chwili zaczynamy intensywniejsze podlewanie, a po dwóch tygodniach nawożenie. Przez cały rok roślina wymaga dużej wilgotności powietrza. Wiosną w mieszkaniu możemy ją zraszać, ale zimą lepiej ustawić w jej pobliżu płaskie naczynie z wodą (w tym okresie bezpośrednie moczenie liście jest niewskazane). W maju, po ustąpieniu wiosennych przymrozków i stopniowym przyzwyczajeniu rośliny do warunków panujących na zewnątrz, Sundaville może znowu ozdobić balkon.
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hania 20:08, 14 lis 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Aniu, bardzo Ci dziękuję za tak szczegółowy opis...oczywiście się dostosuję ...i ,zobaczymy co z tego wyniknie

zdjęcie z pażdziernika:
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
bociek 20:12, 14 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Haniu, piekna jest. Mialam na nia chrapke na wiosne, ale wygraly roze na pniu
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Dzidka 20:20, 14 lis 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
hania napisał(a)
...a jeszcze cały tydzień mają być wysokie temp., u mnie cały czas kwitnie lawenda,nie wiem co to za odmiana ,już drugi rok tak długo kwitnie,a inne dawno zapomniały o kwitnieniu.





Zaciekawiła mnie ta lawenda.
Gdyby udało Ci się ją oznaczyć, to proszę napisz.
A może zebrałaś nasiona ?
____________________
Dzidka - To właśnie tu
siaaska 21:15, 14 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Haniu bardzo malowniczy Twój ogródek I okolica też Te stawy... Będę do Ciebie zaglądać
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
monteverde 21:20, 14 lis 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
no właśnie Haniu, weź szczepki porób z lawendy, u mnie na środę zapowiadają już -5 , a ja widziałam w sklepie jeszcze teraz ja i tak się zastanawiałam czy warto brać, może zobaczę, wezmę i też przechowam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hania 22:05, 14 lis 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Ja nie znam nazwy tej lawendy, wiem jedno że kwitnie aż do mrozów ,choć zakwita trochę póżniej niż inne..
nigdy nie robiłam sadzonek ,może lepiej zbiorę nasiona,jutro zobaczę....nie mam za bardzo czasu na rozmnażanie roślin,


kilka zdjęć z ostatnich dni jesieni:










____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
bozena72 15:25, 15 lis 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
Oj Haniu ale masz pięknie ) dziękuje za odwiedziny i słowa uznania nasze ogrodowe zmagania to mikroskopijna część Twojej posiadłości )

Pozdrawiam serdecznie
____________________
hania 22:07, 16 lis 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
rozbawiłaś mnie z tą posiadłością



Cezar pilnuje tej "posiadłości" ....a raczej się wyleguje



____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies