Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

AgnieszkaW 22:01, 23 lis 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Nowy ogród też zapowiada się śliczny. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
paniprzyroda 23:15, 23 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
monteverde - zgadza się, truskawki ozdobne owocują. Pozwoliłam im w tym roku swobodnie rosnąć, chcę wiosną zrobić dużo sadzonek do nowego, kwitną do tej pory. Poziomkówka ma z kolei żółte kwiatki, nic szczególnego, ale owocki cudniaste, twarde jak perełki. Zimuje na skalniaku, musi mieć sucho zimą i trochę stroiszu. W sezonie można się nimi nie zajmować, dają sobie radę.

Aniu - cieszy mnie Twoje uznanie, jak i wszystkich, którzy tu piszą. Zobaczymy, jak sprawdzą się moje plany w nowym. Dwa ogrody to dwa razy tyle pracy. Odkryłam dziś siewki ciemiernika! A narzekałam na niego.

AgnieszkaW - zobaczymy, maleńki jest jeszcze, dziekuję.

Luiza_jakubo... Kasiu, to dla Ciebie:


I dla wszystkich:



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:35, 23 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dalie w tym roku; może nie nadzwyczajne kolory, ale wypełniały rabaty po wiosennych i letnich bylinach:
____________________
Dwa ogrody
luiza_jakubo... 23:42, 23 lis 2013

Dołączył: 25 cze 2012
Posty: 130
Dziękuję bardzo.Jeśli tylko powiesz mi, co zrobić, żeby urosły to oczywiście bardzo proszę o nasionka.
monteverde 23:43, 23 lis 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
monteverde - zgadza się, truskawki ozdobne owocują. Pozwoliłam im w tym roku swobodnie rosnąć, chcę wiosną zrobić dużo sadzonek do nowego, kwitną do tej pory. Poziomkówka ma z kolei żółte kwiatki, nic szczególnego, ale owocki cudniaste, twarde jak perełki. Zimuje na skalniaku, musi mieć sucho zimą i trochę stroiszu. W sezonie można się nimi nie zajmować, dają sobie radę.

Aniu - cieszy mnie Twoje uznanie, jak i wszystkich, którzy tu piszą. Zobaczymy, jak sprawdzą się moje plany w nowym. Dwa ogrody to dwa razy tyle pracy. Odkryłam dziś siewki ciemiernika! A narzekałam na niego.

AgnieszkaW - zobaczymy, maleńki jest jeszcze, dziekuję.

Luiza_jakubo... Kasiu, to dla Ciebie:


I dla wszystkich:




Piszesz o poziomkówce indyjskiej (Duchesnea indica), też kiedyś miałam, ale nie okryłam i chyba wymarzła, bo potem już jej nie widziałam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 00:09, 24 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kasiu, oczywiście masz nasiona. W razie czego służę pomocą. Miłej niedzieli Ci życzę.

monteverde - Potentilla indica, z rodziny różowatych. Można ją rozmnażać przez rozłogi jak i nasiona. Stanowisko słoneczne do cienistego. Odczyn gleby obojętny - tyle w opisie. Znajomej dawałam sadzonki, ale uschła jej w domu - za ciepło. Stroisz musi być. W miejscu, gdzie ją kupwałam był dosłownie łan, ale właśnie na podniesionej rabacie.
____________________
Dwa ogrody
makkasia 00:30, 24 lis 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Witam, Jeżu mnie zaintrygował ale jeżówki też
Bardzo mi się podoba u Ciebie i zaznaczam Panią Przyrodę ...wiedzę podziwiam
Pozdrawiam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
paniprzyroda 01:15, 24 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826

Przytulia wonna czyli marzanka na miejscu wywróconego przez wiatr wysokiego iglaka.

I kolejne dwie rośliny nn


Kwitnąca tiarella, rozmnożona i przeniesiona już do nowego.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 02:00, 24 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826

Delikatne skalnice:

Chabry ogrodowe:


i bodziszek z orlikami.
____________________
Dwa ogrody
hanka_andrus 14:36, 24 lis 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nowy ogród to wyzwanie, a stary jest po prostu zachwycający. Przynajmniej dla mnie. I ja w nim juz nic bym nie ruszała.
Dziękuję za odwiedziny.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies