Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 21:52, 28 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
dominika_rew - starszego krzaczka nie okrywałam, nowe są w wietrznym miejscu, zobaczymy jak przetrzymają zimę.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:01, 28 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdziu, dziękuję. Tak sobie wklejam zdjęcia i przypominam lato...
Karola to na przekór temu, co za oknem, wieje, brr... Myślałam, że tylko ja tak mam ze zdjęciami. Niektóre wcześniej "przekręcane" wgrały się prawidłowo.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Dwa ogrody
dominika_rew 22:18, 28 lis 2013


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
paniprzyroda napisał(a)
dominika_rew - starszego krzaczka nie okrywałam, nowe są w wietrznym miejscu, zobaczymy jak przetrzymają zimę.


dzięki za informację - spróbuję w przyszłym roku gdzieś je wkomponować
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
Margarete 10:19, 29 lis 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale powiało ciepełkiem i latem u ciebie.....
A te pnącza masz super, szczególnie hortensje pnącą, ja dostałam sadzonke od Ani Monteverde i posadziłam jesienią pold lasem w półcieniu, zobaczymy jak sobie poradzi u mnie.........tylko nie wiem jaki bedzie miała kolor kwiatów........
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
popcorn 10:53, 29 lis 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajną masz tę białą lawendę. Wygląda na bardziej zwartą od niebieskiej, czy to kwestia cięcia?
Małgoś, chyba wszystkie pnące horti kwitną na biało?

pozdrówka!
k.
____________________
Mój nowy ogródek
agata19762 11:29, 29 lis 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004


W donicy glinianej są truskawki pnące/zwisające (zależy, jak je prowadzimy), a drugie to poziomkówka. Mam też truskawki ozdobne o różowych kwiatkach:


Mariolu
kupiłam wiosną truskawki pnące, tydzień temu zabrałam je do domu....
jak z nimi postępujesz ??? by przetrwały ....

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Mala_Mi 18:41, 29 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Oczka pocieszyłam kolorami
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paniprzyroda 18:46, 29 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgosiu, hortensja pnąca będzie kwitła na biało. Moje niedopatrzenie, nie opisałam zdjęć, już się poprawiam. Na nieodwróconym zdjęciu rośnie kokornak razem z wiciokrzewem ( oplatają słup elektryczny przy domu ). To udane połączenie, zdaje egzamin. Ogólnie wiciokrzewy są często atakowane przez mszyce, tutaj tego nie obserwuję. Myślę że to dlatego, iż duże liście kokornaku szybko rosną i mszyce nie mają łatwego dostępu do młodziutkich pędów wiciokrzewu. A kwiatki dają sobie radę, bo mają długie ogonki. Twoja hortensja w półcieniu poradzi sobie znakomicie.

Karola, masz rację, biała lawenda jest zwarta, to nie kwestia cięcia, taki ma pokrój.

agata19762 - nie zabieram żadnych truskawek do domu, będą chorowały. Chyba ze masz super chłodne miejsce, ale i tak nie jestem pewna, jak przeżyją. Ja wyniosłabym ją na zewnątrz i zadołowała razem z doniczką w ziemi, dobrze, gdyby to była lekko podwyższona rabatka, żeby woda nie stała długo. Okryłabym stroiszem świerkowym i musi dać sobie radę. No i zmieniłabym doniczkę, zniszczy się, a szkoda, bo ładna. Moja nieokrywana w donicy przetrwała ubiegłoroczną zimę.
Pozdrawiam cieplutko wszystkich zaglądających.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 18:52, 29 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, koloroterapia jak najbardziej wskazana w listopadzie. Nawet nie sądziłam, że ja też przy okazji wstawiania zdjęć cieszę oczy. Przedtem zawsze do pliku i rzadko była okazja, by je przeglądać.
Miło, że zostawiłaś ślad.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:53, 29 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kolorów ciąg dalszy:

Jarzmianka


____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies