Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

ewsyg 09:27, 02 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ładny ten iglaczek



A co to ? wygląda jak rozdrobnione szyszki

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
kraania 20:22, 02 mar 2014


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
paniprzyroda napisał(a)
Mira, Ania dzięki lilie zamówiłam przy okazji nasionek. Na sześć sztuk cebul dwie mają porządne kły. Jutro prawdopodobnie otrzymam lilie z innego miejsca, dlatego zastanawiam się co zrobić. Może rzeczywiście wsadzić do gruntu, to je trochę przyhamuje. Ziemia już prawie rozmarzła, ale w oczku nadal lód. Dziś rano trawa była oszroniona.
Ale po południu chwilkę w ogrodzie pobuszowałam, oczyściłam jedną rabatkę jak mi tego brakowało i na koniec ogrzałam się przy ognisku przy którym wrzała praca, efekty niedługo pokażę

przebiśniegi nadal nie otworzyły kwiatków


nasiona wschodzą, codziennie obracam skrzynki, bo jednak wyciągają się do światła, za chwilę będzie pikowanie




Mariolu i u Ciebie wiosna . Ja dopiero wczoraj część nasion wysiałam, część dopiero zamówiłam. Poszalałam z pomidorami, zobaczymy co z nich wyrośnie.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
paniprzyroda 20:23, 02 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabrysiu, pozdrawiam i życzę miłego tygodnia. Szkoda, że choina Ci padła, mnie padł latem jeden serb..., nie wiem dlaczego, bo dwa rosnące obok mają się dobrze

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:26, 02 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ewo, masz stuprocentową rację to pozostałości szyszek po wybraniu nasion.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:29, 02 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
kraania - wstrzymuję się z sianiem reszty nasion, bo powyższe pikuję pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 07:43, 03 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariolko jestem u Ciebie na bieżąco choc nic nie pisałam. Miłego dnia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
AgnieszkaW 09:21, 03 mar 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Mariolko, u Ciebie też już widać oznaki wiosny (chyba jej stan podobny jak u mnie). Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Margarete 11:09, 03 mar 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
monteverde napisał(a)

No ręce widzę swędziały w ogrodniczym ładne zakupy czyśćca jednak znalazłam, reperując siatkę co koty przegryzły a mocno lawendę białą przycięłaś, bo właśnie taka mam pozdrówka

U mnie tez lawenda ładnie przezimowała oprócz białej, ta musiałam troche podciąc - te wymarzłe gałązki, choc to jeszcze nie pora na ciecie lawendy. Ona , ta biała w ogóle nie bardzo mi sie podoba bo tak mocno rosnie w góre i sie potem gnie, wykłada na otaczające ja rosliny.....zobaczymy jak odbije na wiosne....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 11:12, 03 mar 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
paniprzyroda napisał(a)
Mam nadzieję, że prognozy Bogdzi i Ani się potwierdzą. Wczoraj byłam w maleńkiej szkółce. Nic nie kupiłam, wizyta była przypadkowa, ale rozeznanie zrobiłam
Mała szkółka pasjonata iglaków, cuda na kiju i nie tylko:




Cuda na kiju sliczne
a cena jaka ? pamietasz ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 11:15, 03 mar 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Daj znać i ogłoś na Ogrodowisku kiedy mam siac jezówki ? jeszcze nie teraz ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies