Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Bogdzia 23:56, 09 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Podziwiałam Cie dotad ale i tak mnie zaskoczyłaś , muszę podziwiac jeszcze bardziej . Jak Ty to wszystko potrafisz zrobic i jeszcze pracujesz????Pozdrawiam serdecznie.Przepisy tez poprosze ale czy znajde czas na zrobienie ????
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
agniecha973 07:43, 10 mar 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
I ja podziwiam. Przetwory inne niż wszystkie (co tam ogórki kiszone czy w musztardzie ) i na dodatek pięknie opakowane. Do tego etapu jeszcze nigdy nie doszłam.
Jeśli to nie tajemnica, podziel się przepisami.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
popcorn 08:52, 10 mar 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mmm, same cuda pokazujesz Kiełkujące cebulowe urocze! Szukam przebiśniegów, trudno kupić Może uda mi się zdobyć przed następną zimą
Kupiłam derenia prawie wyprowadzonego na drzewko, po wizycie u Ciebie Stoi zadołowany w doniczce, bo miejsca nie mam dla niego

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Milka 16:42, 11 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mariola, wzorcowa gospodyni z ciebie podziwiam i i sosy i wiosnę, wszystko mnie zachwyca
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paniprzyroda 17:14, 11 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabriela, Ania, Bogdzia, Agnieszka, Karolina - odpowiem wszystkim w jednym poście
Dziękuję za miłe komentarze.

Obydwa przepisy są mojej receptury, więc nie podam źródła, powstały metodą prób i błędów dawno temu. Będzie mi miło, jeśli w waszych kajecikach zapiszecie "sos dereniowy wg Marioli""

sos różany jak dobrze Gabriela zauważyła jest z owoców róży, przygotowując go nie korzystałam z żadnego przepisu, po prostu trzeba wydrążyć i oczyścić owoce, odważyć np. 1 kg, krótko zagotować w minimalnej ilości wody, przterzeć przez gęste sito, przesmażyć z cukrem ale krótko i zawekować. Ilość cukru wg uznania, ok. pół kg lub więcej, będzie wtedy gęstszy.

sos dereniowy powstaje dokładnie tak samo, z tym, że na 1 kg owoców daję 1 kg cukru, po przesmażeniu powstaje gęsta konfitura. Aby miał konsystencję sosu dodaję alkohol, koniak lub coś podobnego.

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 17:39, 11 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Wreszcie i ja doczekałam sie kwitnących krokusów z jesiennego sadzenia na razie białe i kremowe
w nowym


w starym, w doniczkach, do przeniesienia do nowego,



____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 17:50, 11 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Przepisy zapisane , dziękuję . Krokusiki śliczne. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 18:00, 11 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
i żółte




i przepikowana stipa, do części doniczek pikowałam pojedynczo, po cztery w doniczkę, do części po dwie sadzonki zabawy po pachy, cieniutkie toto, ale w palce dało radę chwycić
wiecie, ile sadzonek wzeszło z jednego opakowania - 138!



czy tego agapanta trzeba przesadzić do większej doniczki?



____________________
Dwa ogrody
Agania 22:20, 11 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
To mnie też wrzuć przepisy na te sosy wspaniałe, jak tak nam je zaprezentowałaś, coś pysznego

Cudowne ma sz to przedszkole i ile sie juz napikowałaś, ale będziesz miała boskie stipy

krokusiki cieszą mnie też i mnie w trawniku nawet się trzymają

buziole i dobrej nocki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 22:21, 11 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Agapant, chyba ma za ciasno, ale ja siem nie znam, nie miałam z nim do czynienia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies