Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » PROJEKTOWANIE OGRODÓW

Pokaż wątki Pokaż posty

PROJEKTOWANIE OGRODÓW

wawaki 09:52, 31 gru 2013

Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 2
PROJEKTOWANIE OGRODÓW - to nie latwa rzecz. Pamiętam swój ogród. Dziadek posadził drzewa, które wyrosły bardzo wysoko i jak przyszła wichura, to były straty. Drzewa zniszczyły płot, dach domu. SYN mój ma ogród praktyczny. Zlecił go pewnej firmie. Aby mieć ładny ogród- nalezy wiedzieć, jakie rośliny posadzić koło plotu, na skarpach, tam gdzie cień i tam gdzie stale slońce. DZISUIAJ SYLWESTER, Wesoły dzień. Kończy sie rok 2013. ŻYCZĘ wszystkim tutaj- by 2014 rok był rokiem dla WAS szczęśliwym..Do zobaczenia???? w roku 2014.......
____________________
polecam
Gardenarium 12:40, 31 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proszę o odebranie wiadomości prywatnej (plusik u góry).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 11:49, 13 sie 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5305
Danusiu, mam ogromną prośbę abyś zerknęła do mojego ogrodu czy idę w dobrym kierunku i nie przesadziłam z symetriąNiektóre rośliny mam sadzone parzyście, po fakcie doczytałam, czy to jest ok? Lubię taki ład i porządek i tym się kierowałam. Mnóstwo godzin spędziłam na Ogrodowisku, rysowałam i sadziłam. Mam jedną stronę w całości do zaprojektowania i nie wiem co tam posadzić. Czy mogłabyś coś podpowiedzieć. Rabata ma 0,7 m x 22m - jest wąska ale nie ma tam za wiele miejsca od domu. Do 11.00 słońce świeci jak na zdjęciu, później jest ono na rabacie aż do popołudnia. Mam u siebie brzozy, orzecha, cisy, tuje żywotniki: szmaragdy, danica i aurea nana oraz trawy, wrzosy, świerki, lawendę, hortensje, katalpy - wiem, że ich nie sadzisz ale pryskam, przycinam i jest ok Jest sporo trawnika ale go lubię...

Pozostałe części wyglądają jak poniżej:

Z tyłu mam jeszcze miejce na jakieś drzewka może czerwone, miejsca sporo i rabatę można poszerzyć.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:04, 13 sie 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5305
Dodam jeszcze fotki z mini wrzosowiskiem, po obu stronach donic taki sam układ, cegiełki z kolorów w jednej linii, chętnie bym to jeszcze gdzieś powtórzyła bo lubię wrzosy
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 08:10, 17 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogródek bardzo ładny, minimalistyczny, choć jedynie wydaje mi się, że rabaty są jednak nieco za wąskie, mało tam zmieścisz, ale już są obrzeża i co dalej?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 15:19, 21 sie 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5305
Ogromnie się cieszę Danusiu, że się Tobie podoba Sama żałuję, że miejsca mało i wąskie rabaty zostawiłam. Zaczynałam przygodę z ogrodem jak byłam zielona i nie lubiłam prac w ziemi. Jak zaczytałam się w Ogrodowisku zakochałam się i uwielbiam każdą chwilę spędzać z moimi roślinkami, nawet chwasty wyrywam dla odprężeniaMąż polubił kłaść kostkę, więc obiecał, że jak będę chciała coś zmienić to z tyłu domu możemy poszerzyć bo tam najwięcej miejsca...
Mam ogromną prośbę o poradę do rabaty ze zdjęcia. Tam jest 0,7 m x 22m - do 11.00 słońce świeci jak na zdjęciu, później jest ono na rabacie aż do popołudnia. Myślałam posadzić żywopłot z cisa, takie ścianki naprzemiennie z tują ciętą także na równo do wysokości ogrodzenia, ponieważ sąsiedzi mają już tuje które będą wysokie. Chciałam zasłonić niezbyt ładne ogrodzenie. Zaznaczyłam kolorem miejsce gdzie myślałam o dodaniu czegoś do szpaleru dla urozmaicenia ale nie wiem co. Na drugim zdjęciu widok tego zaznaczenia od drugiej strony.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
asiula_1982 08:09, 27 maj 2020

Dołączył: 26 maj 2020
Posty: 2
Moi drodzy, marzy mi się taki żywopłocik z berberysów. Wydaje mi się, że będę potrzebowała do tego celu berberysa Green Carpet. Doradźcie proszę jak gęsto je posadzić? Czy co 80 cm będzie zbyt rzadko? Nie musi to być bardzo ścisły żywopłot.
Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
ELLA 10:31, 26 mar 2021


Dołączył: 01 kwi 2015
Posty: 18
Witam. Niestety jakiś czas chorowałam i mój ogród musiał radzić sobie sam. Ale w tym roku chciałabym wprowadzić trochę zmian aby znów cieszył oko i serce. I tak wzięłam do ręki sekator a jak człowieku nie potrafisz to lepiej tego nie rób( a już wcześniej zniszczyłam tak hortensje)i przycięłam berberysy. I tak oto powstała taka ruina. Chciałabym na niej posadzić nowe berberysy, róże okrywowe i lawendę lub szałwię. Z boku rośnie brzydka sosna, której powojnik zabiera latem całe światło( zostawić czy wykopać).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies