Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenie o ogrodowym zaciszu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o ogrodowym zaciszu...

Kondzio 21:28, 02 sty 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ja tez poczekam
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
aniaib 22:06, 02 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Pokażę Wam ten sam zakątek w jesiennej odsłonie

i na przeciwko tej rabatki - z drugiej strony, jedna ze stron skarpy. Mam nadzieję, że w przyszłości różnica poziomów będzie mniej widoczna. Jest tam ciepłolubna lawenda i moje ulubione ostatnio berberysy green carpet, które jesienią stworzyły niesamowity pokaz
oczywiście w między czasie nastąpiły małe zmiany - zamiast piwonii wsadziłam trzy cyprysiki groszkowe sungold, żeby zimą nie było gołych "placków" Mam nadzieję, że ta skarpa szybko zarośnie
i jeszcze dzisiejsza odsłona
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
AgnieszkaW 22:07, 02 sty 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Domek masz bardzo ładny, miejsce ma potencjał, więc na pewno stworzysz coś pięknego. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
aniaib 22:14, 02 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
i moje dzisiejsze zdjęcia (pierwsze dedykowane wyłącznie roślinkom, a nie ogrodowi "przy okazji" )drugiej skarpy (z przodu domu, z boku od strony sąsiadów i przy tarasie). O tej rabacie myślałam długo, nasadziłam właściwie tylko bazę, brakuje tam wykończenia, koloru. Widok od schodów/wejście do domu i już bok od sąsiadów
i dalej aż do tarasu

Rabatka jest dla mnie dość uciążliwa do obmyślenia, bo jest tam praktycznie cały dzień słońce. Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to paski z lawendy i z trawek, ale znowu dylemat - czy sadzić w paski, czy we fale?
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 22:20, 02 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Proszę nie zwracajcie uwagi na prowizoryczne odpływy z rynien, u mojego M wszystko musi nabrać mocy urzędowej zanim zrobi... Tak samo mamy już porządny słupek dla trzmieliny, która po ostatnich wiatrach lekko utraciła pion, ale myślimy o tym
A na rabatce z przodu, przy wejściu mamy kulki bukszpanowe, z tyłu rozplenica, dalej trzmielina na pniu. Na narożniku niestety niewidoczne teraz w ogóle berberysy green carpet, dalej miniaturowa kosodrzewina, jałowiec i znowu kosodrzewina. Z obu stron rynny wsadziłam małe trzmielinki, ale kompletnie nie mam pomysłu na pozostałą część rabatki (tam, gdzie nie ma kory). Przy schodach planuję posadzić tawułę golden princess, tak jak z drugiej strony schodów. Przy samym tarasie może zebrinusa? żeby choć jeszcze troszkę osłonił nas od sąsiadów, bo stojąc na tarasie "wystajemy" nad ich żywopłotem, ale nadal zostaje wolne miejsce. Będę wdzięczna za sugestie
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 22:23, 02 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
AgnieszkaW napisał(a)
Domek masz bardzo ładny, miejsce ma potencjał, więc na pewno stworzysz coś pięknego. Pozdrawiam

Miło mi, cały czas się uczę, ale ogrodowisko to kopalnia pomysłów
Pozdrawiam
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 22:27, 02 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Domi
Kondzio
po prostu mówisz - masz!
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
dominika_rew 22:44, 02 sty 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
http://www.ogrodowisko.pl/watek/246-skarpa-w-ogrodzie?page=16 może się przydać - chyba, że już widziałaś
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
dominika_rew 22:47, 02 sty 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
to jest w sumie z tego artykułu, tak mi się wydaje - http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/228-rosliny-okrywowe-w-ogrodzie
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
aniaib 22:54, 02 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
dominika_rew napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/246-skarpa-w-ogrodzie?page=16 może się przydać - chyba, że już widziałaś

dzięki Domi, jak zwykle jesteś nieoceniona
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies