Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod trzema dębami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod trzema dębami

tusiawka 21:50, 17 sty 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Drzewa to graby odmiana kolumnowa myślę, że jest pomiędzy nimi około 2-2,5m.
Jutro sprawdzę.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Gabrysia_ 21:52, 17 sty 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Tak myślałam,że to graby
____________________
gaga 12:37, 19 sty 2014


Dołączył: 04 gru 2013
Posty: 396
Bardzo ładnie ,pod linijkę .Powodzenia
____________________
........mój ogród to moje życie. Witam i pozdrawiam - Grażyna.
Madzenka 13:59, 19 sty 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
tusiawka napisał(a)
Dzisiaj dodaję zdjęcia przedogródka.





Był on robiony na końcu bo układanie kostki się przedłużyło i niestety nie wyszedł jak chciałam.
Kostka jest super, kosodrzewina też mi pasuje ale takie pole turzycy skojarzyło mi się jedynie z polem ryżowym .
Dodatkowo ta okropna studnia na samym środku wygląda fatalnie.
Tak długo jednak nie mieliśmy wody, że jej uruchomienie było dla mnie największa radością całej budowy.

Na wiosnę dosadzimy miskantów aby tworzyły tło wzdłuż całego płotu.
Kazałam też dodać drugi gatunek trawy (Niedźwiedzie Futro) aby całość ożywić ale nadal całość nie zachwyca.
Na większym placyku miała pojawić się też magnolia, jednak jesienią nie udało się trafić na odpowiedni egzemplarz. Teraz już nie jestem pewna czy nie lepsze będzie jakieś drzewo o ciekawszym pokroju.

Przedogródek to zdecydowanie moje największe wyzwanie na ten rok.


Mnie zachwycilo to pole carex morrowi. Juz sie piszę na szczepki do Ciebie jak się rozrosna za rok nie bedzie widać przerw miedzy nimi. Uwielbiam połączenie kostrzewy sinej z kosodrzewiną, wygląda jak z projektu Ulfa Nordfjella Graby teź uwielbiam. Widze że projektanci czerpia z najlepszych na CHFSh

Ps graby fastigata tez kształtuje , jedne w stozki a inne w prostopładłościany. Czy Twoje bedą puszczone luzem?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 14:06, 19 sty 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
tusiawka napisał(a)


Dla Marzenki, aga_szsz i bleebla









Wielkie dzieki ! Na zdjeciach z holenderskich ogrodów maja dużo więcej szczebelków. Namęczyłam sie z konstrukcją na mojego buka aby nim zaslonić pompe ciepla ale jestem z siebie dumna bo jest idelanie płaski i gęściutki.
Teraz przede mną 8 grabow do formowania, więc skoro wystarczy taka prosta konsyrukcja to będe działać

Jeszcze raz dzieki za zdjecia.
Lawende uwielbiam mam jej też bardzo dużo. Dosadziłam u mnie przetaczniki christa i szalwie. Polecam bo to rosliny bezobslugowe a liatra lubi zanikac.
Z kolorow rózowych (purpura) polecam jeżówki i mandragory. W bylinach możesz sie wyedukowac u Małej Mi w "ogrodzie mimo woli"

I tak mysle o woich carexach w przedogrodku. Nie wyrrzucaj i nie zmieniaj, dodaj tylko kostki z bukszpana pod graby , zaraz i wkleje inspiracje.
Drugi i trzeci slajd z tego ogrodu:
http://robertbroekema.nl/tuinen/moderne-tuinen/fris/

A cos takiego powstanie u mnie wiosna w ogrodzie.
http://www.pinterest.com/pin/421579215090382054/
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Enya73 22:05, 19 sty 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Świetny projekt, wspaniały ogród Zaznaczam wątek, będę częściej zaglądać co nowego Pozdrawiam właścicielkę pięknego geometrycznego
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
ana_art 23:17, 19 sty 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
świetny ogród!!!! gratuluję, carexów bym nie wywalała...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
alinak 23:27, 19 sty 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Takie zakładanie ogrodu to jej to ...
1 rok i właściwie jest już wszystko co może w nim się znaleźć .
zatrudnienie firmy to jest duże ułatwienie ,teraz tylko czekać żeby nabrał patyny i delektować się pięknem .
ogród geometryczny to ostatnio hit na forum , więc podoba się nam wszystkim .pozdrawiam
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
tusiawka 17:49, 20 sty 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
gaga, Enya73, ana_art, alinak - Witajcie i dzięki za miłe słowa o moim ogrodzie.

Trawek nie chciałam wywalać tylko nieco urozmaicić.

Marzenko dziękuję za świetne inspiracje, właśnie o taki rodzaj urozmaicenia mi chodziło.
A co myślisz o magnolii na większym placyku będzie pasowała?

Jeżówki i szałwie u mnie też są, a na wiosnę pojawi się ich jeszcze więcej.
Szałwie bardzo źle jednak zniosły pierwszy rok u mnie, zobaczymy czy to tylko aklimatyzacja czy coś im u nie pasuje. Przetacznika sobie zapisałam bo wygląda fajnie i u mnie też by pasował.

Na wiosnę przyjadą ogrodnicy zająć się grabami w sumie myślałam, że tylko szpalerowymi i żywopłotem ale o cięcie kolumnowych też zapytam.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
tusiawka 18:20, 20 sty 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Ze względu na zapowiadane silne mrozy wczoraj poszłam do ogrodu uratować choć trochę malutkich werben.
Nasion tyle mi się rozsiało, że wyszłam z założenia że nawet jak mała część z nich wykiełkuje to na wiosnę będę miała pełno małych roślinek.
Nie wzięłam pod uwagę, że kilka mroźnych dni w grudniu wystarczy i roślinki wyrosną już w styczniu.



Na szczęście korzonki w większości były tylko w korze więc łatwo było przenieść rośliny do donicy.



Mam więc mały zapas na wypadek jeśli zmarzną pozostałe siewki i duże rośliny.
A te puściły już nowe przyrosty.



____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies