Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod trzema dębami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod trzema dębami

amelia_b 07:57, 04 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Filemon24 napisał(a)

ale im człowiek starszy to jednak każdy rok coraz szybciej leci
uciekające lata widać najbardziej po dzieciach a czy ma się trójkę,czwórkę,czy piąteke z przodu to wszystko jedno,duchem wszyscy jesteśmy młodzi,no czasem lustro przypomina
____________________
Pogubiłam się po drodze
nawigatorka 18:15, 04 paź 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ensata napisał(a)
Filku, piekny wiek zycie to się zaczyna po 30 rz,

To ja jeszcze nie zyje
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
18:26, 04 paź 2015
tusiawka napisał(a)
Do wieku się nie przyznaję, jak to mawia mój m, nigdy nie będę już taka młoda jak teraz.





zapisuję do złotych mysli!!!
Filemon24 18:47, 04 paź 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
moim zdaniem to wszystko kwestia tego jak się wygląda i jak się czuje człowiek, można być młodym a wyglądać jak dziad już nie raz byłam w szoku jak ktoś mając 22 czy 25 lat wyglądał na 40
____________________
19:01, 04 paź 2015
Filemon24 napisał(a)
moim zdaniem to wszystko kwestia tego jak się wygląda i jak się czuje człowiek, można być młodym a wyglądać jak dziad już nie raz byłam w szoku jak ktoś mając 22 czy 25 lat wyglądał na 40


tak to wszystko się ma w głowie ....są tacy co się nie starzeją ..no może skóra ciut zwiotczeje ..ale co tam skóra
Madzenka 23:38, 04 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Melduję ze wszystkie narcyzy posadziłam. Czyli od tygodnia jakieś 15% cebul posdziłam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
tusiawka 22:28, 05 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Ja też sadzę, właściwie codziennie ostatnio. To już ostatnie chwile kiedy wracam do domu i jest jeszcze względnie jasno i ciepło. Jakieś 500 sztuk jeszcze mi zostało.
Dokupiłam tylko dwie paczki botanicznych żonkili, więc mój cebuloholizm powoli opanowany.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
tusiawka 22:41, 05 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
W weekend znalazłam w moim ogrodzie dwa worki z liściowym kompostem, który produkował się przez całe lato.
Piszę znalazłam, bo całkiem o nich zapomniałam.
Pomysł podsunął mi Monty. Zgodnie z jego wytycznymi pozbierałam jesienią liście (u mnie z grabów, bo dębowe się nie nadają) i zapakowałam do worków na śmieci, w których zrobiłam otwory. Następnie wory wrzuciłam pomiędzy płot, a szmaragdy. Teraz natknęłam się na te worki i faktycznie "leafe mould" mi się zrobił. Nawet w środku dżdżownice działały sobie. Z całego worka liści wyszło około 1/3 worka kompostu. To niby mała rzecz ale ucieszyłam się dziecko z prezentów.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
nawigatorka 22:48, 05 paź 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
tusiawka napisał(a)
W weekend znalazłam w moim ogrodzie dwa worki z liściowym kompostem, który produkował się przez całe lato.
Piszę znalazłam, bo całkiem o nich zapomniałam.
Pomysł podsunął mi Monty. Zgodnie z jego wytycznymi pozbierałam jesienią liście (u mnie z grabów, bo dębowe się nie nadają) i zapakowałam do worków na śmieci, w których zrobiłam otwory. Następnie wory wrzuciłam pomiędzy płot, a szmaragdy. Teraz natknęłam się na te worki i faktycznie "leafe mould" mi się zrobił. Nawet w środku dżdżownice działały sobie. Z całego worka liści wyszło około 1/3 worka kompostu. To niby mała rzecz ale ucieszyłam się dziecko z prezentów.

1,3 worka zlota to juz cos.ja ostatnio przesiewalam jeden kompostownik i kilkanascie tacze wyszlo ale robota...powiedzmy malo atrakcyjna
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Zielona 22:51, 05 paź 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Świetny pomysł na kompost z liści! Zostawiałam worki po korze i już wiem, na co je wykorzystam niebawem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies