Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod trzema dębami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod trzema dębami

tusiawka 20:55, 09 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Dzisiaj posadziłam 60 hiacyntów i w końcu zaczynam czuć, że więcej za mną niż przede mną.
Wszystkie czosnki, hiacynty, narcyzy, irysy i krokusy posadzone. Zostały mi jedynie tulipany, które mam nadzieję w większości zrobić w weekend.
A później, to już tylko czekać na wiosnę zostaje.

Edit: literówka
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Ensata 11:51, 10 paź 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Ja mam 600 do posadzenia i już nie mam siły, ani ochoty Dzisiaj muszę się zmusić, bo ciepło.
____________________
W kolorze blue
amelia_b 12:27, 10 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Ensata napisał(a)
Ja mam 600 do posadzenia i już nie mam siły, ani ochoty Dzisiaj muszę się zmusić, bo ciepło.
A matko a ja nad swoją marną ilością zrzedziłam wielki szacunek królowo
____________________
Pogubiłam się po drodze
tusiawka 19:36, 10 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
O to ja mam już mniej przed sobą, dzisiaj około 100 tulipanów posadziłam..
Porobiłam też fotki, bo wygląda, że ta noc mrożna będzie i część roślin może paść.
Muszę je tylko zgrać z telefonu.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Madzenka 20:57, 10 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Melduje, ze podadziłam tylko krokusy... I zeby wyrownać bilans zamówiłam kolejne
Tulioany jakieś 700 i ok 100 czosnkow lezą i czekaja na mój czas. Ale dwa nastepne weekendy nadal planuje sadzic. Moze popada, bo dzisiaj z krokusami umordowałam sie strasznie....na dodatek zwirek wymieniałam z szarego na grafitowy nad głowami krokusow
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
tusiawka 21:49, 10 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
U mnie też strasznie sucho podlewam przez dwa dni i dopiero sadzę w tym miejscu, a i tak na środku prawej dłoni mam bąble od łopatki.
Dzisiaj sadziłam w miejscach gdzie już były tulipany i ziemia jest wymieniona, to szło łatwiej.
Miałam już nic nie kupować ale krokusów też by mi się więcej przydało.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
ren133 21:57, 10 paź 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
tusiawka napisał(a)
Dzisiaj posadziłam 60 hiacyntów i w końcu zaczynam czuć, że więcej za mną niż przede mną.
Wszystkie czosnki, hiacynty, narcyzy, irysy i krokusy posadzone. Zostały mi jedynie tulipany, które mam nadzieję w większości zrobić w weekend.
A później, to już tylko czekać na wiosnę zostaje.

Edit: literówka


Ja mam za sobą 350 krokusów, 100 irysów i 70 tulipanów Ale w moim przypadku to dopiero 1/3 tego co przygotowałam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:00, 10 paź 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Zielona napisał(a)
Świetny pomysł na kompost z liści! Zostawiałam worki po korze i już wiem, na co je wykorzystam niebawem


Dobrze, ze sie cofnęłam Też tak zrobię
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Magda70 22:06, 10 paź 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
tusiawka napisał(a)
W weekend znalazłam w moim ogrodzie dwa worki z liściowym kompostem, który produkował się przez całe lato.
Piszę znalazłam, bo całkiem o nich zapomniałam.
Pomysł podsunął mi Monty. Zgodnie z jego wytycznymi pozbierałam jesienią liście (u mnie z grabów, bo dębowe się nie nadają) i zapakowałam do worków na śmieci, w których zrobiłam otwory. Następnie wory wrzuciłam pomiędzy płot, a szmaragdy. Teraz natknęłam się na te worki i faktycznie "leafe mould" mi się zrobił. Nawet w środku dżdżownice działały sobie. Z całego worka liści wyszło około 1/3 worka kompostu. To niby mała rzecz ale ucieszyłam się dziecko z prezentów.


O proszę jak milo!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 22:09, 10 paź 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Madzenka napisał(a)
Melduje, ze podadziłam tylko krokusy... I zeby wyrownać bilans zamówiłam kolejne
Tulioany jakieś 700 i ok 100 czosnkow lezą i czekaja na mój czas. Ale dwa nastepne weekendy nadal planuje sadzic. Moze popada, bo dzisiaj z krokusami umordowałam sie strasznie....na dodatek zwirek wymieniałam z szarego na grafitowy nad głowami krokusow


szalona!!!!!!!!!!!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies