Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Nikita 20:52, 05 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Chwilę mnie nie było, a tu taki tłum…..
Już odpowiadam na wpisy. Najpierw jednak dziękuję wszystkim za odwiedziny i miłe słowa.

Krys i Kasik znalazłam producenta tej mojej studzienki, nawet do nich dzwoniłam, ale niestety firma już nie istnieje, a dokładnie prowadzi inną działalność (jakieś wyposażenie łazienek). Przykro mi, że nie mogłam pomóc. Ale zdaje mi się, że IWA „Ogród na Olchowej” ma w avatarku podobną studzienkę – może ona coś pomoże. Przesyłam buziaki.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 20:53, 05 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
polinka napisał(a)
Nikita zajrzałam do Ciebie bo zainteresował mnie tytuł wątku. I się nie zawiodłam Smaragdy śliczne, gęste, dorodne. Marzę już o takich dużych u siebie Mówisz, że sadziłaś je 4 lata temu?!


Moje szmaragdy posadzone pod koniec 2009 roku, jako 1,5 metrowe przystojniaki. Każdy z nich wyrośnięty jak kulturysta i miał po 2 - 3 wierzchołki. Przez pierwszy rok stały w miejscu obrażone i ani drgnęły. Nie pomagały ani prośby ani groźby – nic…. nawet 1 cm nieurosły. W kolejnym roku okazało się, że mam jakiś przeciek w piwnicy i zbiera się tam woda. Tata kupił pompę, ale coś trzeba było zrobić z wypompowywaną wodą…do kanału szkoda…więc ją pod szmaragdy. No i się zaczęło….co drugi dzień kilkaset litrów wody i iglaczki wystrzeliły w górę. Do dziś nie mogę je opanować – rosną jak szalone.
Polinka zobaczysz twoje też urosną, za nim się obejrzysz to już ogrodzenie przerosną - tylko je dużo podlewaj. Pozdrawiam wieczorowo i buziaki przesyłam.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 20:54, 05 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
jotka napisał(a)
Witaj Nikito I ja zerknęłam na Twój nowy wątek - taki energetyczny, pewnie jak jego właścicielka Doczytałam, że i do Szczecina zawitasz. Chętnie zaproszę na kawę następnym razem, bo teraz poumawiali się ze mną lekarze, a im się nie odmawia

Ogródek pięknie prezentuje się na zdjęciach, będę czekała na następne
pozdrawiam


Ok., kawka następnym razem, we wtorek pomacham ci z samochodu obiema łapkami. Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 20:56, 05 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Moniika napisał(a)
I ja witam, śliczny ten " szmaragdowy" będę zadlądać pozdrawiam ps ( bukszpan niesamowity)
Monika


O, witam Trójmiasto – dawno tam nie byłam….Cieszę się ,że spodobało ci się moje bukszpanowe maleństwo, zapraszam znowu.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 20:59, 05 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
hanka_andrus napisał(a)
Zajrzałam, poczytałam,
uśmiechnęłam się szeroko,
na iglakach zawiesiłam oko,
wężowa skórka nie dla mnie,
od dziecka mam uprzedzenie.
Ale miłości do niej nie neguję,
wszak o gustach się nie dyskutuje.
O lekturę mego wątku zahaczyłaś,
i tym mnie rozweseliłaś,
bo ogrodów pięknych u nas moc,
a mój do nich to dzień i noc,
Zmiany u Ciebie już zaplanowane
i przez szefową nadzorowane.
Będzie się działo,nie ma dwóch zdań!
Tym bardziej, że wkoło masz
dużo naszych Panów i Pań!

Wszystkiego udanego w Nowym Roku!


Haniu dziękuję za śliczny wierszyk, mało z krzesła nie spadłam tak mi się mordka cieszyła – ty jak zwykle nie zawodna jesteś. A nie mówiłam - że ideał nie kobita !!!! Wpadaj do mnie w dzień i w nocy – zapraszam serdecznie. Także życzę owocnego Nowego Roku.

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Krys 21:04, 05 sty 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
O avatarek się pojawił pozdrawiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Nikita 21:05, 05 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Margarete napisał(a)
Witaj Nikita, widze że Pabianice górą
Miło mi ze przybyła jeszcze jedna Ogrodowisko-fanka z naszych okolic.
Ogród masz fajny, juz taki dojrzały, drobne korekty i uzupełnienia a bedziesz cieszyc sie jego uroda nieustająco, juz z reszta widze że szefowa podsunęła ci rozwiązania.

Bukszpan imponujący, szmaragdy też i to wcwle nie jest zły pomysła aby zrobic z nich ekran zasłaniający widok na posiadłosc sąsiadów.

Podsyłam ci linki do naszych tegorocznych spotkań, to bedziesz miała okazje poznac nas osobiście, tzn. mnie Bogdzie, Pania Przyrode czyli Mariolke, Kasie-Luize Jakubowska, Anite, Miejską Ogrodniczkę Margolke i Popcarol-Karolinę

Bardzo , bardzo zapraszamy cie do aktywności w kwestii spotkań ogrodowiskowych, wizyt u nas. Pewnie do mojego ogrodu miałabyś najbliżej, a ty w jakiej części miasta masz ten swój Szmaragdowy zakątek ?

Witam sąsiadkę, cieszę się że zawitałaś do mnie. Zgadzam się z tobą, że na wiosnę czekają mnie ogrodowe korekty i uzupełnienia, ale czy na pewno drobne… Ja tu jakąś rewolucję przewiduję i tak sobie myślę, że ...” oj, biedna ty kobito będziesz – dwa dni aktywna na forum a już jedna rabatka do góry korzonkami przewrócona”….Czas wiosny wypatrywać, bo ogrom pracy czeka…..

Linki przejrzałam – super!!!!
W kwestii spotkań ogrodowiskowych, to już się u Bogdzi wciągnęłam na listę oczekujących.

Małgoś, czy ja dobrze przeczytałam… Luiza_ Jakubowska to…. Kasia? Upsssss, mus naprawić gafę…..

A jeżeli o „szmaragdowy” chodzi to na 18 kilometrowy spacerek trza się wybrać, bo ja w prawdzie z Bugaju jestem, ale on nie…..
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 21:10, 05 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Monitka Rododendrony odziedziczyłam razem z działką, więc nie wiem jaka to odmiana. W tamtym roku kupiłam sobie jednego Rh - odmiana Busuki – ślicznie kwitnie na czerwono – szkarłatny kolor.
Jeżeli podobają ci się rododendrony to polecam wątek Bogdzi „Rododendrony ogród” – po prostu rewelacyjna kolekcja, warto zobaczyć.
Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie.

Ania_ogrodniczka Dziękuję Aniu za odwiedziny. Wpadaj do mnie kiedy tylko chcesz.

Jagoda99 Pozdrawiam z drugiego końca świata. Jak miło, że wsiadłaś w samolot i odwiedziłaś mój „szmaragdowy zakątek”. Zaraz i ja Cię odwiedzę, pozałatwiam kilka spraw i za chwilę będę. Nie będzie chyba za próżno, bo u was przecież środek dnia…. Życzę owocnego Nowego Roku, żeby szczęście zawsze gościło, zdrowie dopisywało, a ogród pięknie rozkwitał.

malgorzata_s Witam niezmiernie ciepło i dziękuję za odwiedziny....teraz i ja będę do ciebie zaglądać
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Bogdzia 21:10, 05 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Krys napisał(a)
O avatarek się pojawił pozdrawiam


Gdzie ten avatarek , ja nie widzę , tylko dla wybranych???
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Nikita 21:13, 05 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Borbetka napisał(a)
Nie gadaj tyle - dobry tekst Danusi, bezpośredni .
Witaj kolejna maniaczko niesiedzenia w ogrodzie. U mnie ławki i huśtawki w ogrodzie niepotrzebne również. Praktycznie nie siadam wcale.
Po tylu pięknych słowach w moim wątku jak mam konkurować? Bardzo Ci dziękuję za to, co napisałaś. Szczególnie dziś, gdy nie jestem w nastroju najlepszym mimo życzeń serdecznych od wielu, niestety nie sprawdza to się. Ale co tam. Byle do wiosny.
Pięknie dbasz o swoje rośliny, a najważniejsza jest właśnie pielęgnacja. Zestawiania można nauczyć się tu, bo to skarbnica pomysłów i ludzi życzliwych do pomocy. Mój ogród bardzo się zmienił, a jestem trochę na forum. Trochę zazdroszczę tym, który mogą od początku nie popełniać błędów.
Zaznaczam wątek i będę Cię odwiedzać. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.


Witaj, ja u siebie w ogrodzie mam wszystko: huśtawkę, ławeczkę, kącik relaksacyjny, święty spokój….. tylko usiedzieć w bezruchu nie umiem.
Od wiosny podwijam rękawy, kilka wdechów świeżego powietrza i do roboty….wielkie zmiany mnie czekają.

A na dołującą chandrę mam sposób: najpierw olbrzymi kaloryczny kawał tortu z bitą śmietaną, a potem zakupy…. i pamiętaj… „aby była tęcza najpierw musi spaść deszcz”.
Pozdrawiam bardzo, bardzo cieplutko i zaglądaj do mnie czasem.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies