Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Anusia 06:02, 29 maj 2017


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Pospacerowałam, na ławeczce odpoczęłam. Czosnki robią wrażenie. Podobają mi się posadzone miedzy kulami z bukszpanu. Ogród zachwyca.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Gardener27 17:07, 29 maj 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
pawel_snopek napisał(a)
Te twoje czosnki są brzydkie

Prawda że brzydale ale koniecznie muszę dosadzić ich więcej

Juzia napisał(a)
Oooooojaaaaaa!!!!!

Noooo


AsiaK_Z napisał(a)

Powiedziałabym, że cały ogród taki jakiś "mało ogarnięty"

Tylko dwa dni pracy, a przydałby się tydzień

Sebek napisał(a)
Ale ciśniecie bidoka

Przemek - Ty ich nie słuchaj

Kiedyś mnie te Panie wykończą ale i tak je bardzo lubię

amelia_b napisał(a)
noooo w szczególności te wielkie czosnki jakieś takie nie foremne

Natura jednak nie jest doskonała, muszę z reklamacją się do niej udać

AsiaK_Z napisał(a)

No właśnie też zauważyłam że one takie jakieś

... pikne

amelia_b napisał(a)
większe, mniejsze, fioletowe i okrągłe

W tym tkwi ich urok
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:18, 29 maj 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Flower1 napisał(a)

Piękne czosniki! ja mam pierwszy raz w tym roku.

Madziu czosnki sadzę od przeszło 4 lat bo wcześniej ich nie znałem, te wysokie fioletowe i białe najokazalsze ale są też inne bardzo ciekawe tylko że kwitną później, będę pokazywał na bieżąco.

asica napisał(a)

Moje czosnki były dokładnie takie. Wszystkie przebarwiły się na biało. Muszę w takim razie kupić oryginały a nie podróbki.

Asiu w głowę zachodzę jak one zmieniły kolor ? Ja swoje kupuję zawsze w Lidlu i do tej pory są fioletowe.

Warmia napisał(a)
A Ten znowu przyszedł, dał ogrodem po oczach, aż mi się słabo zrobiło i zniknął

Niestety to nie te czasy gdzie mogliśmy pisać na bieżąco Forum to luksus przy obecnym stylu życia i obowiązkach.

ren133 napisał(a)
Przemek, dzieki za info w kwestii donic ale jeszcze Cię pomęczę ... z czego one są i po ile?

Wyślę Ci namiary z opisem i cenami.

Dorota123 napisał(a)
Majowo czosnkowy ogród wygląda jak piękne senne marzenie. Chociaż dziewczyny droczą się z Tobą to na pewno jesteś dumny z tego co osiągnąłeś.

Czosnki to ostatnie wiosenne cebulowe w moim ogrodzie, więcej innych nie posiadam. Koleżanki lubią się ze mną droczyć, przynajmniej nie poprzewraca mi się w głowie z nadmiaru szczęścia
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:30, 29 maj 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
AnnaCh napisał(a)
Rezerwuję leżaczek

Proszę bardzo, rozgość się

pawel_snopek napisał(a)
cos bym jeszcze skrobną pod kontem tych czosnków ale nie będę taki śliczne masz wszystko co ogrodowe tylko i aż tyle mogę powiedziec niedoścignionym ideałem Twój Przemku ogród jest i kropka

Paweł dzięki Twojemu sarkazmowi rozmowa ładnie się rozbujała, uśmiałem się dzisiaj jak nigdy
Ideałów nie ma, ogród to twór nieskończony a praca w nim to dla mnie sama przyjemność.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Najpierw lały miodem, teraz przypraw dodają
Czosnki masz w wielkiej ilości i śliczne, ale mnie się rzuciły w oczy bratki nadal w takiej świetnej kondycji A leżaczki takie bielutkie jakby ich nikt nie używał
Teraz powiesz, że nie ma czego w warzywniku pokazywać , a potem nam wszystkim szczęki odpadną, oj niedobry

Fortuna kołem się toczy, raz na górze raz na dole
Czosnki są świetne, jak przekwitną zbiorę nasiona i spróbuję wysiać, może coś z tego będzie ?
Również jestem zaskoczony długim żywotem bratków drobnokwiatowych, od marca w donicach a już prawie czerwiec. Myślę że za jakieś dwa tygodnie pojadę na giełdę kwiatową i stworzę coś bardziej letniego, lawenda francuska chodzi mi po głowie
Ogród warzywny został trochę zmieniony ale wszystko w nim malutkie więc trzeba czasu na oficjalną premierę.

Anusia napisał(a)
Pospacerowałam, na ławeczce odpoczęłam. Czosnki robią wrażenie. Podobają mi się posadzone miedzy kulami z bukszpanu. Ogród zachwyca.

Aniu serdecznie dziękuję za słowa uznania.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ewa777 18:56, 29 maj 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Czosnki masz cudniaste Zdjęcia ogrodu jak zawsze piękne Czekam z utęsknieniem na obrazy z warzywnika i skręca mnie ciekawość, co w tym roku wymyśliłeś
Ciemiernkiki wszystkie u mnie (nawet te najdziwniejsze) kwitną tak jak przy zakupie, czyli nie masz co się obawiać. Jedynie co, to podobno nie lubią częstego przesadzania. Postaraj się delikatnie je posadzić do gruntu - tak żeby się nie zorientowały
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 06:15, 31 maj 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Gardener27 napisał(a)

Aktualny przegląd ogrodu. Końcówka maja iście tropikalna, od dawna czekałem na taką pogodę ...



Przemku, przepięknie w Twoim ogrodzie, na trzecim zdjęciu co kwitnie na biało, Czyżby jakaś róża? Czosnki mają dobre tło, fajnie odcinają się kolorystycznie od zieleni. Zdjęcia zachwycające
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
BasiaLT 09:00, 31 maj 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Jeju ale masz cudnaisty ogród... jakim cudem on nie ucierpiał od upałów i wcześniejszych przymrozków? Kiedy należy zbierać nasiona czosnków?
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
AsiaK_Z 10:04, 31 maj 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Basiu, bo Przemek ma ogród w ogromnym namiocie... chyba
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Kawa 10:09, 31 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
pfffffffffffff
a teraz możesz sobie zgadywać czy mi się podoba
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
BasiaLT 10:10, 31 maj 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
AsiaK_Z napisał(a)
Basiu, bo Przemek ma ogród w ogromnym namiocie... chyba

Albo ma jakiś sterownik pogody i u niego jest zawsze korzystna
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies