Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

deszczowymaj 15:24, 06 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Przemek ..bądź człowiekiem i miej serce jak Ci nie wstyd..tak w biały dzień i to bez litości ..Pokazywać ..tak piękny,zadbany,dopieszczony ogród ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
nicol21 19:07, 06 maj 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10342
Wow! Podziwiam ilość cebulowych w donicach! Wygląda to bardzo imponująco ale też pewnie i sporo pracy z tym jest. Choć może łatwiej niż wykopki z gruntu? A co roku sadzisz nowe tulipany czy może udaje ci sie miećtakie zjawiskowe efekty przez kolejne lata z tych samych cebulek?

Te kwadratowe donice są piękne, taki paryski styl nadają tarasowi.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Gardener27 19:14, 08 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Iwk4 napisał(a)

Cudnie. Przemku, podaj przepis na szafirki w donicach. Fajnie wyglądają.


Iwonko to mój debiut z szafirkami, pomysł zaczerpnięty z GW, godny polecenia. Cebulki sadziłem pod koniec grudnia ale myślę że można wcześniej ponieważ późno zakwitły. Doniczki jak to u mnie zimowały w domku gospodarczym.


____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:31, 08 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
asica napisał(a)
Przemo, a ja mam problem z bratkami . Donice pełne bratków nie mam do czego pelargonii wsadzić .
A bratki jeszcze piękne. Coś z nimi robisz? wysadzasz? wyrzucasz?


Bratki w tym roku dzięki ochłodzeniu sa w doskonałej kondycji, w tamtym sezonie upały je ugotowały już pod koniec kwietnia.
Ja po przekwitnięciu tulipanów odzyskuję wiele donic pod nowe nasadzenia, Ty możesz swoje bratki przesadzić na rabaty lub do warzywnika.


____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:52, 08 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
TeresaSz napisał(a)
Przywitam się oficjalnie, bo wstyd tylko czytać z ukrycia i nie chwalić głośno. Przecudny ogród, dla mnie jeden z najpiękniejszych. Mam pytanie odnośnie donic, rozumiem że sadzisz cebulki jesienią, a na zimę donice dołujesz? Czy w tych pięknych donicach masz w środku plastikowe, które są dołowane zimą? Pytam bo obawiam się, że cebulki mogą przemarzać.


Witam serdecznie

Aaaaa ... to Ty zaglądasz przez mój płot tak coś czułem że mam cichego obserwatora Dziękuję za te wszystkie miłe słowa, staram się by ogród przez cały sezon był atrakcyjny. Nasze forum słynie z pięknych ogrodów, mojemu jeszcze daleko do takiego stanu.

Cebule sadzę do donic od lat, to już tradycja w tym ogrodzie. Czynność ta odbywa się zazwyczaj w połowie grudnia bezpośrednio do donic.



Pojemnika całą zimę spędzają w nieogrzewanym domku gospodarczym, nie są dołowane. Na wiosnę wszystko jest wynoszone na zewnątrz a w maju mam taki efekt.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:09, 08 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
nicol21 napisał(a)
Wow! Podziwiam ilość cebulowych w donicach! Wygląda to bardzo imponująco ale też pewnie i sporo pracy z tym jest. Choć może łatwiej niż wykopki z gruntu? A co roku sadzisz nowe tulipany czy może udaje ci sie miećtakie zjawiskowe efekty przez kolejne lata z tych samych cebulek?

Te kwadratowe donice są piękne, taki paryski styl nadają tarasowi.


W tym roku mam przeszło 2 tysiące różnych cebulowych w donicach, wbrew pozorom nie jest to skomplikowana czynność. Największym wyzwaniem jest przenoszenie ciężkich donic, niektóre ważą przeszło 50 kg, dla mojego kręgosłupa to zabójcze ciężary ale jakoś daję radę.
Cebule po przekwitnięciu suszę i sadzę do gruntu, do donic każdego roku kupuję nowe.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Wendy79 20:29, 08 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gardener27 napisał(a)


Nasze forum słynie z pięknych ogrodów, mojemu jeszcze daleko do takiego stanu.


Uhmm, jasne
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gardener27 21:26, 08 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Witajcie kochani

Ostatnio czas nie jest dla mnie łaskawy. Początek maja niby chłodny ale ogrodnik zawsze ma pełne ręce roboty. Znacie to ? Tu trzeba coś przyciąć, tam posadzić, skosić trawnik … lista prac nie ma końca.

Wybaczcie że tak zbiorowo ale wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za odwiedziny i komentarze, nie jestem w stanie wyrazić swojej wdzięczności, jesteście niesamowici i zagrzewacie do boju

W Waszych ogrodach zazwyczaj jestem na bieżąco, niestety bezszelestnie. Trzeba to zmienić w najbliższym czasie.

Mam trochę aktualnych zdjęć, siadajcie wygodnie i zaczynamy




____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 21:27, 08 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Tulipany w donicach ...

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 21:27, 08 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies