Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

beta 07:55, 25 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Juzia napisał(a)
Na powojnikach też się nie znam, to nie pomogę, ale ten kącik to masz obłędny kobieto!!!!!!

Jeżówki nie rosły, bo pewno za ciemno miały pod grackami.
Kosaćce krótko kwitną fakt. Jakbyś chciała coś dłużej kwitnącego, to szukaj z tych do cienia... może tawułki jakieś wyższe? Jarzmianki?

U mnie też kleszcze w tym roku. Złapałam pierwszego kleszcza w swoim życiu, w swoim własnym ogrodzie, gdzie na mazurach mieszkam całe życie i po lasach i innych chaszczach się trochę szwendałam.
Trzeba uważać.



Juziek, serio?...pierwszego w życiu?...ja już dwa w tym sezonie...i to we własnym domu...kot mi przynosi...sama nie ma bo ma obroże...ale do domu znosi...chyba tez kupię sobie obroże
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Juzia 08:25, 25 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
beta napisał(a)


Juziek, serio?...pierwszego w życiu?...ja już dwa w tym sezonie...i to we własnym domu...kot mi przynosi...sama nie ma bo ma obroże...ale do domu znosi...chyba tez kupię sobie obroże


Te obroże to raczej toksyczne.

Lepiej się smarować olejkami eterycznymi.
"Kleszcze nie lubią niektórych zapachów, dlatego przed wyjściem do lasu warto użyć jednego z olejków: goździkowego, cytronelowego, olejek z drzewa herbacianego, tymiankowego, szałwiowego, z trawy cytrynowej, z mięty pieprzowej, ze słodkich migdałów, paczulowego."
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Magda70 08:30, 25 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ja już trzy w tym sezonie ....
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Jagodaa 08:46, 25 cze 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
beta napisał(a)
Jagoda, a napisz czy ta pergole to robiliście sami czy kupiłaś gotowca?


Gotowce z casto szczęśliwa jestem, że na nie trafiłam przez przypadek, bo samodzielną robotę planowalam już od lat...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 08:46, 25 cze 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
180x180cm
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 08:51, 25 cze 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Mnie niestety kleszcze lubią, ale najbardziej boje się o małego, bo to strasznie off roadowy dzidziaj . Zaszczepilam go w zeszłym roku na odkleszczowe zapalenie mózgu po tym, jak nas w domu na Jurze oblazły, na szczęście tylko łaziły po nas.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 08:55, 25 cze 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Juzia napisał(a)
Na powojnikach też się nie znam, to nie pomogę, ale ten kącik to masz obłędny kobieto!!!!!!

Jeżówki nie rosły, bo pewno za ciemno miały pod grackami.
Kosaćce krótko kwitną fakt. Jakbyś chciała coś dłużej kwitnącego, to szukaj z tych do cienia... może tawułki jakieś wyższe? Jarzmianki?

U mnie też kleszcze w tym roku. Złapałam pierwszego kleszcza w swoim życiu, w swoim własnym ogrodzie, gdzie na mazurach mieszkam całe życie i po lasach i innych chaszczach się trochę szwendałam.
Trzeba uważać.



Dzięki!!!

Zobaczę co wyjdzie z kosaćców. Tam jest ewentualnie miejsce na jeszcze coś później kwitnącego.

Jako dziecko ciągła lazilam po krzakach i nie było tego świństwa. A teraz nawet w ogródku. Słyszałam też o olejku lawendowym, ale migrenę mam od niego , bleee.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
leon60 09:38, 25 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pomysl z powojnikiem na plasko mega na poczatku mozesz faktycznie lekko przywiazac zeby mu pomoc. To miejsce teraz jest przepiekne !
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Jagodaa 10:06, 25 cze 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
leon60 napisał(a)
Pomysl z powojnikiem na plasko mega na poczatku mozesz faktycznie lekko przywiazac zeby mu pomoc. To miejsce teraz jest przepiekne !


Nie będzie tam głupio wyglądał ten powojnik? Że tak przyłatany na siłę?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Magda70 10:28, 25 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Jagoda, on nie będzie na siłę. On się prawie naturalnie położy. I nie na ziemi tylko na "ławce"

Zawsze za rok możesz przesadzić lub poprowadzić do góry. Żaden problem.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies