Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

ane3ka 21:53, 21 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Ja nigdy jie mam sumienia wyciąć lawendy w trakcie kwitnienia. Zawsze czekam do momentu, gdy nie ma już najmniejszych śladów kwiatów. W zeszłym roku gdy ją ciełam było już dość chłodno na dworze. Wyciełam kwiatostany i może ze 2, 3cm z krzewu. W tym roku bardzo cieszy oko.
To moje niewielkie doświadczenie. Ale moja lawenda jest dość młoda, podobnie jak ja w sprawach ogrodowych.
____________________
Ania - Ogród z pompą
Jagodaa 22:07, 21 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Słuchajcie, ja zetnę też same kwiatostany. Chyba w najbliższych dniach, bo są już bardziej szare niż fioletowe i za chwilę będzie to nieporządnie wyglądać. We wrześniu zobaczę... w zeszłym roku nie cięłam, tylko ścięłam ją mocno wiosną. Pewnie zrobię tak, jak Wy .

Gosia, Pawlus, dziękuję za filmiki i podzielenie się notatkami .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:09, 21 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
ane3ka napisał(a)
Ja nigdy jie mam sumienia wyciąć lawendy w trakcie kwitnienia. Zawsze czekam do momentu, gdy nie ma już najmniejszych śladów kwiatów. W zeszłym roku gdy ją ciełam było już dość chłodno na dworze. Wyciełam kwiatostany i może ze 2, 3cm z krzewu. W tym roku bardzo cieszy oko.
To moje niewielkie doświadczenie. Ale moja lawenda jest dość młoda, podobnie jak ja w sprawach ogrodowych.


Ania, młoda lawenda, ale jaka piękna i bujna. Ty masz ogromne te kępy!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:14, 21 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Zrobiłam kilka zdjęć, ale nie miałam czasu w ciągu weekendu, więc pokazuję dziś.

Perovskia trochę nadrabia zaległości. Jest faktycznie niska, tak jak miało być przy tej odmianie, na zdjęciu kolor wyszedł bledszy niż w rzeczywistości.





Hortensje rozkwitają





____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:19, 21 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Silver Dollar (powyżej również), kształt płatków zupełnie inny niż tej nn.



Rozplenice wypuszczają praktycznie z godziny na godzinę swoje koty Różnica między wczorajszym wieczorem, a dzisiejszym rankiem była ogromna. Tu zdjęcie już nieaktualne .



Jutro zrobię nowe.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:22, 21 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Warzywniczy update







Bazylia w różnych odmianach, nawet miniaturka, bardzo dekoracyjna do domowej doniczki



____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:24, 21 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
No i ogórki! Pierwsze tegoroczne zbiory za mną, jakieś 20szt takich 10-12cm. Będę kisić





____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Syla 23:16, 21 lip 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Jagodaa napisał(a)
Dziewczyny, jeszcze jedno pytanie, mam ścinać w równą półkulę, czy tylko kwiatostany? Bo wiadomo, lawenda wypuszcza teraz takie długie, młode gałązki i nie wiem, czy je ścinać, wyrównać kępę, czy to właśnie na nich będą drugie w sezonie kwiaty i trzeba tak zostawić?


teraz tylko sam kwiatostan .... na wiosnę króciutko
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
ane3ka 23:52, 21 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Jagodaa napisał(a)


Ania, młoda lawenda, ale jaka piękna i bujna. Ty masz ogromne te kępy!

Bo my sobie LOVE mówimy
____________________
Ania - Ogród z pompą
Gabrysia_ 23:57, 21 lip 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Zdecydowanie czas hortensji
...no i mojej nowej miłości...jeżówek
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies