Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Metamorfozy "Ustronia pod miedzą" :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfozy "Ustronia pod miedzą" :-)

monibob 08:08, 24 lut 2014


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
Bardzo serdecznie witam wszystkich miłośników zielonych miejsc i ciężkiej, ale jakże wspanialej pracy w ogrodzie
Postanowiłam już założyć wątek, pomimo, że nasze miejsce jest dopiero w powijakach i z racji ograniczeń czasowych, ale i pieniężnych będzie powstawało powoli, ale niezmiernie z dużą miłością.
Mam na imię Monika; wraz z mężem staliśmy się posiadaczami działki ROD o powierzchni prawie 300m2 dokładnie 14 lutego 2014 roku. Długo marzyliśmy o takim miejscu, trzeba było na nie uskładać pieniążki, a ciągle były inne potrzeby- a to studia podyplomowe, a to prawo jazdy, a to wciąż rehabilitacja i terapie syna. Jednak jak się czegoś bardzo chce, nawet anioły pomagają z nieba i w ten sposób, wypatrzyłam na pewnym portalu bardzo atrakcyjną ofertę, która jak się okazało- czekała na nas.

Nasze Ustronie (nazwa nawiązuje do nazwy nadmorskiej miejscowości, którą uwielbiamy od lat) znajduje się pod samych płotem ogródków działkowych za Poznaniem, w odległości około 20 km od naszego bloku, około 15 od centrum miasta, a w zupełnej głuszy. Za siatką wyznaczającej granicę RODu jest ogromne pole, a po dwóch stronach las. Stąd ta miedza w nazwie.
Poprzedni właściciele gospodarzyli tu od 1989 roku, jest więc sporo krzewów i drzew owocowych, altana z nowym dachem, woda w środku, szambo. Nie ma prądu i to założenie nr 1.
Oboje pracujemy, po pracy i przedszkolu synka jeździmy na różne terapie, więc do pracy na działce pozostaja tylko weekendy, a i to niecałe, ale przecież każdy wie, że nie od razu Kraków zbudowano. Dla mnie zresztą nie liczy się blichtr i szyk, ale miłość, z jaką się podchodzi, do czegoś, co daje radość. Dlatego myślę, że powolutku będzie u nas piękniało.

Póki co wyrzuciliśmy z altany wszystkie graty, szykujemy się do malowania, potem zapolujemy na jakieś meble i będziemy zakładać prąd. Na zewnątrz wygrabiłam wszystkie liście i pozostałości po zimie, przycięłam suche gałązki. Kupiłam też trochę nasion, bo z tyłu jest fajny i przygotowany pod uprawę warzywnik.Trzeba tylko przekopać z obornikiem.
Może powinnam zacząć od tego, że jest to działka narożna i ma kształt trójkąta, altana stoi w węższym końcu, przodem skierowana na północ. Wejście jest w lewym narozniku, ścieżka wije się do altanki. Z tyłu jest warzywnik i kompostownik. Przed altaną rosną 2 czereśnie, grusza i jabłoń (jabłoń na pewno, a grusza być może muszą zostać wycięte, bo zajmują całą przestrzeń przed). Przy ogrodzeniu są maliny, wielki krzak aronii, leszczyna, okazałe krzewy czarnej porzeczki. Przed samą altanką różanecznik, jest też jakaś hortensja, jukki, truskawki, które różwież chcę przesadzić z tyłu do warzywnika. Z lewej strony altany rośnie stara winorośl, zostaje oczywiście.

Może teraz trochę zdjęć, póki co przed wszelakimi pracami (już teraz wywiozłam 5 taczek pozimowego syfu)
przed altanką (ja - w zimowym polarze męża i synek Michałek)

rzut na prawo

tył- warzywnik


widok od tyłu na prawą stronę działki

widok na prawo od altanki (tuje u sąsiadki, ja posadzę żywopłot z purpurowej pęcherznicy)

kuchnia, kolor jaki kupiliśmy to tatarakowa zieleń

i pokój- dyniowa jesień

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
monibob 08:21, 24 lut 2014


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
I jeszcze rzuty z góry


a tu plany- na zielono rabaty, fioletowy żywopłot, brąz- miejsce dla synka zjeżdżalnia i piaskownica oraz brązowy okrag planowana altanka do siedzenia (w drewnie), zielone rabaty bylinowo- kwiatowe, z tyłu warzywnik i ogródek ziolowy i kompostownik- czerwony.

Reszta trawa i rosnące już drzewa i krzewy owocowe.
Wiem malutkie to nasze królestwo, ale nasz, własne, pracą rąk własnych i poświęceń zdobyte.
Plany na rabaty już są, chcę lawendę, powojnik przed altaną, kolorystyka całości- róż, fiolet, purpura, biały, niebieski.
Pomalutku będziemy pracować, wpisy też pewnie będą nieczęste, ale proszę odzywajcie się czasem, doradźcie, wspomożcie, bądźcie Zapraszam!!!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
Magdalenka 13:12, 24 lut 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Witam się jako pierwsza
Bardzo mi się podoba Wasza działeczka. Lubię ogródki ROD. Już jest ładnie, a jak weźmiecie się do pracy i przyjdzie prawdziwa wiosna, wtedy dopiero będzie pięknie.
Pozdrawiam i życzę wiele radości z Waszego małego królestwa.
____________________
Magda Na Francuskiej
monibob 18:14, 24 lut 2014


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
Dziękuję Magdalenko za odwiedziny i powitanie

Dziś mąż nie wytrzymał i odebrał zaległe pół dnia urlopu i kopał pod kabel do prądu- w Poznaniu wiosna, szkoda nie wykorzystać pogody
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
arcobaleno 11:15, 04 kwi 2014


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
A tu co taka posucha????? A gdzie zdjęcia warzywnych grządek?? Dawaj, dawaj bo i ja w tym roku zamówiłam sobie kawałek ogródka u Babci i nie wiem od czego zacząć )
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
monibob 20:41, 16 kwi 2014


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
Mam kilka nowych zdjęć. Ostatnio zapomniałam aparatu. Mam tylko zdjęcia z komórki.

Warzywnik:

pod drzewkiem mini ogródek ziołowy
i jeszcze



Kwitnące czereśnie

ścieżka


A to kilka z poprzedniej wizyty:

kuchnia

pokój w altanie (teraz już są zazdrostki)


Na ogrodzie nie robimy póki co nic prócz plewienia. Czasu mało, a to trzeba wszystko przemyśleć, zacząć od trawnika, planowania rabat, żywopłotu. Chciałabym zachować taką dziekość i naturalność jak jest teraz- z tym, żeby wszystko było bardziej pod kontorlą. To praca na lata pewnie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
monibob 21:06, 12 maj 2014


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
Nikt nic nie pisze, to chociaż dla siebie wrzucę, ku pamięci...
Maj

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
monibob 08:43, 20 maj 2014


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
Mój tegoroczny balkon








____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
monibob 12:04, 20 kwi 2015


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
Witam się po ponad roku. To forum to taka kopalnia wiedzy i taki pochłaniacz czasu, że po prostu odpadam w przedbiegach. Nie mam też czym się chwalić, ale po cichu, mrówczo wykonujemy z mężem swoją pracę. Tak się zaczyna ten sezon.
Przed nami jeszcze wiele lat pracy, plany rozpisane na najbliższe 3 lata, ale bez marzeń nie ma nic.
Mam ogromną prośbę do wszystkich użytkowników z Poznania i okolic. Napiszcie, błagam gdzie kupujecie rośliny. Jakieś szkółki godne polecenia, sklepy. Naprawdę nie wiem gdzie mogłabym zadać to pytanie, żeby uzyskać odpowiedź i nikogo nie obrazić swoją amatorszczyzną, dlatego pytam tutaj.


____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
wietrzyk 20:30, 21 kwi 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Cześc Monika
Fajnie, że zdecydowaliście się na działkę ROD. Widzę wśród moich znajomych, mieszkających w centrum miasta, że czas spędzany na własnych działkach i uprawa własnych warzyw cieszą się coraz większą popularnością. I bardzo dobrze, rodzi się nowy, zdrowy trend
Moi teściowie też uprawiają ogród ROD od prawie 30 lat i bardzo fajne miejsce stworzyli. Co prawda bez warzyw, ale mówią, że już siły nie mają.
Nie widzę powodu, żeby nie napisac Ci gdzie kupuję roślinki, w końcu to nie reklama, tylko informacja
Między innymi:
szkółka Byczkowscy, Glinka Duchowna k. Kostrzyna Wlkp
Floribras, Zbrudzewo k. Śremu
centrum ogrodnicze Yucca w Tarnowie Podg.
u mnie na miejscu w Puszczykowie jest fajna choć nieduża szkółka
róże - rosarium.pl
byliny Dobre Pole w Szczepankowie
Zdarza mi się też jechać kilkadziesiąt km jeśli szukam czegoś konkretnego, ale raczej kupuję wtedy większe ilości roślin. Czasami odwiedzam też szkółki podczas innych wyjazdów. Nie mogę się powstrzymac
Napisz może jakich konkretnie roślin poszukujesz, może będę mogła pomóc?

pozdrawiam
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies