Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Metamorfozy "Ustronia pod miedzą" :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfozy "Ustronia pod miedzą" :-)

monibob 20:33, 22 kwi 2015


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
agaott 21:06, 22 kwi 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
O rany ale pięknie przygotowany teren pod trawnik. Widać, że bardzo dużo pracy włożyliście w Wasz ogródek. Pozdrawiam i czekam na dalsze zdjęcia
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
wietrzyk 21:09, 22 kwi 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Kupowałam niedawno tuje Smaragd w pojemnikach, wysokość ok 80 - 100cm kosztowały 20pln. Wydaje mi się, że nie warto kupować większych, bo one bardzo szybko przyrastają. Moje w ciągu dwóch lat podwoiły wysokość. Te pierwsze sadzone mają już ponad dwa metry Sadziłam co 80cm.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
monibob 23:31, 25 kwi 2015


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
Ostatecznie ładne i dobrze ukorzenione tuje brabanty kupiliśmy w Praktikerze, wzrost 80-95 cm za 13 zł sztuka. Dziś już wsadzone, podsypane korą, zrobiony płotek. Za tydzień w majówkę zrobię zdjęcia.

agaott dziękuję za miłe słowa. To głównie zasługa mojego pracowitego męża
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
mar_za 06:44, 26 kwi 2015


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
monibob napisał(a)
Mój tegoroczny balkon





śliczny!
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
monibob 20:58, 26 kwi 2015


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
mar_za dziękuję za odwiedziny


U nas już tuje i posiana trawa.
Pod huśtawką będą płaskie kamienie, bo młody i tak by wyrył trawę



Ja wiem, że przed nami lata świetlne, ale... Sami sobie zawdzięczamy wszystko. To będzie nasz ogród i kochamy go już teraz.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
Mathildis 16:55, 28 kwi 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
śliczny balkon, fajne miejsce zabaw dla synka


Ten Rh potrzebuje reanimacji


może ma za sucho, może brak nawozu, może za głęboko wsadzony.
przyjrzyj mu się dokładniej...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
monibob 10:16, 29 kwi 2015


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
Wiem, Posadziłam pod nim wrzosy, ale to przede wszystkim brak nawozu wg mnie. Od początku był taki byle jaki, już jak kupiliśmy działkę. Na jesieni był przesadzony sprzed altany, gdzie rósł w zbitej ziemi i kłębowisku konwalii, więc korzenie też były naruszone przy przesadzeniu. Kupiłam odpowiedni nawóz i bedę się starała go uratować. Sporo go podlewam teraz i miejsce też ma dużo lepsze niż miał. Zobaczymy, ale mam nadzieję, że się mu polepszy, bo kwitł i ma ładny kolor, taki głęboki jak czerwone wino. Już jest lepiej, bo przestał gubić liście.

Dziękuję za odwiedziny, pochwałę balkonu i dobre rady.

A u nas zmieniło się o tyle, że 1 część działki do ścieżki (czyli de facto 3/4 działki) już całkiem oczyszczona z chwastów i zielska. Przy ścieżce wsadzone 18 krzaczków lawendy- taki szpaler, jaki zawsze mi się marzył. Lawendę kupilam na rynku, piękne krzaczki, ładnie ukorzenione. Lawenda wąskolitna, ta najbardziej aromatyczna. Z tym, że pogoda koszmarna, deszcz co prawda potrzebny, ale zrobilo się tak zimno, że ciekawe czy po tym deszczu nie przyjdą przymrozki. Oby nie!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
monibob 20:16, 04 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
Po majowym weekendzie już coraz piękniej na działeczce, choć trawa jeszcze nie ruszyła... Może ta parna, deszczowa pogoda teraz pomoże.

Dziś kupiłam w lidlu hortensję i chciałam zapytać czy ktoś wie, co to za odmiana. Pewnie jakas ogrodowa?

Na ostatnim pozostalym do wykarczowania kawałku działki marzy mi się rabata składająca się z hortensji (i tu planuję głównie odmiany bukietowe- Limelight i Vanille fresh oraz Phantom) oraz różaneczniki i trawy, głównie rozplenice. Co jeszcze zobaczymy.

Ogólnie napiszę tyle. Jestem szczęśliwa. Działka dała mi tak niewyobrażalną porcję szczęścia, że trudno mi to ubrać w słowa. Bardzo długo czekalam na własny kawałek ziemi, cały zeszły rok to mozolne porządkowanie i jeszcze daleko do pięknego ogrodu, ale jest nadzieja, a przede wszystkim jest miejsce, do którego mozna uciec od wszystkich kłopotów, do roślin, ktore cieszą oko i odwzajemniają okazaną im miłość. Nie mogłabym bez tego żyć.

Pokazałabym jakieś zdjęcia, ale aparat chyba kończy swój żywot, a poza tym dam jeszcze roślinom czas lepiej się zaprezentować. Będę nieśmialo podglądała Wasze ogrody, wdzięczna, że mogę się od Was uczyć, nawet jeśli rzadko do mnie zaglądacie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
monibob 12:57, 17 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
Efekty naszej pracy od roku po kupnie działki. Jesteśmy na finiszu karczowania. Wczoraj pracowaliśmy w pocie czoła do 21, nawet obiad jedliśmy w biegu, do tego straszył nas kropiący deszcz, a i synuś się nudził i przeszkadzał.
Wywieźliśmy wczoraj 2 taczki chwastów, kłączy (konwalia, podagrycznik). Mam nadzieję, że nie będą odrastać, bo przeryliśmy pół metra w dół...Trawa dopiero wschodzi...nierówno :/
Będzie sporo zdjęć, również warzywnik, ogród ziołowy, zeszłoroczna rabata z roślin ocalonych po poprzednim właścicielu i podarowanych przez teścia i tegoroczne, w tym nowo zakładana - na niej wczorja posadzone hortensje bukietowe limelight, moonlight candle i vanille fraise, dwa rh, dwa miskanty i byliny. W tym roku działka wzbogaciła się o szpaler z lawend, wierzbę hakuro, rozplenice, tawuły, lilaka i mnóstwo bylin i ziół. Poletko truskawkowo- poziomkowe też efekt mojej pracy.
Mam już pomysł na ciąg dalszy rabaty po zarośniętej jeszcze częściowo stronie ścieżki(szpaler z liliowców i irysów syberyjskich, a przed nimi niższe trawy i bylinki oraz skalniakowe a na samym przodzie przy ścieżce hiacynty, tulipany i krokusy), będzie też w przyszłości taras z opaską bylin, traw i różami pnącymi i pergole z wiciokrzewem i powojnikami.



Tak wyglądało przed kopaniem (to zdjęcie poniżej pokazuje co jeszcze zostało do wykarczowania)

A tak po

No i po obsadzeniu



Ja wiem, że przy Waszych ogrodach to żaden szał, ale wystarczy spojrzeć jak bylo rok temu. Zaimponowaliśmy sasiadom, którzy mają działki po 25 lat, powiedzieli, że zrobić tyle w rok, to sie należy szacunek. A ja kocham to miejsce i oddam mu każdą wolną chwilę i każdy grosz!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies