Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

19:20, 13 maj 2016
Nallar napisał(a)
Może wiecie co to za dziwo?


Przypomina mi wierzbę !
19:23, 13 maj 2016
Nallar napisał(a)
Wiecie co to za roślinka?

pszonak z nazwiskiem w nazwie, szukaj))
19:28, 13 maj 2016
Nallar napisał(a)
To kolejna żurawka bez nazwy, muszę znowu uśmiechnąć się do Łukasza.







Mogę ja , to żurawka krwista "Leuchtkafer" (łac. Heuchera sanguinea)
Nallar 19:40, 13 maj 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Beatko, cieszę się że do mnie wpadłaś i jest mi miło jak piszesz że Ci się u mnie podoba. Jak pospacerujesz jeszcze trochę to trafisz na moje peonie "dla ubogich".

Pszonak w dalszej części wątku został już rozpoznany. Nawet rośnie już ogródkach u kilku dziewczyn z tego forum.

Hortensja w której Ty rozpoznałaś Hydrangea arborescens 'Astrid Lindgren' Rośnie u mnie jako ‘White Dome’
Byłam pewna że to ona teraz mam zagwozdkę.
Miłego spaceru życzę.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
19:45, 13 maj 2016
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ewuś masz sporo roślin ale chyba same niskie bo rozumiem że trzmielina nie napniu. Ja kupiłabym jakieś formy właśnie na pniu ze 4 szt i podsadzała pogrupowanymi roślinami. Jedną hostami, drugą żurawkami później można dać pasek rozchodników, pasek tawułek z parzydłem pośrodku i znów coś napniu podsadzone np trzmielinami. Chodzi głównie o to aby roślinki sadzić grupowo Pozdrawiam

Na słońce nie można bergeni- brzydka, zabrac tawułki, hosty , reszte pogrupowac gatunku odmianami i dosadzic miedzy nimi cebulowe -narcyzy i tulipany, te mogą byc botaniczne.Moge dosłac sadzonki przywrotnika, mozna tez w odlegołsco pewnej od siebie ze dwie piwonie o pojedynczych płatkach. Jeśli kogos obraziłąm to przepraszam, ale chcę pomóc.
Nallar 20:03, 13 maj 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Peonia napisał(a)

Na słońce nie można bergeni- brzydka, zabrac tawułki, hosty , reszte pogrupowac gatunku odmianami i dosadzic miedzy nimi cebulowe -narcyzy i tulipany, te mogą byc botaniczne.Moge dosłac sadzonki przywrotnika, mozna tez w odlegołsco pewnej od siebie ze dwie piwonie o pojedynczych płatkach. Jeśli kogos obraziłąm to przepraszam, ale chcę pomóc.

Spoko, nikogo nie obraziłaś a już z pewnością nie naszą ciocię Gosię.
Na rabacie w tej chwili rośnie groch z kapustą, wysiały się dzwonki, mięta lakrysowa, zawilce i ciort wie co jeszcze. Cała jest do przeróbki ale to musi poczekać aż zakończy się budowa, część roślin wyleci na inną rabatę, bardziej cienistą, a część za płot. Za sadzonki przywrotnika bardzo dziękuję ale mam go już w dość dużej ilości.
Kiedy będę działać na tej rabacie wezmę pod uwagę Twoje uwagi a może nawet poproszę o pomoc.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
20:17, 13 maj 2016
Nallar napisał(a)
Tym razem to nie jest zagadka.
Może wiecie co to za kwiatuszki.



Ślaz piżmowy Malva moschata
20:37, 13 maj 2016
Nallar napisał(a)
Takiej horci to ja jeszcze w realu nie widziałam.
Wygląda mi na kosmatą (aspera) Ma ok 2 m.

Hortensja davida, dawida1. Czy zimuje pod okryciem u mnie zmarzła.
20:46, 13 maj 2016
Nallar napisał(a)
Trzy "niewiasty" do identyfikacji.




Pierwszą zapomniałam , napiszę pózniej , ad.2 Amabilis.
3.Sarah Bernhardt
Nallar 21:13, 13 maj 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Peonia napisał(a)

Hortensja davida, dawida1. Czy zimuje pod okryciem u mnie zmarzła.

Ta roślina zimuje bez okrycia a została zidentyfikowana jako kalina sztywnolistna. No będziesz tu człowieku mądry....
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies