Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

Nallar 18:49, 15 maj 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Mirella napisał(a)
Jak zakwitną to poproszę, przesadzałam w sierpniu moje i niestety nie będzie kwiatów,czy one tak mają po przesadzeniu że nie zawiązują pąków?.

Obowiązkowo.
Mirello, piwonie są dość kapryśne jeśli chodzi o głębokość sadzenia Jeśli zostaną zbyt głęboko zakopane potrafią strajkować nawet kilka lat.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Mirella 19:43, 15 maj 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Tak pamiętałam o tym żeby je głęboko nie wkopywać jednak pąków nie ma co radzisz Ewcia, przesadzić jeszcze raz?
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Nallar 19:58, 15 maj 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Mirella napisał(a)
Tak pamiętałam o tym żeby je głęboko nie wkopywać jednak pąków nie ma co radzisz Ewcia, przesadzić jeszcze raz?

Nie ruszałabym jej już, bo skoro nie zdążyła wytworzyć zawiązków kwiatowych to już w tym roku nie zakwitnie.
Zostaw ją do przyszłego roku, jeśli nie zakwitnie, będziemy myślały co dalej.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ryska 20:06, 15 maj 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
A od takiej malutkiej sadzonki ( przesadzanej dwa razy) ile musi czasu upłynąć, żeby zakwitła?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Nallar 20:34, 15 maj 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
ryska napisał(a)
A od takiej malutkiej sadzonki ( przesadzanej dwa razy) ile musi czasu upłynąć, żeby zakwitła?

Renniu, jednoznacznie tego nie da się określić. Wszystko zależy od tego jakie miała korzonki, ile oczek....Nie wszystkie też jednakowo długo się aklimatyzują w nowym miejscu. (loteria jak z patykami)
Moja, która rośnie przy studni była dzielona w marcu ( termin nie książkowy) a okazało się że obie (połówki karpy) zakwitły tego samego roku. Natomiast biała, na którą tak chorowałam miała karpę nie wiele mniejszą i zakwitła po 4 latach.

Idę zobaczyć czy moje nowe nabytki maja pąki, dam znać.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ryska 21:00, 15 maj 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Nallar napisał(a)

Renniu, jednoznacznie tego nie da się określić. Wszystko zależy od tego jakie miała korzonki, ile oczek....Nie wszystkie też jednakowo długo się aklimatyzują w nowym miejscu. (loteria jak z patykami)
Moja, która rośnie przy studni była dzielona w marcu ( termin nie książkowy) a okazało się że obie (połówki karpy) zakwitły tego samego roku. Natomiast biała, na którą tak chorowałam miała karpę nie wiele mniejszą i zakwitła po 4 latach.

Idę zobaczyć czy moje nowe nabytki maja pąki, dam znać.

To była sadzonka o jednym listku. W tamtym roku miała już 5 gałązek, w tym ma 6 gałązek i jest wyższa i masywniejsza.
Może za rok zakwitnie?
Jak czytam różnie z tym może być. Nie mam tu ciśnienia na peonie, ta jest szczególna, bo przypomina kogoś bardzo bliskiego.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Nallar 21:12, 15 maj 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Dziewczyny, ta rabata była przerabiana w kwietniu. 2015 roku
Widać z jakimi kłami były przesadzane piwonie, zaznaczam przesadzane, nie kupione w donicy.

tu fotka z 13.04 ..............................a tu jedna z nich 06.05


Tu po lewej stronie stara S.B a po prawej jeden z kurdupli już 09.06

Nabrały masy ale nie zakwitły ani w 2015 ani w 2016
W następnym poście pokaże jak wyglądają dziś.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 21:17, 15 maj 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Zdjęcie kurdupla 30.04 tego roku

A tu już dzisiejsze, mamy paczusie, będą kwiatuszki, tfu, tfu żeby nie zapeszyć.


A tu staruszka.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 21:22, 15 maj 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Na jesień udało mi się kupić jeszcze kilka, ale na kwiaty muszę poczekać
bo te pączusiów nie mają.




____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 21:25, 15 maj 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
ryska napisał(a)

To była sadzonka o jednym listku. W tamtym roku miała już 5 gałązek, w tym ma 6 gałązek i jest wyższa i masywniejsza.
Może za rok zakwitnie?
Jak czytam różnie z tym może być. Nie mam tu ciśnienia na peonie, ta jest szczególna, bo przypomina kogoś bardzo bliskiego.

Sentymentalna roslinka tez mam takie.
Jeśli nie będziesz jej już więcej przesadzała to jest bardzo duża szansa ze zobaczysz jej kwiaty.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies