Gdzie jesteś » Forum » Róże » Choroby róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby róż

olga1 12:28, 27 kwi 2015


Dołączył: 05 lip 2014
Posty: 69
Jesienią zeszłego roku kupiłam różę Nostalgia którą posadziłam do doniczki. Zimiąstała w budynku gospodarczym dodatkowo lekko okryta wiosną br zaczęła wypuszczać listki i pieknie się zapowiadała. W marcu przesadziłam do innej doniczki i nic się nie działo, teraz widzę że zaczynają zasychać coraz to nowe młode pędy.Nie wiem co się z nią dzieje i jak ją ratować. Proszę o rady.
____________________
pozdrawiam Olga
olga1 14:42, 27 kwi 2015


Dołączył: 05 lip 2014
Posty: 69
Właśnie wykopałam moją Nostalgię żeby zobaczyć co się dzieje z korzeniami,okazuje się że korzeni włosowatych ma dosłownie ze trzy a skracając stary pęd zauważyłam że w środku jest gąbczasty i lekko miękki. Bardzo proszę o radę czy coś można jeszcze zrobić żeby ją uratować.
____________________
pozdrawiam Olga
Dorotka 19:44, 27 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Moja róża puszcza śliczne listki, rozwija się cudnie ALE....zauważyłąm na niej mszyce mimo iz pryskałam miesiąc temu.
Zdecydowałam się popryskać dzisiaj preparatem na mszyce. Czy dobrze zrobiłam?? Pytam bo powiadaja że gdy puszcza młede listki to nie można.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
iwka 20:53, 27 kwi 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
U mnie też są już mszyce na różach
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mazan 21:23, 27 kwi 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
A u mnie ich nie ma. Jest za to w użyciu herbatka tymiankowa raz w tygodniu, a ona poprawia również wzrost roślin - zawiera przecież większość pierwiastków i substancji zawartych w tymianku i lebiodce, w szczególności substancje wzrostowe.Po HT stosuję natępnego dnia lub po dwóch dniach octan wapnia i nie tylko róże cieszą się wiosną.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Borbetka 07:53, 28 kwi 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
U mnie też już akcja mszyca była. Teraz tylko wypatruję grzyba. Ale mam roboty z tą różanką. Chciała baba róże.
____________________
borówcowy wizytowka
Pszczelarnia 10:09, 28 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mazan napisał(a)
A u mnie ich nie ma. Jest za to w użyciu herbatka tymiankowa raz w tygodniu, a ona poprawia również wzrost roślin - zawiera przecież większość pierwiastków i substancji zawartych w tymianku i lebiodce, w szczególności substancje wzrostowe.Po HT stosuję natępnego dnia lub po dwóch dniach octan wapnia i nie tylko róże cieszą się wiosną.



Pozdrawiam


Walerek, a czy po tym octanie zostaje biały nalot na różach(kreda)?
Jeszcze nie robiłam, czekam na dostawę kredy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:10, 28 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
olga1 napisał(a)
Właśnie wykopałam moją Nostalgię żeby zobaczyć co się dzieje z korzeniami,okazuje się że korzeni włosowatych ma dosłownie ze trzy a skracając stary pęd zauważyłam że w środku jest gąbczasty i lekko miękki. Bardzo proszę o radę czy coś można jeszcze zrobić żeby ją uratować.


Raczej nic. Róża nie weszła w stan uśpienia zimowego i zmarzła.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
olga1 14:17, 28 kwi 2015


Dołączył: 05 lip 2014
Posty: 69
Ewa bardzo mnie zmartwiłaś, ale coś w tym jest bo całą zimę miała ładne listki czyli rosła a nie tworzyła sobie nowych korzonków. Dzięki za odpowiedź, będę sobie musiała sprawić nową Nostalgię a może ktoś jeszcze mi coś podpowie.
____________________
pozdrawiam Olga
Pszczelarnia 14:21, 28 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Olgo, ona nie ma korzeni. Nie ma czym pobrać ani nie ma czym przewodzić. Przesadziłaś ją w marcu i ona nie pociągnęła procesów życiowych. Może wcale nie była uśpiona. Tak jest najgorzej, rozhartowane róże.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies