Gdzie jesteś » Forum » Donice i pojemniki » Donice drewniane - jaka wielkość

Pokaż wątki Pokaż posty

Donice drewniane - jaka wielkość

BeataWi 11:39, 21 mar 2014


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 7
Witam serdecznie,

Przy tarasie mam 40 cm pasek ziemi (strona wschodnia). Poczatkowo myslalam, zeby posadzić rośliny bezpośrednio w ziemi. Nawet wsadziłam lawendę i mięte ale efekt końcowy był słaby.
Myślałam, żeby wsadzić w to miejsce azalie. A potem pomyslalam, że pasek ziemi jest bardzo wąski i po obejrzeniu watku GabiK, pomyślalam że może kupić drewniane donice. Szczególnie, że meble ogrodowe też mam drewniane.
Czytałam, że dla roslin, które muszą zostać zimą w donicach to idealnie jest wstawić jak największe donice.

Stąd moje pytanie: czy dwie donice o wymiarach 100x50x50 nie będą za duże?

I czy dobrym pomysłem jest wsadzanie do donic azalii? a jeśli azalie mogą byc to co poza klonem palmowym mogę do nich dosadzić...

Od strony sąsiadów jest posadzona trzmielina. Jeszcze trzmielina nie zagląda do nas, bo do tej pory była oddzielona matą, ale kilka dni temu mata została zdjęta.

Bardzo dziekuję za każdą podpowiedż.
Beata

Gardenarium 19:09, 21 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Donice nie są za duże, a nawet mogą być szersze. Posadź coś zimozielonego, żeby tą kratkę zasłonić, zrobić tło. Azale odradzam, zmarzną.

Szukaj pomysłu tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=31
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BeataWi 13:45, 28 mar 2014


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 7
Dziekuję za odpowiedź.
Na pewno spojrzę do podanego linku.

chciałam jeszcze dopytać, czy rozwiązaniem byłoby posadzenie w tym pasku ziemi też trzmieliny, a donice postawiłabym na płytkach tarasowych. Zasłoniłabym krate i byłoby spójnie z sasiadami.
Gardenarium 13:49, 28 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, ja bym zasłoniła bardziej radykalnie.

Zrób duże skrzynie i posadź duże rośliny np. Smaragdy - zasłonią i kratę i wszystko i dadzą dobre tło dla ogrodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
CebuleKwiatowe 13:53, 12 kwi 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
W zasadzie racja,dadzą bardzo dobre tło plus zasłone wiec spęłnia dwie funkcje,myśle że tak byłoby zdecydowanie najlepiej.
____________________
Gardenarium 18:34, 13 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod Smaragdami posadź kolorowe żurawki (np.Plum Pudding), trzmielinę żółtą (Emerald'n Gold) i zwisający bluszcz (sezonowo).. Mogą też byż kwitnące sezonowo np, wiosną bratki, latem petunie, a jesienią wrzosy lub chryzantemy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BeataWi 14:22, 14 kwi 2014


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 7
Przejrzałam wątek "Zimozielony ogród przy białym domu" i spodobały mi się bardzo tamte kompozycje w donicach. Tylko myślałam o połaczeniu żółtych iglaków, z bordowymi żurawkami i irgą.
Ale ostatnia propozycja Pani Danusi jest jeszcze fajniejsza. dziekuję!

Donice własnie się robia. Myślalam, żeby postawić je tylko na płytkach, ale robiąc w ten sposób zostaje mi wolna przestrzeń pomiędzy donicą a ogrodzeniem. Tam jest tylko 40 cm. To jest za mało, żeby tam wsadzić Smaragdy?
Gardenarium 15:35, 15 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musiałabyś wybrać cały rowek ziemi jak najgłębiej, nasypać żyznej ziemi dla Smaragdów i próbować posadzić. Może korzenie znajdą pokarm gdzieś głębiej?

A jak nie to ja myślałam o Smaragdach w donicy, przysuniętej do samego płota. Ale musi być odpowiednio duża.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies