Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

SylwiaKa 13:26, 09 wrz 2014


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
Gosia - byłam na Zemborzyckiej, kupiłam trawki, a w czwartek/piątek mają mieć nowy towar, więc pewnie pojadę jeszcze raz Dzięki za namiar na sklep
____________________
Gocha 13:46, 09 wrz 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
SylwiaKa napisał(a)
Gosia - byłam na Zemborzyckiej, kupiłam trawki, a w czwartek/piątek mają mieć nowy towar, więc pewnie pojadę jeszcze raz Dzięki za namiar na sklep


Sylwia a jakie trawki kupiłaś- najlepiej wstaw fotki. Czy widziałaś Umbry ? A wybierasz się jeszcze do Kurowa czy raczej nie narazie. To daleko a tu za Zemborzyckiej może dostaniesz co będziesz chciała. A mieli Variegatusa ?
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
bdan 13:49, 09 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Gośka zajrzyj do mnie, dylematy mam, wycinać nie wycinać , robić rabaty czy zostawić i nie robić nic
SylwiaKa 14:05, 09 wrz 2014


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
Gosia - Variegatusa nie było, był Cabaret (napisałam u Kasi w wątku bo ona o Variegatusa pytała).
Kupiłam miskanty Graziella - po 11zł:

i rozplenice po 12zł:

Foto zrobione przy aucie żebyś wiedziała jaka wielkość. Rozplenice kupowałam wcześniej w Świdniku, nie pamietam dokładnie ceny, albo 12 albo 15zł a sadzonka o połowę mniejsza. Tak więc bardzo się cieszę, że dziś kupiłam takie ładne.
Umbry nie kupiłam bo Pani nie miała pewności czy to Umbra, niby wyglądała podobnie i było na niej napisane "wiśnia kulista" ale bez Umbraculifera, więc nie było pewności. Cena 30zł, mieli dwie sztuki, niskie bardzo, na cieniutkim pniu i miały mało liści, na pewno mniej niż połowę a te co miały były raczej żółtawe. Mam w ogrodzie jedną Umbrę, więc mam jako takie porównanie. U mnie liście jeszcze zielone i nie spadają póki co.

Był spory wybór host i bukszpany formowane w przecenie. Jeśli chcesz mogę wstawić zdjęcia bo zrobiłam.

Do Kurowa w takim razie wybiorę się w przyszłym tygodniu. Może to i lepiej bo w piątek mam ciężki egzamin, więc lepiej żebym siedziała na d...pie i powtarzała, tylko tak bardzo mi się nie chce Jakby co wybierzesz się ze mną?
____________________
Gocha 14:24, 09 wrz 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
SylwiaKa napisał(a)
Gosia - Variegatusa nie było, był Cabaret (napisałam u Kasi w wątku bo ona o Variegatusa pytała).
Kupiłam miskanty Graziella - po 11zł:

i rozplenice po 12zł:

Foto zrobione przy aucie żebyś wiedziała jaka wielkość. Rozplenice kupowałam wcześniej w Świdniku, nie pamietam dokładnie ceny, albo 12 albo 15zł a sadzonka o połowę mniejsza. Tak więc bardzo się cieszę, że dziś kupiłam takie ładne.
Umbry nie kupiłam bo Pani nie miała pewności czy to Umbra, niby wyglądała podobnie i było na niej napisane "wiśnia kulista" ale bez Umbraculifera, więc nie było pewności. Cena 30zł, mieli dwie sztuki, niskie bardzo, na cieniutkim pniu i miały mało liści, na pewno mniej niż połowę a te co miały były raczej żółtawe. Mam w ogrodzie jedną Umbrę, więc mam jako takie porównanie. U mnie liście jeszcze zielone i nie spadają póki co.

Był spory wybór host i bukszpany formowane w przecenie. Jeśli chcesz mogę wstawić zdjęcia bo zrobiłam.
Do Kurowa w takim razie wybiorę się w przyszłym tygodniu. Może to i lepiej bo w piątek mam ciężki egzamin, więc lepiej żebym siedziała na d...pie i powtarzała, tylko tak bardzo mi się nie chce Jakby co wybierzesz się ze mną?



Piękne te trawy kupiłaś. Wstaw fotki tego co tam jeszcze było- proszę. Co do wiśni to chyba wcześniej były inne- były bardzo wysokie , według mnie około 2 m. Było napisane Umbraculifera, ładne korony, kule nie za duze ale bardzo ładne liście i po 60 zł. Mam gdzies w telefonie zdjęcia- może wrzucę później. Sylwia ja chętnie bym pojechała do Kurowa ale w roli towarzyszki bo mam zakaz kupowania. Mam pozwolenie na kupno małych bukszpanów na obwódki do nowo tworzonej rabaty. Ale to może w Końskowoli u takiej Pani u której kupowałam na wiosnę po 3 zł dosyć spore. Przyszły tydzień mam chyba wolniejszy niz ten. To sie umówimy na wypad.,

____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
SylwiaKa 14:41, 09 wrz 2014


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
Gosia ja jak coś kupuję to szybko wsadzam w ziemię żeby mąż nie widział - wiadomo co z oczu to z serca
Przypomina mi się taki stary skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju "Telefon do ojca" czy coś w tym stylu: Górski wyjeżdza na wakacje i dzwoniąc do ojca pyta go co mu przywieźć z wyjazdu. Po dosyć długiej rozmowie ojciec w końcu decyduje się na plakat z Sophią Loren na co Górski czyli syn mówi coś w tym stylu: "powiesisz se na działce, ona (czyli matka) tam nie chodzi" I u mnie jest dokładnie tak samo, skręcam się, wiję, żeby mąż broń Boże nie zobaczył, że coś nowego kupione. Umbry i Inversa są planowane, więc nic nie powie, ale całą resztę ukrywam przed jego wzrokiem. A jak już coś wyniucha to zaniżam cenę oczywiście. Do szkółek nie jeździ, więc nie zweryfikuje. U mnie ogrodem zajmuję się tylko ja, mąż tylko kosi trawnik. Niestety ale on zupełnie nie czuje ogrodowego tematu

Zatem do Kurowa ja też w celach wycieczkowych raczej, możecie się śmiać ale ja lubię chodzić po szkółkach Co jest dosyć dziwne bo ja z zasady nie znoszę zakupów wszelakich. Nawet spożywkę to wpadam z kartką do sklepu, robię migiem zakupy i wychodzę. Sklepy mnie męczą, ta ilość ludzi - masakra.

No dobra to fotki co jeszcze zobaczyłam.
Bukszpany:



____________________
Gocha 14:43, 09 wrz 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Sylwia- Wiśnia Umbraculifera z Zemborzyckiej



____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
SylwiaKa 14:48, 09 wrz 2014


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
i hosty w różnych cenach od 6,50 do 15zł:




Rozglądałam się za kolorowymi hostami bo zielonych to mam aż w nadmiarze (może chcesz?)
Poza tym popatrzyłam tylko na rośliny z listy Kasi żeby zdać jej relację. Ale w piątek po egzaminie pewnie się tam przejadę żeby zoaczyć te nowości co przywieźli - jak zdam to sobie coś kupię w nagrodę, jak nie zdam to na polepszenie humoru. Może mąż mi wybaczy.
Swoją drogą żałuję, że nie obchodzę imienin lub urodzin w "ogrodowym" czasie bo mogłabym sobie na prezenty roślinki życzyć, a tak imieniny w listopadzie, urodziny w grudniu, ech...
____________________
Gocha 14:50, 09 wrz 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Sylwia ja mam tak samo z łażeniem po sklepach jak Ty. Męczy mnie to ale zakupy ogrodowe mnie nie męczą. Z przyjemnością poogladam.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
SylwiaKa 14:50, 09 wrz 2014


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
Gosia, piękne te wiśnie! Te co dziś widziałam to straszna nędza niestety, o ile to w ogóle były Umbry.
Mam jeszcze pytanie - żółkną/brązowieją mi bukszpany, szkodnika nie ma - obejrzałam, może to grzyb? CZym pryskacie na grzyba dziewczyny? Zwykłym miedzianem czy coś lepszego?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies