Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

dorciabe 07:34, 12 maj 2016


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Gosia zakupy super
A powiedz w jakiej cenie cisy kupiłaś?
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Gocha 08:13, 12 maj 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
dorciabe napisał(a)
Gosia zakupy super
A powiedz w jakiej cenie cisy kupiłaś?


Dorotko płaciłam po 14 zł. za cisy więc uważam że chyba było warto.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 08:19, 12 maj 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
omelka1 napisał(a)
Piękniście u Ciebie.Nowa rabata już niedługo będzie zachwycać.Ta poszerzana niewiele potrzebuje żeby być piękna.
A tak na marginesie jak oglądam twoje poczynania od początku i zmiany jakie wprowadziłaś i ich efekt to jeszcze bardziej motywuję się do zmian u siebie.Może i u mnie w przyszłym roku będzie już ładnie.
Pozdrawiam.


Agatko dziękuję za miłe słowo. Ja staram się co roku zrobić jakiś kawałeczek ogrodu- tzn. przekształcić go w rabatę, obsadzić, wysypać korą i mieć go na razie z głowy. I myśleć o następnych. Najlepiej to robić wiosną więc dltego u mnie teraz taki ruch w interesie. Mam jeszcze sporo miejsc którymi muszę się zająć ale to w sumie dobrze bo cały czas cos mam do roboty i mam o czym myśleć i się zastanawiać nad roślinami. A kupowanie roślin to już cała przyjemność. Agatko powolutku coś rób a jak masz siły, czas i kasę to możesz nabrać szybszego tempa i wtedy dużo rzeczy zaczyna cieszyć i chce się coraz więcej działać w ogrodzie. Pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 08:25, 12 maj 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Anabell napisał(a)
Gosia - jak pięknie potworzone rabaty, znam poszerzanie i przekopywanie.

Coraz bardziej podobają mi się proste długie rabaty.
Już nie chce mi się zmieniać i tak nie daję rady obrobić sama na czas. Zawsze co rok przydarzy się jakaś przeszkoda.

O nasionkach berberysów opisałam u siebie.


Haniu dziękuję za miłe słowo, ja też mam teraz taką chęć tworzenia prostych rabat więc wymyśliłam tak że w części ogrodu przed domem są rabaty wyokrąglone a to z racji takiego kształtu ścieżek w tym miejscu. A na obrzeżach ogrodu wprowadzam linie proste. Ale nie idę w ślad za tym także w prostotę nasadzeń tzn. jeden czy dwa rodzaje roślin i na tym koniec tylko w dużych ilościach. Ja mam na rabatach sporo różnych roślin tylko staram się nie sadzić ich pojedynczo tylko w grupach. A co z tego wyjdzie to zobaczymy. Pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 08:28, 12 maj 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Betka napisał(a)

Gosiu w szkółce nie byłam mogę podjechać i ci kupić jeśli chcesz
Uważam że nie zabraknie oczywiści zawsze możesz odwiedzić koleżankę z O hihi i zakupić brakujące cisy
Pozdrawiam


Beatko mam tylko prośbę - gdybyś była w tej szkółce to zapytaj się o odmianę tego cisa o ja kupiłam w szkółce w Nałęczowie i posadzę obok tamtych jeżeli to będzie ta sama odmiana..Kupiłam tam też berberysy wie na razie w Twoje strony nie bedę się wybierać, chyba że na kawę do Ciebie
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Ludwika 08:32, 12 maj 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Ale zakupy, jaaaacieeee! Cisy i erecty to bym Ci ukradła chętnie
Nawet tak postawione w rządku już wyglądają ładnie Czekamy na sadzenie zatem
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Anna_ogrodni... 08:48, 12 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Witam
Jestem na Ogrodowisku od niedawna a dziś trafiłam do Ciebie
Podobają mi się obsadzenia rabat jeśli pozwolisz to podpatrzeć to obsadzę u siebie podobnie bo masz super skomponowana rośliny i właśnie to jest fajnie ze masz proste rabaty
Ja na początku robiłam jakieś zaokrąglenia a teraz doszłam do wniosku ze będę prostować sprawy koszenia itp. masz super kanciki przy rabatach podziwiam ja muszę się dużo nauczy
Podziwiam i gratuluje pięknych efektów pracy
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 08:52, 12 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Jeszcze zapomniałam o cisach ja tez niedawno kupowałam(pierwsze zakupy za sprawa Ogrodowiska) i niby w nas (Śląsk) w szkółkach cisy zaczynają się od 20zł. ale mnie ze kupowałam ok. 30 sztuk i dożo w tej szkółce kupuje sprzedano po 13 zł.
Tak ze ceny widzę są podobne
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Gocha 08:57, 12 maj 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Ludwika napisał(a)
Ale zakupy, jaaaacieeee! Cisy i erecty to bym Ci ukradła chętnie
Nawet tak postawione w rządku już wyglądają ładnie Czekamy na sadzenie zatem


Ludwika to chyba się nie dziwisz że skusiłam się na zakupy chociaż nie miałam ich wcale w planie. Też mi się podobają i cisy i berberysy. Zresztą jakoś ostatnio zapałałam uczuciem do berberysów tylko do tych kolumnowych tak żeby jak najmniej było cięcia.Maja piękne kolory listków szczególnie jesienią. Spróbujemy jak najszybciej posadzić tak żeby już mogły ładnie rosnąć i cieszyć oczy.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 09:02, 12 maj 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Witam
Jestem na Ogrodowisku od niedawna a dziś trafiłam do Ciebie
Podobają mi się obsadzenia rabat jeśli pozwolisz to podpatrzeć to obsadzę u siebie podobnie bo masz super skomponowana rośliny i właśnie to jest fajnie ze masz proste rabaty
Ja na początku robiłam jakieś zaokrąglenia a teraz doszłam do wniosku ze będę prostować sprawy koszenia itp. masz super kanciki przy rabatach podziwiam ja muszę się dużo nauczy
Podziwiam i gratuluje pięknych efektów pracy


Witaj Aniu. Jak to miło że Ktoś będzie kopiował i moje rabaty. Podpatruj ile dusza zapragnie. Ja tez dwa lata temu jak tu trafiłam to zaglądałam w mnóstwo wątków i czerpałam z nich jak najwięcej wiedzy ogrodniczej. Ja mam u siebie nie tylko proste rabaty-przed domem mam wyokrąglone. Ale w innych częściach robię teraz proste właśnie m.in. ze względu na koszenie i na przejrzystość takich rabat. Jeszcze raz dzięki za miłe słowa. I zapraszam częściej.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies