Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Fioletowy zawrót głowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Fioletowy zawrót głowy...

mirabilum_aga 20:43, 03 kwi 2014


Dołączył: 02 kwi 2014
Posty: 28
Dzięki Kondziu za podpowiedź - super sposób. Nie pomyślałam o czymś takim. A co zastosować przy kamyku?

Póki co chciałam wytyczyć rabaty, bo chcemy obsiać resztę trawką. Strasznie się wszystko unosi do góry. Tak przy okazji, czy powinnam nawozić ziemię przed wysianiem czy dopiero jak trawa podrośnie? Nawóz i trawka już kupiona, ale znalazłam różne opinie na ten temat i nie wiem czego się trzymać...
____________________
Fioletowy zawrot glowy
Kondzio 20:45, 03 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
mirabilum_aga napisał(a)
Dzięki Kondziu za podpowiedź - super sposób. Nie pomyślałam o czymś takim. A co zastosować przy kamyku?

Póki co chciałam wytyczyć rabaty, bo chcemy obsiać resztę trawką. Strasznie się wszystko unosi do góry. Tak przy okazji, czy powinnam nawozić ziemię przed wysianiem czy dopiero jak trawa podrośnie? Nawóz i trawka już kupiona, ale znalazłam różne opinie na ten temat i nie wiem czego się trzymać...
sa,takie plastikowe eko bordy zobacz Danusia takich używa sa bardzo łatwe w użyciu i ich nie widać ja bym nie nawoził bo nasiona juz sa z nawozem mozna poczekać
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
kris_bialystok 20:48, 03 kwi 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
ja sobie odpuściłem obrzeża i zakupiłem ten nożyk do odcinania trawnika od rabat - a do kamyczków to co pisze Kondziu

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
mirabilum_aga 20:49, 03 kwi 2014


Dołączył: 02 kwi 2014
Posty: 28
Ekobordy widziałam, ale cena mnie poraziła, więc sprawdzę na początek paskudną taśmę... Trawa mnie nagli, więc trochę za późno na zmiany... Najwyżej będę kombinować w przyszłości, albo na kolejnych rabatach...
____________________
Fioletowy zawrot glowy
Kondzio 20:49, 03 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Jak masz jakiś problem mozesz znaleźć na ogrodowisku wpisz wyszukiwarce ogrodowiskowej i sie samo znajdzie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
mirabilum_aga 20:52, 03 kwi 2014


Dołączył: 02 kwi 2014
Posty: 28
Dzięki chłopaki, to idę w takim razie się edukować... Noc krótka, więc nie ma co się obijać!
____________________
Fioletowy zawrot glowy
Kondzio 20:53, 03 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
mirabilum_aga napisał(a)
Ekobordy widziałam, ale cena mnie poraziła, więc sprawdzę na początek paskudną taśmę... Trawa mnie nagli, więc trochę za późno na zmiany... Najwyżej będę kombinować w przyszłości, albo na kolejnych rabatach...
ale dajesz tylko na rabacie ze żwirem a reszta zrobisz kanty i tyle bedzie super ja miałem plastikowe jak te usunęłem w całym ogrodzie bo wyglądało okropnie i prawie bym zepsuł moja droga kosiarkę bo mi zawinęła sie w wiertło
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
kris_bialystok 20:56, 03 kwi 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
mnie też nagli - więc wysiewam trawę trochę dalej niż linie rabat - jak urośnie to oddziele na kant nożem i zacznę robić rabaty - szkoda kasy na jakieś obrzeża - tam gdzie mam kamyki w połączeniu z korą czy trawą tam daje te bordery - wiec koszty są sporo mniejsze

dajecie siatkę na krety?
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
mirabilum_aga 21:08, 03 kwi 2014


Dołączył: 02 kwi 2014
Posty: 28
Przemyślę jeszcze sprawę... Może na razie dam tylko przy kamykach, a rabaty zrobimy tak jak Kris sugeruje...

Jeśli chodzi o krety to u nas wrogiem nr 1 będą ślimaki, o kretach nie myślałam... i chyba poczekam aż się któryś ze mną przywita...
____________________
Fioletowy zawrot glowy
kris_bialystok 21:20, 03 kwi 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
no wtedy będzie za późno ja mam takie polne klimaty i widzę, że kretów nie brakuje więc się nie zastanawiam - koszt nie wielki
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies