Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

Evchen 00:52, 09 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Jak szybko rośnie grab i jaki szeroki jest żywopłot? Chciałabym coś w miarę szybko rosnącego, mam brzydką skarpę za płotem i chciałabym ją zasłonić.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Ana 15:09, 09 cze 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Gardenarium napisał(a)
Jest sens, albo z buka.
Hortensje pod nim posadź. Albo hosty o białych liściach.


Danusiu, a nie będzie za parę lat zbyt gruby (w sensie konarów)? Wlaśnie hortensję i hosty tam zaplanowalam Choc myślę jeszcze o piwonii

o buku też myslę intensywnie, bo tak pięknie się wybarwia...ach, czemu to takie trudne?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 23:46, 09 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Evchen napisał(a)
Jak szybko rośnie grab i jaki szeroki jest żywopłot? Chciałabym coś w miarę szybko rosnącego, mam brzydką skarpę za płotem i chciałabym ją zasłonić.


Grab rośnie dość szybko - 40-80 cm na rok. A jak szeroki żywopłot chcesz? Sama zdecyduj Może nawet mieć 20 cm szerokości a może mieć metr lub więcej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 23:49, 09 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ana napisał(a)

Jest sens, albo z buka.
Hortensje pod nim posadź. Albo hosty o białych liściach.


Danusiu, a nie będzie za parę lat zbyt gruby (w sensie konarów)? Wlaśnie hortensję i hosty tam zaplanowalam Choc myślę jeszcze o piwonii

o buku też myslę intensywnie, bo tak pięknie się wybarwia...ach, czemu to takie trudne?


Grab rośnie w pień, ale jak już ma gotową wielkość to prawie nie rośnie, bo się go ciągle ogranicza - jednak pnie są dość grube po latach, ale jak są liście to nie widać

Daj hortensje i hosty - a między to piwonie wciśnij
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Evchen 00:08, 10 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Sebek napisał(a)

Jak szybko rośnie grab i jaki szeroki jest żywopłot? Chciałabym coś w miarę szybko rosnącego, mam brzydką skarpę za płotem i chciałabym ją zasłonić.


Grab rośnie dość szybko - 40-80 cm na rok. A jak szeroki żywopłot chcesz? Sama zdecyduj Może nawet mieć 20 cm szerokości a może mieć metr lub więcej

Chciałabym jak najwęższy, ale nie wiem ile zarezerwować mu miejsca ze względu na pień drzew, który będzie zwiększał przecież swoją średnicę....
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Pwl 10:22, 10 cze 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Evchen napisał(a)


Jak szybko rośnie grab i jaki szeroki jest żywopłot? Chciałabym coś w miarę szybko rosnącego, mam brzydką skarpę za płotem i chciałabym ją zasłonić.


Grab rośnie dość szybko - 40-80 cm na rok. A jak szeroki żywopłot chcesz? Sama zdecyduj Może nawet mieć 20 cm szerokości a może mieć metr lub więcej

Chciałabym jak najwęższy, ale nie wiem ile zarezerwować mu miejsca ze względu na pień drzew, który będzie zwiększał przecież swoją średnicę....


Przecież to nie dąb który ma ogromny pień. Cięty grab jest ograniczany i nie idzie w pień. Drzewo aby
miało gruby pień musi swobodnie rosnąć wzwyż. Wtedy proporcjonalnie zwiększa grubość pnia. Jeśli
co roku będziesz wykonywała cięcie to nie grozi Ci efekt "lasu" tylko ładnego gęstego żywopłotu.
____________________
paweł
Evchen 09:34, 11 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Pwl napisał(a)

Przecież to nie dąb który ma ogromny pień. Cięty grab jest ograniczany i nie idzie w pień. Drzewo aby
miało gruby pień musi swobodnie rosnąć wzwyż. Wtedy proporcjonalnie zwiększa grubość pnia. Jeśli
co roku będziesz wykonywała cięcie to nie grozi Ci efekt "lasu" tylko ładnego gęstego żywopłotu.

Dziękuję Pawle Bardzo mi rozjaśniłeś sytuację!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
popcorn 14:48, 01 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Czy ktoś z Was ma może graba Carpinus Betulus Fastigiata Aurea?
Złocisty, kolumnowy? Niedaleko mojej rodziny gosc ma taki grab w ogrodzie, jest CUDNY, ale sadzonke dostal z Holandii... czy ktos moze go widzial w PL?
dzieki
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
gusiarz 17:57, 01 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Jarównież szukam grabu. Potrzebuję osłonić się od sąsiada. Mam taką podwyższoną rabatę


A tak chcę się osłonić

i chcę go tam umieścić na wzór:

A wiecie jakie ma ukorzenienie? Czy nie rozsadzi tym murów? Wysoki mur wchodzi na 1 m w głąb ziemi, a rabata na ok. 0,5. Mur nie ma dna. Chcę mu trochę odsłonić pień i go mocno siąć - coś na szpalerowe drzeko - oto moje wypociny. Da się tak??

____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Sebek 10:42, 02 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To już będzie drzewo - i to nie małe....Boję się o ten mur, bo na szerokość miejsca jest malutko....
A jakbyś posadził go za murem? Czy już to nie jest Twoja działka?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies