Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek nad jeziorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek nad jeziorem

Edyta10 22:55, 14 mar 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
AnnaCh napisał(a)
Ja właśnie wsadziłam wczoraj do doniczek 4 sztuki i 6 pacioreczników
Pozdrawiam Edytko


chyba też tak zrobię, będą wcześniej kwitły
____________________
Ogródek nad jeziorem
Edyta10 22:57, 14 mar 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
violka171 napisał(a)
Witaj,podejżałam fotki piekne miejsce,szkoda że tyle drogi na nie,ale jak to mówią do takich miejsc tęskni się już wyjeżdzając,każdy z nas ma takie swoje miejsce na ziemi niektórzy blizej niektórzy dalej
Pozdrawiam serdecznie


zgadza się tęsknię bardzo... najlepiej nie wyjeżdżałabym w ogóle z działki
____________________
Ogródek nad jeziorem
Edyta10 23:09, 14 mar 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Aktualnie u mnie powrót zimy wszystko białe, sypie od dwóch godzin...
____________________
Ogródek nad jeziorem
Edyta10 23:13, 14 mar 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277


... wklejam ku pamięci...

Krótka ściąga dla poczatkujacych trawiastów :
- stipy tniemy na wysokosc 10-15 cm
- hakone, red baron, molinie- nisko przy samej ziemi. Nie mam trzcinnikow (wymarzły w donicy tej zimy) ale cięłabym jak molinie lub seslerie
- rozplenice- na jeża krótko
- seslerie tne na jeża, króciutko. Seslerie tniemy własciwie pod koniec zimy bo juz w lutym ma u mnie młode przyrosty. Powtorka latem jesli będzie brzydka i aby utrzymac ładny pokrój zimą, zwłaszcza skalne.
- miskanty 10-15 cm - a wy jak tniecie?
- carex comans (frosted curls, amazon mist, bronze form) nie tniemy, wyczesujemy, przycinamy tylko suche końce ,ale w moim przypadku tnę je na wysokosci przemarźnięcia czyli zwykle 15-20 cm
- kostrzewy - skubie i zostawiam krótkiego jeża, potem powtórka cięcia/skubania gdy zakwitna.
- carex buchanani - nie ciełam ,lub ciełam same suche końce. Zrobiła sie jednka brzydka i w tym roku utne nisko, ciekawe czy odrośnie.
- carex elata - na jeża bo mi wymarza i wycinam wszystkie brązowe liscie. Jesli kiedyś będzie zimozielona to będę je traktowac jak opisane ponizej carex
- carexy zimozielone (evergold, ice dance, ice cream, morowi variegata, ornithopoda, silver) - tu są rózne szkoły:
- jedna najliczniejsza mówi wyskubywać tylko najbrzydsze liscie , nie ciąc bo sie zabija wierzchołki wzrostu, ale jest to mozliwe jak sie ma kilka sztuk.
- druga szkoła Tomka Grochowskiego - twierdzi tniemy na wysokosc kilku centrymentów, młode przyrosty zasłonią stare brzydkie ucięte liscie, ktore juz nie odrosną-
- trzecia szkoła Madżenkowa - wiosna to co najbrzydsze przycinam same końcówki a gdy ruszaja młode przyrosty obcinam zgodnie z drugą szkołą. Ale tak traktuje tylko dojrzałe, dobrze ukorzenione carexy?
____________________
Ogródek nad jeziorem
MirellaB 23:40, 14 mar 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ściągę wydrukowałam i mam w zeszyciku
Myślałam, że bratki kupione pokażesz
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Edyta10 23:51, 14 mar 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
MirellaB napisał(a)
Ściągę wydrukowałam i mam w zeszyciku
Myślałam, że bratki kupione pokażesz


pokażę rano, bo nie sfociłam jeszcze
____________________
Ogródek nad jeziorem
Edyta10 06:52, 15 mar 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
taki miałam widok z okna w pracy dzisiejszej nocy...

____________________
Ogródek nad jeziorem
Edyta10 06:53, 15 mar 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
bratki posadziłam, jeszcze do drugiej skrzynki stokrotki muszę kupić

____________________
Ogródek nad jeziorem
rozark 12:42, 15 mar 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
mam nadzieję ze śnieg spadł na pożegnanie zimy
____________________
pozdrowionka
Karol99 12:44, 15 mar 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Tez miałem dzisiaj rano taki widok. Na szczęście chyba już stopnial. Liczę, ze był to już ostatni raz a teraz przyjdzie prawdziwa wiosna.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies