Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek....kiedyś będzie ! :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek....kiedyś będzie ! :)

agatanowa 15:26, 15 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Kasya napisał(a)
(info ci wyslalam pw)

ale tam jest napisane tak:....

- Kora kompostowana – poza ściółkowaniem, może stanowić także świetne podłoże dla wybranych roślin. Dzięki niej z pewnością wzbogacimy podłoże w próchnicę, dzięki czemu poprawimy jego strukturę. W takiej formie ma ciemniejszą barwę, wyższe pH (4,5- 5,5), jest bardziej zasobna w składniki pokarmowe oraz lepiej magazynuje wodę. Kompostowanie kory sosnowej trwa około 1-2 lat.

wiec kora kompostowana tez jest kwasna, mniej, ale kwasna...




hehe, zależy od źródła, czytaj np. tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?58117-%C5%9Bwie%C5%BCa-kora-sosnowa
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1724-u-sebka-czyli-ogrodowych-rewolucji-ciag-dalszy?page=774#post_9
http://www.ogrodowisko.pl/watek/67-sciolkowanie-kora-w-ogrodzie?page=3 i dalej


Jak wybieraliśmy z mezem korę, to zajechalismy zdaję się do Kurowskich. Tam pan technolog pokazał i opowiedział w skrócie proces produkcyjny kory (kory o różnym rozmiarze stały w olbrzymich przegrodach drewnianych), oni mierzą PH kory przekompostowanej przed zakończeniem procesu produkcyjnego, aby się przekonać, czy PH jest właściwe, tzn. obojętne, wyglądało to wszystko bardzo profesjonalnie.

Ale jak jest naprawdę nie mierzyłam

Kasiu, a zapytaj bezposrednio Danusię, ona powinna wiedzieć - może nawet w tym watku o korze.


____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Kasya 17:25, 15 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42604
No ale Danusia pisze tak:

W ogrodach stosujemy korę jako ściółkę na całym ogrodzie wyłączając róże, które ściółkujemy próchnicą odkwaszoną lub kompostem. Kora powinna byc przekompostowana, nie świeża. ponieważ zabiera azot z gleby.

i

Powinna być przekompostowana o jednolitym wyglądzie, bez gałęzi.
Ja jestem pozytywnie nastawiona do kory, ale ładnej i nie dla róż. Różom lepiej będzie pod kompostem, rozłożonym obornikiem krowim lub próchnicą.

Czyli z tego wynika ze jednak jest troche kwasna...
Ta moja jest ladniutka, moge potem cyknac fotke
Ale sprobuje tez jakby wygladal torf odkwaszony, bo tez mam

I zastanawiamm sie jeszcze jak perukowsce z korą, bo obe podobno bardzo zasadowe wymagania maja...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 17:30, 15 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42604
to moje dzisiejsze zakupy
przywiozlam je na rowerze i nie polamalam

tojesc orzęsiona "firecracker"
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
monteverde 21:48, 15 maj 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kasya napisał(a)
to moje dzisiejsze zakupy
przywiozlam je na rowerze i nie polamalam

tojesc orzęsiona "firecracker"

ta tojeść się rozsiewa ma żółte kwiatki
do zadarniania możesz stosować różne roślinki http://www.florini.pl/blog/tag/rosliny-zadarniajace/ a jak będziesz potrzebowała miejsca na wsadzenie to zawsze możesz trochę roślinki wyrwać
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
agatanowa 22:03, 15 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543

Z tą korą, to ja w końcu sama już nie wiem, ale nie ma się co trząść na zapas, bo większość roślin i tak lubi lekko kwaśną ziemię. Wiem, że się oczytałam rok temu, teraz już nie chce mi się zgłębiać tematu.

Kasya napisał(a)
to moje dzisiejsze zakupy
przywiozlam je na rowerze i nie polamalam

tojesc orzęsiona "firecracker"


o cudowności! a jak zimuje? Jak wrażenia ze szkółki?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Kasya 22:38, 15 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42604
monteverde napisał(a)

ta tojeść się rozsiewa ma żółte kwiatki
do zadarniania możesz stosować różne roślinki http://www.florini.pl/blog/tag/rosliny-zadarniajace/ a jak będziesz potrzebowała miejsca na wsadzenie to zawsze możesz trochę roślinki wyrwać


o dziekuje, zaraz bede ogladac i zrobie sobie liste
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 22:42, 15 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42604
agatanowa napisał(a)

Z tą korą, to ja w końcu sama już nie wiem, ale nie ma się co trząść na zapas, bo większość roślin i tak lubi lekko kwaśną ziemię. Wiem, że się oczytałam rok temu, teraz już nie chce mi się zgłębiać tematu.



o cudowności! a jak zimuje? Jak wrażenia ze szkółki?


to tojesc wiec nie powinno byc problemow z zimowaniem

spodobaly mi sie listki i zolte kwiatki tez moga potem fajnie wygladac

w szkolce maja sporo bylin
a inne rzeczy to jak w kazdej szkolce niektore fajne i dobre ceny a niektore wrecz przeciwnie
trzeba zwiecac rozne szkolki

mysle ze te zywotniki, kuleczki ktore wczesniej kupilam maja dobre ceny, trzmielinki i berberysy chyba tez
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
elzbieta_g 08:17, 16 maj 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
piękna ta tojeść a tym bardziej podziw za transport rowerowy bez uszczerbku dla roślinki
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
madzielena 10:14, 16 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Wpadam z rewizytą

Wczoraj przeczytałam cały wątek - masz bardzo fajne miejsce na ogród. Jedynie ten zakątek, gdzie stykają się płoty Wasze i sąsiada jest mniej "wyględny".

Będę wpadać częściej.

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
popcorn 10:16, 16 maj 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ło matko, dzieje się u Ciebie! Musiałam chwilę poszperać żeby ogarnąć.

Kasia, jak kupujesz, to kupuj po 3 albo 5 szt. wygląda lepiej, porządniej, sadź w grupach, nie na zmianę. Nie kupuj bylin po 1 szt (ja wiem ze trudno, wiem ze inne sa fajne i chcialoby sie wszystkie). Ale jak tak dalej pojdzie to bedziesz miala busz jak ja Nie zebym tez nie kupowala po 1 szt, ale staram sie kupic co najwyzej 1 wielką szt i od razu podzielic na mniejsze i sadzic. Fajnie wygladaja plamy jednorodne, a nie milion gatunkow na 1 rabacie.
Ania dobrze radzi, odsun jasminowiec od tego po lewej (zapomnialam co to). To wielkie rosnie.

Z dobrego serca radze, nie ze złośliwości
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies