Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek....kiedyś będzie ! :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek....kiedyś będzie ! :)

Bogdzia 20:32, 26 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)
Jechalam wczoraj samochodm i wzdłuż ulicy byl szpaler jarzebinek, nie wiem jakich.. Mialy ok 4m wys
Były tak cudnie obsypane czerwonymi koralikami ze nie wiem jak można ich nie kochać

Takie niewielkie drzewka zmieszczą sie w każdym ogródku


Kasiu uważaj , maleńkie też miejsce zajmują a u Ciebie roślin mnóstwo. Ja nawet takich juz nie zmieszczę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasya 20:58, 26 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42006
Bogdzia napisał(a)


Kasiu uważaj , maleńkie też miejsce zajmują a u Ciebie roślin mnóstwo. Ja nawet takich juz nie zmieszczę.




To jest silniejsze ode mnie ale juz mam ile chciałam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Bogdzia 21:24, 26 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)




To jest silniejsze ode mnie ale juz mam ile chciałam


Znam to dobrze ale wszelkie możliwosci juz wyczerpane.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
zieloniutka 08:53, 27 lis 2015

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Kasya napisał(a)
Jechalam wczoraj samochodm i wzdłuż ulicy byl szpaler jarzebinek, nie wiem jakich.. Mialy ok 4m wys
Były tak cudnie obsypane czerwonymi koralikami ze nie wiem jak można ich nie kochać

Takie niewielkie drzewka zmieszczą sie w każdym ogródku


Parę dni temu pojechałam ponad 100 km do szkółki kupić m.in. jarzębinę rubinowają. Pani pokazuje, wybieramy tą idealną .
Przyjeżdżam na działkę, żeby ją posadzić a tu zong- na karteczce jest napisane, że to jest inna odmiana.
Okazało się, że przy wybieraniu przeszłyśmy na inną odmianę.
Dzwonię do szkółki co zrobić. 200 km plus opłata za autostradę przy sadzonce za 35 zł jest totalnie nieekonomiczne, żeby jechać wymienić na właściwą.

Szkółka poczuła się do winy. Wysłała mi kurierem właściwą a tą pomyloną mam sobie zostawić.

Tak jako przykład miłych praktyk jeżeli ma się doczynienia z roztrzepaną kupującą.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Kasya 09:20, 27 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42006
zieloniutka napisał(a)


Parę dni temu pojechałam ponad 100 km do szkółki kupić m.in. jarzębinę rubinowają. Pani pokazuje, wybieramy tą idealną .
Przyjeżdżam na działkę, żeby ją posadzić a tu zong- na karteczce jest napisane, że to jest inna odmiana.
Okazało się, że przy wybieraniu przeszłyśmy na inną odmianę.
Dzwonię do szkółki co zrobić. 200 km plus opłata za autostradę przy sadzonce za 35 zł jest totalnie nieekonomiczne, żeby jechać wymienić na właściwą.

Szkółka poczuła się do winy. Wysłała mi kurierem właściwą a tą pomyloną mam sobie zostawić.

Tak jako przykład miłych praktyk jeżeli ma się doczynienia z roztrzepaną kupującą.


Super, masz dwie teraz
A jaka ta druga odmiana ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
zieloniutka 09:44, 27 lis 2015

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Kasya napisał(a)


Super, masz dwie teraz
A jaka ta druga odmiana ?


No właśnie taka chyba mało ciekawa jarząb meinichii.
Nie wiem jak duże to rośnie.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Kasya 10:18, 27 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42006
zieloniutka napisał(a)


No właśnie taka chyba mało ciekawa jarząb meinichii.
Nie wiem jak duże to rośnie.


tez bedzie mial sliczne czerwone koraliki, nie wiem czy jadalne ale ozdobne napewno
chyba nie rosnie duzy
http://www.duzedrzewka.pl/informacja.php?dzial=oferta&kategoria=drzewa_lisciaste&id=2008-09-12_09:38:26&on=tak
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
zieloniutka 12:48, 27 lis 2015

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Kasya napisał(a)


tez bedzie mial sliczne czerwone koraliki, nie wiem czy jadalne ale ozdobne napewno


Możesz mnie uświadomić- są niejadalne owoce jarzębiny ( w sensie trujące)? Czy chodzi o to, że są niesmaczne?
Przy tych wymienianych jako jadalne zazwyczaj jest napisane, że nie odczuwa się goryczki.
Pomyśleć, że jeszcze do niedawna byłam przekonana, że jest jarzębina jedna i już a tu jest tyle odmian!!!
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Kasya 12:53, 27 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42006
zieloniutka napisał(a)


Możesz mnie uświadomić- są niejadalne owoce jarzębiny ( w sensie trujące)? Czy chodzi o to, że są niesmaczne?
Przy tych wymienianych jako jadalne zazwyczaj jest napisane, że nie odczuwa się goryczki.
Pomyśleć, że jeszcze do niedawna byłam przekonana, że jest jarzębina jedna i już a tu jest tyle odmian!!!


ja nie slyszalam o trujacej jarzebinie
ze zwyklych robi sie nalewki...ale chyba takie wytrawne konfitury do miesa chyba tez ?

te "jadalne" sa wieksze i smaczniejsze wiec mozna rowniez na surowo jesc

chyba tylko taka roznica
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Milka 12:53, 27 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zdjęcie z telefonu magiczne i wcale nie jest zła pogoda klimat i u was cieplejszy, kiedyś już by wszystko zaśnieżone było
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies