Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 09:54, 30 maj 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8362
Kwiatki poranne dla Was, dziewczęta

____________________
ogród pod lasem
Pszczelarnia 10:03, 30 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
UrsaMaior napisał(a)
No, a tak poza tym, to wyskoczyłam dziś na targ po truskawki. Ale po jedną kobiałkę to mało ekonomicznie, więc trzeba się było dociążyć;D



. Fajne róże widzę. Ta po prawej to Perenial Blue?

Zakupy truskawkowe, dlaczego ja nie jeżdżę po truskawki?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
UrsaMaior 10:12, 30 maj 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8362
Ewa, tak, tak, po prawej Perennial Blue, po lewej Rosa Mundi/Versicolor Nie są zbyt fotogeniczne, ale na żywo złapały mnie za serce. I NOS!;D
Do truskawek najbliżej jaśminowcowi, pachnie nimi. Choć chyba bardziej poziomkami
____________________
ogród pod lasem
UlaB 10:18, 30 maj 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Wczoraj wybieralam miedzy Avalanche i Meditation white i to ta druga wg opisu w necie byla pachnąca. Ale kto to wie czy rzeczywiscie.... moge wrocic i po Avalanche
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UrsaMaior 10:31, 30 maj 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8362
Ula, mam Meditation White, ona zupełnie inaczej wygląda i nie pachnie, a w każdym razie nie tak wyczuwalnie jak ta moja nn. MW tworzy sztywne bukiety, a ta moja nie. Co do Avalanche, to pani z ZP mówiła mi, że to najlepiej krzewiąca się jeżówka. Tylko nie pamiętam czy ogólnie, czy wśród białych.
____________________
ogród pod lasem
Toszka 10:31, 30 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
UrsaMaior napisał(a)
(...)
2 lata temu miałam cudne, morelowe, tak liczyłam, że się wysieją i nic Żałuję bardzo, bo kolor miały wyjątkowy. Nie wiem od czego zależy wysiew. U Toszki sieją się jak wściekłe, dostałam kilka i pięknie zakwitły w tym roku.



sieją się jak wściekłe...właśnie miałam iść część dywanu siewek przetrzebić... wygladają jak rzęsa na stawie...tfu, akwarium będzie bardziej adekwatną powierzchnią
U mnie niezmiennie sieją się na kwaśnym stanowisku koło azalii i rodków. Ale najchętniej w cieniu się sieją. Na patelni nie chcą. Siewki na początku są lilipucie i baaaardzo delikatne i raczej przypominają dywan chwastów niż majestatyczne swoje matki.
Niestety, może tak być, że morelowe nie powtarzają cech przy wysiewie.
Ja tam lubie te swoje białe i rózowe...to wyjątek dla (inwazyjnego) różu w moim ogrodzie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 10:44, 30 maj 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8362
Te Twoje są super! U mnie na razie pokazały kwiatki 3 ciemnoróżowe, a 3 takie pasteloworóżowe, rozbielone. BOSKIE!
____________________
ogród pod lasem
Toszka 10:58, 30 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jak ci przekwitna to pochyl poziomo łodygę, a jeszcze z łodygi powinna dotłoczyć sporo kwiatów. I nie ścinaj wszystkich przekwitłych to jest szansa na wysiew. Byle potem sieweczek nie wypielić.

edit
Zapytam niedyskretnie - jakie plany masz z cisami, bo widzę w truskawkowych zakupach.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 11:07, 30 maj 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8362
Aaa nie znałam tego patentu, dzięki! Cudne są te naparstnice, nie mogę się na nie napatrzyć

A co do cisków, to akurat te kupował Kwartecik, ale plan na nie ma taki sam jak ja, czyli żywopłocik. Chcę zrobić ciskową obwódkę na końcu ogrodu, tylko nie jestem pewna którą odmianę kupić. Te z fotki to Farmen, ale nie wiem czy one czy Repandens będą lepsze. A może jeszcze inne? Nie zgłębiałam dotąd tematu...
____________________
ogród pod lasem
Makao_J 11:21, 30 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Toszka napisał(a)


sieją się jak wściekłe...właśnie miałam iść część dywanu siewek przetrzebić... wygladają jak rzęsa na stawie...tfu, akwarium będzie bardziej adekwatną powierzchnią
U mnie niezmiennie sieją się na kwaśnym stanowisku koło azalii i rodków. Ale najchętniej w cieniu się sieją. Na patelni nie chcą. Siewki na początku są lilipucie i baaaardzo delikatne i raczej przypominają dywan chwastów niż majestatyczne swoje matki.
Niestety, może tak być, że morelowe nie powtarzają cech przy wysiewie.
Ja tam lubie te swoje białe i rózowe...to wyjątek dla (inwazyjnego) różu w moim ogrodzie

Czyli to pewnie jeden z powodów że rosły w pełnym słońcu. Szkoda. Ale na pewno kupię jak pokażą się znowu w ogrodniczym Najwyżej będę nasiona zbierać i siać do donic a na wiosnę wysadzać. Bo one tak długo mi zawsze kwitły że warte są takiego zachodu
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies